قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
دیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات فی مابین نقش موثری دارد :: خبرگزاری خانه ملت

دیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات فی مابین نقش موثری دارد :: اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


دیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات فی مابین نقش موثری دارد :: اقطاع نیوز

به گزارش خبرنگار اقطاع نیوز؛ علیه بدرا کامارا سفیر جمهوری سیرالئون در تهران بعداز ظهر امروز ( دوشنبه، ۲۷ بهمن ماه) با حجت الاسلام و المسلمین، علیرضا سلیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سیرالئون دیدار و گفت و گو کرد.


سلیمی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب فیمابین از مجالس دو کشور به عنوان نهادهای تقویت مناسبات فیمابین نام برد و گفت: مراودات پارلمانی دو کشور متناسب با ظرفیت های موجود از رشد کافی برخوردار نبوده است که امیدواریم با تلاش جنابعالی و مقامات سیاسی کشور سیرالئون شاهد تقویت و توسعه مناسبات پارلمانی در جهت منافع دو ملت باشیم.


وی افزود: مراودات پارلمانی دو کشور متناسب با ظرفیت های موجود از رشد کافی برخوردار نبوده است که امیدواریم با تلاش جنابعالی و مقامات سیاسی کشور سیرالئون شاهد تقویت و توسعه مناسبات پارلمانی در جهت منافع دو ملت باشیم.


رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سیرالئون گفت: با توجه به تشکیل گروه دوستی پارلمانی با سیرالئون در مجلس شورای اسلامی، اقدام متقابل از سوی پارلمان سیرالئون میتواند به تحقق هدف نزدیکی ملت های دو کشور کمک کند.


عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ظرفیت های موجود در سیرالئون، بر آمادگی بخش های مختلف اقتصادی کشورمان برای سرمایه گذاری و افزایش مبادلات و همکاری های اقتصادی در این کشور تاکید کرد.


علیه بدرا کامارا سفیر سیرالئون در ایران نیز در این دیدار با اشاره به روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران گفت: مناسبات دو کشور از قدمت چند دهه ای برخوردار است و ما تمام تلاش خود را در جهت تحکیم روابط فیمابین در زمینه های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی به کار خواهیم گرفت.

وی در ادامه در خصوص همکاری های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های آموزشی ، فرهنگی و همچنین کمک های بشر دوستانه در حوزه بهداشت و درمان به کشورش گفت: جمهوری اسلامی ایران در دوران همه گیری ویروس کرونا مشورتها و کمک های بهداشتی و پزشکی به ملت سیرالئون داشته که از آن تشکر و قدردانی می کنیم.


سفیر سیرالئون در پایان بر آمادگی کشورش برای فعالیت تجاری و اقتصادی سرمایه گذاران ایرانی در کشورش تاکید نمود. /

پایان پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزدیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات فی مابین نقش موثری دارد :: اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.