قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
رئیس انجمن خون و سرطان : ۸۰۰ هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارند

رئیس انجمن خون و سرطان : ۸۰۰ هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رئیس انجمن خون و سرطان : ۸۰۰ هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارند

حسن ابوالقاسمی روز پنجشنبه در حاشیه انعقاد تفاهم نامه راه اندازی ششمین مرکز کنترل سرطان ایرانیان بین مجموعه خیریه راهبری آلا و موسسه خیریه بیماران خاص ثامن الحجج (ع) در کرمان در گفت و گو با خبرنگار اقطاع نیوز افزود: موسسه مکسا (مرکز کنترل سرطان ایرانیان) مراکزی را به منظور ارائه خدمات حمایتی تسکینی و پیشگیری از سرطان در کشور افتتاح می کند.

وی تاکید کرد: سالانه ۱۲۰ هزار بیمار سرطانی به جمعیت این بیماران اضافه می شود و طب حمایتی تسکینی اقدام مهمی است که بیماران سرطانی به آن نیاز دارند.

رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران و عضو هیات مدیریه مرکز کنترل سرطان ایرانیان با بیان اینکه موسسه مکسا اقدامات به زمین مانده و مغفول شده در زمینه مدیریت کنترل سرطان را در کشور بر عهده دارد و این مرکز هم اکنون در تهران، اصفهان  قم، کاشان و مشهد راه اندازی شده است.

وی با اشاره به راه اندازی شمین مرکز کنترل سرطان ایرانیان در موسسه خیریه بیماران خاص استان کرمان افزود: در راستای راه اندازی این مرکز خیرین کرمانی دعوت شده اند و محل استقرار این مرکز مورد بازدید قرار گرفته و قرار است بزودی امکانات و تجهیزات مورد نیاز آن تامین شود.

ابوالقاسمی گفت: موسسه خیریه مکسا اقدامات حمایتی و تسکینی مانند تامین نیاز بیماران سرطانی به مسکن های قوی، سوندگذاری، آموزش کلستومی تامین ویلچر و خدمات روانشناسی را بر عهده دارد تا بیماران به زحمت نیفتند و زندگیشان از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

وی شیوع سرطان خون را در کودکان، سرطان پستان را در بانوان و سرطان دستگاه گوارش را در آقایان از جمله شایع ترین انواع سرطان در کشور عنوان کرد.

تفاهم نامه راه اندازی ششمین مرکز کنترل سرطان ایرانیان امروز پنجشنبه بین مجموعه خیریه راهبری آلا و موسسه خیریه بیماران خاص ثامن الحجج (ع) در کرمان منعقد شد.

قرار است ظرف یک ماه آینده ساختمان این مرکز در کرمان تجهیز شود و این بخش تا پایان سال جاری به صورت عملیاتی آغاز به کار کند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرئیس انجمن خون و سرطان : ۸۰۰ هزار بیمار سرطانی در کشور وجود دارندنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.