قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

در سفر با هواپیما برای اولین بار به این نکات توجه کنید- اقطاع نیوز | رپورتاژ

در سفر با هواپیما برای اولین بار به این نکات توجه کنید

اگر برای اولین بار پرواز می‌کنید، ممکن است هیجان زده شوید، کمی عصبی یا ترکیبی از این دو. اما صادقانه بگوییم مسافر بودن در هواپیما استرس ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید جمع آوری مدارکتان، به موقع راه افتادن و نشستن و استراحت کردن است.

با گفتن این موضوع، ما می‌فهمیم که – مانند هر کاری که برای اولین بار انجام می‌دهید – ممکن است استرس داشته باشید. به همین دلیل، در شرکت‌های هواپیمایی، ما ۱۹ نکته سفر را برای اولین پروازها به شما ارائه می‌دهیم که شما را برای پرواز در پیش رو کاملاً آماده می‌کنند و برای اولین بار هنگام مسافرت با هواپیما تعجب آور نیست. برای خرید بلیط هواپیما از علی بابا می‌توانید به راحتی اقدام به رزور بلیط کنید.

در سفر با هواپیما برای اولین بار به این نکات توجه کنید

 

۱) مراحل رفتن فرودگاه را بیاموزید

اولین قدم که باید برای اولین پرواز انجام شود این است که قبل از پرواز مراحل رفتن به فرودگاه را بیاموزید.

 

۲) ثبت نام آنلاین

بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای خود، بلیط آنلاین را ارائه می‌دهند. این امر به شما امکان می‌دهد تا پرواز خود را چک کنید و پاسپورت مسافرت خود را از خانه از طریق وب سایت هواپیمایی یا برنامه تلفن همراه چاپ کنید.

اگر به صورت آنلاین ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید صف‌های ورود به آژانس‌های مسافرتی را پشت سر بگذارید و مستقیم به پرواز بروید که باعث می‌شود در زمان صرفه‌جویی زیادی شود.

مطالب مرتبط

نکاتی در مورد سفر با هواپیما

با این حال، شایان ذکر است که همه خطوط هوایی به شما اجازه می‌دهند تا به صورت آنلاین بلیط رزرو کنید. و در صورت نیاز به کمک ویژه، باید در فرودگاه حضور داشته باشید.

 

در سفر با هواپیما برای اولین بار به این نکات توجه کنید

۳) به وقت برسید

اطمینان حاصل کنید که زمان زیادی را برای گذراندن مراحل فرودگاه به خود اختصاص می‌دهید. این امر به ویژه در صورتی که مجبور به ورود به سیستم در فرودگاه باشید یا چمدان‌های چک شده را رها کنید، بسیار مهم است. خرید بلیط هواپیما از علی بابا باعث می‌شود سریعتر بتوانید کار خرید بلیطتان را انجام دهید.

فرودگاه‌ها غیرقابل پیش‌بینی هستند. شما هرگز نمی‌توانید با اطمینان بدانید که چقدر طول می‌کشد تا بتوانید پرواز کنید و اگر اولین بار است که به یک فرودگاه سفر می‌کنید، ممکن است بخواهید مدتی را در جستجوی آن بگذرانید، برخی از خریدها را انجام دهید یا غذا بگیرید.

نکته: اگر در فرودگاه در حال ورود به سیستم هستید یا چمدانی برای چک کردن دارید، نمی‌خواهید خیلی زود برسید! پیشخوان‌های ورودی بسته به هواپیمایی و مقصدی که پرواز می‌کنند، معمولاً ۲ تا ۴ ساعت قبل از پرواز شما باز می‌شوند. اگر قبل از باز شدن Check-In وارد شوید، در انتظار کار در کنار ساحل هستید و کار بزرگی غیر از انتظار برای انجام ندارید. بنابراین، مطمئن شوید که چه موقع شمارنده چک برای پرواز شما باز می‌شود.

 

blank

۴) انواع مختلف چمدان و قوانین را بیاموزید

چمدان چک شده، چمدان حمل شده، کالای شخصی. تفاوت در چیست؟ اگر قبلاً پرواز نکرده‌اید، باید مدتی راجع به انواع مختلف چمدان و مواردی که به آنها مربوط می‌شود بیاموزید. برای شروع راهنمای ما در مورد تفاوت بین چمدان‌های حمل شده و وسایل شخصی است. اما ما اینجا نیز به شما به تفکیک توضیح می‌دهیم:

 

چمدان چک شده

چمدان چک شده و یا چمدان نگهدارنده کالایی از چمدانی است که در هواپیما نگه داشته می‌شود و در طول پرواز نمی‌توان به آنها دسترسی داشت. میزان وزن و کمک هزینه چمدان مورد بررسی بزرگتر از میزان هزینه حمل چمدان و وسایل شخصی است و به طور کلی محدودیت‌های کمتری در مورد آنچه می‌توانید در کیسه چک شده قرار دهید وجود دارد. چمدان‌های چک شده باید در محل ورود به سیستم هواپیمایی در فرودگاه توزیع شوند و کنار گذاشته شوند. برخی از شرکت‌های هواپیمایی چمدان‌های چک شده را در قیمت بلیط پرواز شما ارائه می‌دهند، در حالی که سایرین (معمولاً هواپیمایی کم هزینه ) به شما امکان خرید چمدان‌های چک شده در فرودگاه یا قبل از پرواز را می‌دهند، در حالی که قیمت دوم ارزانتر است.

حمل چمدان

چمدان حملی یا چمدان دستی، چمدانی است که در هنگام پرواز همراه فرد نگه داشته می‌شود و در کابین هواپیما، جایی که مسافران در آن قرار دارند، ذخیره می‌شود. اندازه و میزان وزن اضافه چمدان معمولاً کمتر از مبلغ دریافتی چمدان (نصف اندازه یا بیشتر) اما بزرگتر از میزان هزینه کالای شخصی است. چمدان‌های حمل شده باید از گیت امنیت رد شده باشند و تعدادی مورد وجود دارد که نمی‌توانید در چمدان‌های حمل شما بگذارید و در هواپیما با شما حمل می‌شوند. برای مثال، مایعات بالای ۱۰۰ میلی لیتر و مواردی که می‌توانند به عنوان تمیز کننده استفاده می‌شود از حمل چمدان ممنوع است. قمیت چمدان‌های حمل شده تقریباً همیشه در قیمت بلیط درج می‌شوند و هزینه اضافی نیز ندارند، هرچند استثنائاتی در برخی خطوط هوایی کم هزینه وجود دارد .

مطالب مرتبط

چگونه بلیط ارزان تهیه کنیم

۵) وضعیت برنامه سفر و پرواز خود را بررسی کنید

برنامه سفر خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات پرواز شما آنطور که انتظار دارید است. برخی از شهرها مانند تهران دارای چندین فرودگاه هستند و شما می‌خواهید مطمئن شوید که برنامه‌های سفر شما مطابق با آن فرودگاه است.

 

به همان اندازه مهم است که در صورت بروز هرگونه تغییر برنامه ، مرتباً وضعیت پرواز خود را در هفته منتهی به آن بررسی کنید – این موارد بیشتر از آنچه انتظار دارید اتفاق می‌افتد. این کار معمولاً در وب سایت هواپیمایی انجام می‌شود.

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.