قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
دفتر تبلیغات اسلامی نماد روشنفکری دینی است

دفتر تبلیغات اسلامی نماد روشنفکری دینی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


دفتر تبلیغات اسلامی نماد روشنفکری دینی است

به گزارش اقطاع نیوز قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم در گفت‌وگویی، با اشاره به اینکه امروزه تقویت جبهه مقاومت در برابر نظام سلطه از مهمترین ضروریات است، اظهار کرد: نظام سلطه با شیوه‌های مختلف درصدد سرکوب نهضت‌های آزادی‌ بخش اسلامی، حرکت اسلامی و مقاومت اسلامی است و این همایش در مقابله با این خواست دشمن، به دنبال تقویت جبهه مقاومت از نظر فکری و نرم‌افزاری است.

رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: تقویت و پاسخ به نیازهای نرم‌افزاری، فکری و اعتقادی جهان اسلام و همچنین استفاده از قرآن کریم به عنوان زبان مشترک جهان اسلام به منظور همگرایی در جبهه مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه از جمله اهداف این همایش است.

یوسفی مقدم، دفتر تبلیغات اسلامی را نماد روشنفکری دینی دانست و تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی وظیفه خود می‌داند که جریان مقاومت را از نظر فکری تقویت کند و در این راستا، همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» را مورد تصویب و اجرا قرار داده است.

رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: آیین افتتاحیه این همایش روز شنبه ۲۹ شهریورماه ۹۹ برگزار و پنل‌های همایش از یکشنبه ۳۰ شهریورماه تا چهارشنبه دوم مهرماه (به مدت چهار روز) برپا می شود و روز پنجشنبه سوم مهرماه نیز آیین اختتامیه این همایش را خواهیم داشت.

وی با اشاره به این که پنج پنل علمی برای این همایش ملی برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: عناوین پنل های این همایش عبارت از «گفتمان‌سازی و روش مقاومت از نگاه قران کریم»، «مفاهیم، مبانی و اصول مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم»، «الگوهای مقاومت در قران کریم»، «دستاوردهای مقاومت از نگاه قرآن کریم» و «چالش‌های مقاومت از نگاه قرآن کریم» است.

یوسفی با بیان اینکه ۱۴۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که از این تعداد ۱۱۰ مقاله به عنوان آثار برگزیده انتخاب شده است، گفت: در روز اختتامیه از مجموعه مقالات و همچنین دستاوردهای علمی ۱۱ نشست‌ تخصصی این همایش رونمایی می شود.

همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال ۱۳۹۸ به تصویب رسیده و پس از آن فراخوان مقاله در سراسر کشور داده شده است.

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزدفتر تبلیغات اسلامی نماد روشنفکری دینی استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.