سه‌شنبه , 30 نوامبر 2021
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

در باد قهرمانی بخوابیم شرایط خطرناک می‌شود/عطایی تاالمپیک می‌ماند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


در باد قهرمانی بخوابیم شرایط خطرناک می‌شود/عطایی تاالمپیک می‌ماند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

محمدرضا داورزنی در گفتگو با اقطاع نیوز درباره هدایت تیم ملی والیبال تا المپیک پاریس گفت: برای تیم‌های ملی والیبال در رده‌های سنی مختلف باید برنامه‌های آینده را مشخص کنیم. برنامه‌های بلندمدت برای تیم‌های نوجوانان، جوانان و تیم بزرگسالان که نسل جدیدی از آنها در ژاپن رونمایی شد، داریم. تیم جوان ایران در قهرمانی آسیا با میانگین سنی ۲۴ سال حضور یافت که این تیم برای المپیک آینده شرایط خوبی دارد.

رئیس فدراسیون والیبال تأکید کرد: تا المپیک پاریس، مسابقات مختلفی از جمله لیگ ملت‌ها، قهرمانی جهان، بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و … را در پیش داریم که اهمیت بسیاری دارند و مسیری برای رشد، تقویت و بالندگی تیم بزرگسالان تا المپیک پاریس خواهد بود.

نباید در باد قهرمانی بخوابیم

وی ادامه داد: قبول دارم که تیم ژاپن را در قهرمانی آسیا شکست دادیم اما مردم بدانند تیم‌های چین، ژاپن و استرالیا کار و تلاش خود را ادامه خواهند داد و ما نباید در باد این قهرمانی بخوابیم که اگر این اتفاق رخ دهد، کسب سهمیه المپیک پاریس خطرناک خواهد شد. تیم‌های ژاپن و چین تمام تلاش خود را در ادامه خواهند کرد و در حال حاضر نیز تیم‌های ایران، چین، ژاپن و قطر سهمیه مسابقات جهانی را به دست آوردند.

مبتنی بر برنامه تا المپیک پاریس

داورزنی اظهار داشت: مقتدرانه قهرمان آسیا شدیم و راهی مسابقات قهرمانی جهان هستیم اما این را بدانید که باید مبتنی بر یک برنامه مشخص تا المپیک پیش برویم که سهمیه المپیک پاریس برایمان قطعی باشد. تمام تلاش خود را خواهیم کرد و از مجموعه ظرفیت‌های کشور به خوبی استفاده می‌کنیم.

به دنبال کشف استعداد هستیم

رئیس فدراسیون والیبال افزود: چند سالی است که در رده‌های سنی پایه از کادر فنی ایرانی استفاده می‌کنیم. پس از ست‌کوویچ، محمد وکیلی زحمات تیم‌های پایه را کشید. در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان این دوره نیز وکیلی هدایت تیم را بر عهده داشت. به دنبال این هستیم تا استعدادها را کشف و از میانگین سنی پایین‌تر با قد بلندتری نسبت به گذشته استفاده کنیم. زمانی می‌توانیم در کارمان موفق باشیم و به اهدافمان دست یابیم که تعداد بیشتری از بازیکنان نوجوان را به تیم بزرگسال تزریق کنیم. خوشبختانه تیمی که در مسابقات قهرمانی آسیا استفاده کردیم، همان تیم قهرمان نوجوانان و جوانان جهان بود.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: تیم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا با میانگین سنی ۲۴ سال همراه با کی کشور دیگر، کم‌سن‌ترین تیم مسابقات و نیز بلندترین تیم بود و این نوید روزهای خوب را می‌دهد. حتماً باید در کشور فعالیت بیشتری داشته باشیم و پشتوانه‌هایی را بسازیم که خیالمان برای آینده راحت باشد و در پست‌های مختلف بازیکنان خوبی در اختیار داشته باشیم.

در باد قهرمانی بخوابیم شرایط خطرناک می‌شود/عطایی تاالمپیک می‌ماند

عطایی قابلیت سرمایه گذاری را دارد

داورزنی در ادامه گفتگویش با اقطاع نیوز با اشاره به بهروز عطایی تأکید کرد: عطایی در سال ۲۰۱۹ عنوان قهرمانی جوانان جهان را برای نخستین‌بار به دست آورد و با تیم بزرگسال نیز در قهرمانی آسیا مقابل حریف قدرتمندمان ژاپن پیروز شد و نشان داد که این قابلیت در او وجود دارد. عطایی قابلیت اعتماد برای سرمایه‌گذاری را دارد. فدراسیون نسبت به کادر ایرانی نظر مثبت دارد و از او حمایت می‌کند اما جلسه کارشناسی را برگزار خواهیم کرد تا پلن‌هایمان برای نوجوانان و جوانان در یک راستا باشد. هنوز در رده‌های پایه مشکل داریم و باید کار جدی‌تری انجام شود. اصلاح تکنیک باید صورت گیرد و در دریافت و سرویس عملکرد مطلوب‌تری داشته باشیم.

روی کادر ایرانی می‌توان اعتماد کرد

وی در ادامه درباره برگزاری جلسات کمیته فنی گفت: تمام این نکات در کمیته فنی بررسی خواهد شد، این جلسات ظرف یک یا دو هفته آینده برگزار می‌شود ولی مردم خیالشان راحت باشد، مسابقات ژاپن نشان داد که روی کادر ایرانی می‌توانیم اعتماد کنیم. به احتمال بسیار زیاد بهروز عطایی تا المپیک پاریس سرمربی تیم ملی خواهد بود.

تصمیم گیری در رابطه با کاظمی منوط به تصمیم پزشک است

رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که با توجه به آسیب‌دیدگی صابر کاظمی، آیا فدراسیون رایزنی خواهد داشت تا این بازیکن با تیم سیرجان در جام باشگاه‌های آسیا حضور نیابد؟ گفت: کاظمی با غیرت و تعصب خودش، یکی از مهره‌های کلیدی ایران در قهرمانی آسیا بود و به عنوان بازیکن ارزشمند نیز انتخاب شد. قطعاً سلامتی او برای ما مهمتر است. اگر پزشک معالج کاظمی تأئید کند که می‌تواند والیبال بازی کند، بر اساس تعهدی که دارد، باید شرکت کند اما اگر پزشک این تشخیص را بدهد که وی امکان بازی ندارد، قطعاً نباید در مسابقات شرکت کند پس تصمیم گیری منوط به تصمیم پزشک می‌باشد.

وی در پایان گفت: تیم سیرجان نیز برای ما حکم تیم ملی را دارد چرا که نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا است. طبیعتاً تلاش می‌کنیم تا کمک و مساعدت سایر باشگاه‌ها را داشته باشیم. منتظر نظر پزشک خواهیم ماند و سپس در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کنیم. اگر کمکی از دست فدراسیون بربیاید، قطعاً در این راه برای جذب بازیکن به باشگاه سیرجان کمک خواهد کرد.آرشیو اخبار ورزشی سرویس خبری اقطاع نیوزدر باد قهرمانی بخوابیم شرایط خطرناک می‌شود/عطایی تاالمپیک می‌ماند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 15 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.