قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

در کشور دیدگاه کارشناس خریدار ندارد/ قرار نیست با مردم در پس پرده صحبت کنیم/ نیاید سفرهای نوروزی انجام می‌شد/ مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


در کشور دیدگاه کارشناس خریدار ندارد/ قرار نیست با مردم در پس پرده صحبت کنیم/ نیاید سفرهای نوروزی انجام می‌شد/ مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است

به گزارش برنا؛ سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان در شصت و چهارمین کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از شبکه خبر گفت: دوره‌ای از اپیدمی کرونا به شدت مناسب با وسواس و پیش بینی‌های درست  و اقدامات کارشناسی و سنجیده مدیریت شده است.

او افزود: در ۱۴ ماه اخیر پی در پی کار را رصد کرده‌ایم، اما در برخی مواقع بی‌مهری‌ها دوستان ما را کسل کرده است.

 وزیر بهداشت ادامه داد: ما با دست‌های بسته و با چشم‌های باز در اقیانوس پربلا شنا کردیم. برای ما مرگ‌های فراوان را پیش بینی کرده بودند، اما در کشور میزان مرگ ومیرها دو رقمی شده است.

قرار نیست با مردم در پس پرده صحبت کنم

نمکی تصریح کرد: کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا انتهای تدوین پیشنهاد و اقدامات را انجام داده است. قرار نیست با مردم در پس پرده صحبت کنم. قرار نیست اعتماد مردم را حراج کنم. من از روزی می‌ترسم که مردم به ما بی اعتماد باشند. ما حافظ جان مردم هستیم. بنده وزیر بهداشت تمامی افراد این جامعه هستم و من با مردم همیشه شفاف هستم.

به رغم بودجه اندک اما صفی برای دریافت دارو ایجاد نشد

به گفته او در سال ۹۹، یک میلیارد و ۲۰۰ یورو میزان ارز بودجه نسبت به سال قبل کمتر دریافت کردیم. هرچند صفی که برای مرغ بود برای دارو ایجاد نشد.

در کشور دیدگاه کارشناسی خریدار ندارد

وزیر بهداشت و درمان افزود: ما برای آبرو خرج کردن آمده ایم. ما سیاست باز نیستم. اگر در کشور دقت می‌شد و دیدگاه کارشناسی خریدار بود ما در موج چهارم گرفتار نمی شدیم.

نمکی ادامه داد: در اپیدمی رنگ بندی زرد، نارنجی و آبی وجود ندارد. وقتی در ۱۱ اسفند می‌نویسم باید پروازها لغو شود، چون ویروس را می‌شناسم. اگر تمامی پروتکل‌ها در پرواز رعایت شود باز چند درصد منفی کاذب وجود دارد.

سفر نباید انجام می شد

او با بیان اینکه    هدف این بود که از طریق نیروهای طرح شهید سلیمانی بتوان تا ۱۸ فروردین شعله‌های بیماری را محله به محله خاموش کنیم، افزود: با جمعیت قابل جابجا شدن نمی‌توان بیماریابی کرد. سفر در هر صورت عامل انتقال بیماری است. در مازندران کادر درمان از ویروس وهان تازه خلاص شده و بلافاصله درگیر ویروس متاسیوم یافته شده‌اند.بنده بارها لغو پروازها از ترکیه را تاکید کردم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مصادیق را وزارت بهداشت تعیین می‌کند و باید رعایت شود. ستاد ملی بدون نظرات وزارت بهداشت تاثیرگذار نیست. ما گیر سخت‌ترین پاندمی‌ها گرفتار شدیم. یکی از اقوام بنده به کرونا مبتلا شده و در کاشان تختی برای بستری او نبود.

 نمکی ادامه داد: امروز ۸۰ هزار تخت آماده کردیم. در سال گذشته ۳هزار تخت ای سی یو ایجاد شد و هزینه آن هم تامین نشد.

هیچ بیماری از دریافت خدمات بی نصیب نمی ماند

 او گفت:مردم بدانند که هیچ بیماری پشت در مراکز درمانی سرگردان نمی‌شود. ما آبروی جمهوری اسلامی را حفظ می‌کنیم. در تصاویر برخی از بیماران در کشورهای اروپایی بر روی زمین چمن قرار گرفتند، اما ما نمی‌گذاریم وضعیت این چنین شود.

واکسن کرونا در اختیار استعمارگران

نمکی درباره واکسن گفت: سه هزار و ۲۱۳ صفحه برای واکسن مکاتبه کرده‌ایم. با چین،روسیه، کوبا  و … لابی کردیم. واکسن با توجه به ظرفیت تولید دنیا و با توجه به اینکه استعمارگران اصلی بر بر روی واکسن فعالیت کرده و ۸۵ درصد واکسن دنیا را ۷ کشور مصرف می‌کنند.

تمامی مخاطرات برای دریافت واکسن کرونا

او با بیان اینکه یک روز می گویم که چه کسی برکت، پاستور و دیگر افراد را خواستار تولید واکسن کرد، تصریح کرد:  قبل از عید قرار بود ۴ ونیم میلیون دوز واکسن دریافت کنیم. دو میلیون واکسن از روسیه  دریافت شود، اما به ۴۰۰ دوز تقلیل کرد. هندی ها به رغم پرداخت هزینه اما از ورود به ایران جلوگیری کرد. ۳میلیون و  ۲۰۰ هزار دوز دارو قرار بود از کوواکس دریافت شود، اما در نهایت ۷۰۰ هزار دوز و از چین ۲۰۰ هزار دوز دریافت شد. در نهایت برای یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر با ۲۰ روز تاخیر قول را انجام دادیم.

مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است

به گفته او بر اساس مصوبه ۵۲ ستاد ملی مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است. تولید واکسن داخلی از اهداف بنده است.در شرایط کنونی اولین کار پرهیز از سیاسی کاری است. ورود به سیاست بازی کار ما نیست. هم اکنون باید تلاش برای این باشد که هیچ مریضی در پشت در بیمارستان نماند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزدر کشور دیدگاه کارشناس خریدار ندارد/ قرار نیست با مردم در پس پرده صحبت کنیم/ نیاید سفرهای نوروزی انجام می‌شد/ مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.