قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

در حال پشت سر گذاشتن پیک چهارم کرونا هستیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


در حال پشت سر گذاشتن پیک چهارم کرونا هستیم

اقطاع نیوز – گروه جامعه: وزیر بهداشت از آغاز فاز جدید طرح سردار سلیمانی با اضافه شدن، خدماتی مانند نظارت بسیج، قرنطینه‌ی مبتلایان و همکاری بسیج در واکسیناسیون کرونا از امروز خبر داد.

وی همچنین با اشاره به این‌که در حال پشت سر گذاشتن پیک چهارم کرونا در کشور هستیم، گفت: «علی‌رغم همه‌ی فشارهایی که ویروس موتاسیون‌یافته آورد در مرحله‌ی سرازیری این قله‌های رو به صعود هستیم».

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز سراسری، سعید نمکی ۱۲ اردیبهشت‌ماه در اجلاس مجازی مشترک روسای دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و فرماندهان سپاه استان‌ها، بیان کرد: «از همه‌ی همراهی‌های بزرگان و عزیزانی که در سازمان بسیج در قالب طرحی مزین به نام شهید قاسم سلیمانی، تشکر می‌کنم و خدا را شکر می‌کنم که در این گام‌هایی که در کنار هم برداشتیم، توفیقات زیادی حاصل شد».

وی افزود: «قرارمان بر این بود که در قالب تشدید بیماریابی خانه به خانه به دنبال موارد مبتلای جدید با ویروس انگلیسی بگردیم و بتوانیم این موارد را پیدا کرده و و از گسترش این آتش به دامن مملکت جلوگیری کنیم. لازمه‌ی این حرکت سکون جمعیت بود و به همین دلیل اقدام به مخالفت با سفر کردیم اما مورد توجه قرار نگرفت و مسافرت‌ها را داشتیم».

نمکی ادامه داد: «برای ما کاملا مشخص بود که بعد از این موج، گرفتار موج جدیدی با گستره‌ی ویروس موتاسیون‌یافته در کشور می‌شویم و به همین دلیل خودمان را برای پذیرایی از بیماران آماده کردیم و قرار گذاشتیم که تا مرحله‌ی سکون و بازگشت جمعیت در کنار عزیزان بسیج دوباره کار را شروع کنیم. گرچه تفاسیر گوناگون شد و گرچه غرض‌ورزانی که همواره در پی گسست و فاصله بین نیروهای درون نظام و انقلابند، مقاله نوشتند و تفسیر کردند. کما اینکه همین الان عده‌ای به دلیل این‌که در مقابل برخی شیوه‌های منفعت‌طلبانه ایستادیم و در برابر برخی واردات ناجور و لگدمال شدن تولید داخل در زیر سم ستوران واردات‌چی، این هجمه‌ها و نغمه‌های ناکوک را می‌شنویم، اما به هر تقدیر پیوندی که ما با بسیج داریم، ناگسستنی است».

نمکی بیان کرد: «امروز در مرحله‌ای هستیم که خوشبختانه علی‌رغم همه‌ی فشارهایی که ویروس موتاسیون‌یافته آورد در مرحله‌ی سرازیری این قله‌های رو به صعود هستیم و با چند مکانیزم که قبلا اعلام کردم پیش می‌رویم».

وزیر بهداشت گفت: «بر این اساس اولین گامی که برداشتیم، این بود که عمل‌های الکتیو را تعطیل کردیم تا مبادا منجر به کمبود تخت شود. بلافاصله در همین دوره کوتاه ۶۶ اکسیژن‌ساز به بیمارستان‌ها رساندیم. بلافاصله درمان سرپایی را به صورت گسترده شروع کردیم و کلینیک‌های سرپایی را با داروهای ضدویرس فعال کردیم تا سربار بیمار به بیمارستان‌ها را کاهش دهیم. همچنین کمیته‌های ترخیص را راه انداختیم تا بیمارانی که حال نسبتا خوش‌تری دارند، ترخیص شوند».

وی یاداور شد: «در این پیک گرچه ویروس کشنده‌تر و مهاجم‌تر بود و ما ۲.۵ برابر میزان بستری پیک سوم، بیمار بستری داشتیم، اما مرگ‌ومیرها گرچه یکی هم برای ما زیاد بود، به نسبت سرپایی و بستری، نصف پیک قبلی بود».

وزیر بهداشت افزود: «امروز فاز جدیدی را دنبال می‌کنیم از طرحی که به نام شهید سلیمانی مزین است و آن هم اضافه شدن چند حرکت جدید است که آن‌ها را به مجموعه فعالیت‌های قبلی اضافه کردیم. اول اینکه بتوانیم در بعد نظارت از مجموعه‌ی بسیج کمک بیشتری بگیریم، دوم این‌که بتوانیم در قرنطینه‌ی بیماران و مبتلایان مثبت از این ظرفیت کمک بگیریم و افرادی که مبتلا بوده و شناسایی شده‌اند، سرگردان نشوند تا دیگران را آلوده کنند. از همه مهم‌تر با حرکتی که در حوزه‌ی واکسیناسیون آغاز کردیم که به صورت گسترده ادامه می‌یابد، چه با واردات انبوه واکسن برای این ماه و ماه بعد و چه با تولید واکسن داخلی ان‌شاءالله بتوانیم طبق برنامه کلیه‌ی گروه‌های هدف را واکسینه کنیم». /پدر حال پشت سر گذاشتن پیک چهارم کرونا هستیمنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.