قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
شناسایی دو نوع جدید از ویروس کرونا در آمریکا,ویروس کرونا

دو نوع جدید از ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


دو نوع جدید از ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شد

دانشمندان در اوهایو آمریکا دو سویه جدید و جهش یافته از ویروس کووید- ۱۹ یافته اند که با دو نوع قبلی شناسایی شده در انگلیس و آفریقای جنوبی متفاوت است و توانایی انتقال و شیوع بیشتری دارد.

به گزارش اقطاع نیوز و به نقل از آی ای، بر اساس گزارش اولیه “گیزمودو”، دانشمندان مستقر در اوهایو آمریکا دو نوع جدید از ویروس کرونا (corona) کشف کرده اند.

تیمی از دانشمندان دانشگاه ایالتی اوهایو جهش های جدیدی را در ویروس کووید- ۱۹ کشف کرده اند که مانند سایر سویه های شناسایی شده تاکنون، اشخاص بیشتری را آلوده می کند. این بدان معنی است که این سویه های جدید میتوانند با سرعت بیشتری در یک جمعیت خاص گسترش یابند و پتانسیل نگران کننده ای برای افزایش تعداد ابتلاهای جدید در آمريکا ایجاد می کنند؛ کشوری که به شدت با این بیماری دست به گریبان است و هر روزه آمار بالایی در تعداد ابتلاهای جدید و قربانیان دارد.

پژوهشگران می گویند سویه دوم ویروس کرونا که در آمریکا شناسایی شده است، واگیرتر از سویه های قبلی است.

گزارش گیزمودو می گوید یکی از این دو سویه جدید ویروس کرونا فقط در یک نفر مشاهده شده است، این بدان معنی است که فعلا نمی توان حدس زد که تا چه میزان قابلیت شیوع دارد. ولی پژوهشگران کشف کردند که این سویه، جهش مشابهی با سویه B.1.1.7 دارد که ماه گذشته شاهد به وجود آمدن آن در انگلیس بودیم.

اما سویه جدید دوم با سرعت بیشتری در کلمبوس اوهایو در حال گسترش است. این سویه شامل ترکیبی کشنده از جهش ها است که برخی از آن ها قبلاً هرگز دیده نشده اند و قابلیت انتقال ویروس را به شکل چشمگیری افزایش داده اند.

با این حال دانشمندان هنوز تصویر کاملی از این سویه های جدید ندارند. مطالعه آن ها هنوز در دست آماده سازی برای چاپ است، این بدان معناست که یافته های آنها هنوز در جامعه علمی ارزیابی کاملی نشده است.

“پیتر موهلر” نویسنده و مدیر ارشد علمی از مرکز پزشکی” وکسنر” ایالت اوهایو در یک خبرنامه مطبوعاتی اظهار‌کرد: مهم است که ما نسبت به این سویه های جدید تا حصول اطلاعات بیشتر واکنش بیش از حد نشان ندهیم.

پژوهشگران می گویند هنوز هیچگونه ارتباطی میان این سویه های جدید با افزایش مرگ و میر وجود ندارد.

شناسایی دو نوع جدید از ویروس کرونا در آمریکا,ویروس کرونا

“موهلر” افزود: ما باید تأثیر جهش ها را در انتقال ویروس، شیوع آن در جامعه و اینکه آیا تأثیر قابل توجهی بر سلامت انسان دارد، درک کنیم.

نیازی به گفتن نیست که نوع واگیردارتر ویروس کرونا موج جدیدی در تعداد ابتلاهای جدید ایجاد می کند که متعاقب آن فشار به مادر درمان افزایش می یابد.

دانشمندان هنوز سویه جدیدی را که کشنده تر باشد، شناسایی نکرده اند که این در مورد همه سویه های جدید شناسایی شده در انگلیس، آفریقای جنوبی و آمريکا صدق می کند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزدو نوع جدید از ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شدنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.