قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

دولت از نظرات نخبگان علمی بهره گیرد/نگرانی از رنج دانشمندان جوان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


دولت از نظرات نخبگان علمی بهره گیرد/نگرانی از رنج دانشمندان جوان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، آیت‌الله سید علیرضا عبادی، صبح چهارشنبه در دیدار با جمعی از نخبگان، مخترعین و نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان بیرجند که به مناسبت روز ملی اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی برگزار شد، اظهار کرد: مذاکره در حوزه علم جزء برترین عبادات است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه مذاکرات علمی باید نتایجی را به همراه داشته باشد، بیان‌کرد: به طور طبیعی انسان‌ها کارهای خود را بر اساس علم و عقل پیش می‌برد.

عبادی با بیان اینکه در منظر دینی نیز فراگیری علم یک واجب شرعی است، ادامه‌داد: سال‌ها و قرن‌ها مسلمانان سردر مدار و قافله سالار علم بودند و غرب و بیگانگان نیز بسیاری از امور را از دانشمندان و فرهیختگان اسلامی آموختند.

وی افزود: علم وقتی به غرب و استعمار رسید در آن حوزه محدودیت ایجاد کرده و تا جایی که وابستگی ملت‌ها حفظ شوند به آنان اجازه آموختن دادند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در دوره قبل از انقلاب گاه اجازه یادگیری یک فن ساده را هم به ایرانیان نمی‌دادند، گفت: البته پیروزی انقلاب به معنای برداشتن همه موانع از سر راه نیست.

عبادی با تأکید بر اینکه موانع نباید جلوی حرکت اندیشمندان و دانشمندان ایرانی در حوزه علم و فناوری و توسعه را بگیرد، اظهار کرد: در حوزه تولید، صنعت و ادارات مشکلاتی داریم ولی از موانع نترسیم و چون گذشته آنان را از سر راه برداریم.

وی بیان‌کرد: دولتمردان به دانشگاه و اندیشمندان و دانشمندان علمی نزدیک شوند و از نظرات کارشناسی آنان استفاده شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه جامعه ما دانشمندان و کارشناسان در حوزه علوم انسانی، اقتصادی و سایر است، گفت: بسیاری از اندیشمندان جوان ما به واسطه رنج‌هایی که می‌کشند گاه فناوری خود را به دیگران می‌فروشند.

عبادی افزود: این برای خود من نگران کننده است که دانشمندان جوان ما به واسطه این رنج‌ها گاه توسط خارج تطمیع شده و این زمینه فرار مغزها را فراهم می‌کند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزدولت از نظرات نخبگان علمی بهره گیرد/نگرانی از رنج دانشمندان جوان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.