قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

دبیرخانه فعال برای رسیدگی به مسائل موسسات خیریه اردبیل ایجاد شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


دبیرخانه فعال برای رسیدگی به مسائل موسسات خیریه اردبیل ایجاد شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید عبدالله طباطبایی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست هم اندیشی با خیرین و مدیران مؤسسات خیریه شهرستان اردبیل با تاکید بر آموزش حقوق شهروندی و حقوق انسانی در جامعه اظهار کرد: پرداختن به مسائل فرهنگی جامعه با آموزش حقوق انسانی و شهروندی میسر می‌شود.

وی با انتقاد از عقب ماندگی جامعه از پرداختن به مسائل فرهنگی و اخلاقی افزود: دادسرای استان اردبیل در حال حاضر دارای ۶ معاونت است که معاونت اجتماعی و فرهنگی برای اولین بار در کشور از سوی تشکیلات قضائی اردبیل راه اندازی شده و این نشان دهنده توجه ویژه دستگاه قضائی به مسائل فرهنگی است.

دادستان اردبیل با بیان اینکه خوشبختانه همراهی دستگاه اجرایی و قضائی در استان اردبیل به نحو مطلوبی اتفاق افتاده است، اظهار کرد: نتیجه این همراهی را در اجرا و پیگیری بسیاری از مسائل استان اردبیل در بخش‌های مختلف اثر بخش بوده است.

طباطبایی همراهی تمامی قوا را به مثابه شجره طیبه ای در جامعه عنوان کرد و گفت: باید تمامی بخش‌های جامعه با پویایی و پیگیری مطالبات و برنامه‌های خود از این انسجام به وجود آمده در بین خادمان مردم استفاده کنند.

وی مؤسسات خیریه را به همکاری با همدیگر و حفظ انسام برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و گره گشایی از نیازمندان دعوت کرد و افزود: برای ایجاد و حفظ انسجام و همکاری پیشنهاد می‌کنیم جلسات منظم به صورت دوره‌ای با حضور مسئولین ارشد استان برگزار و برای پیگیری مصوبات این جلسات دبیرخانه فعالی نیز ایجاد شود.

دادستان مرکز استان اردبیل تشکیل این دبیرخانه را در پیگیری مسائل و مشکلات مؤسسات خیریه مؤثر دانست و گفت: رسیدگی به نیازمندان یکی از ارزش‌های اجتماعی، دینی و شرعی است که مدیران مؤسسات خیریه با ایجاد ارتباطی سالم بین نیازمندان و خیرین این ارزش‌ها را گسترش می‌دهند.

طباطبایی موضوع فرهنگ را از موضوعات بنیادین در جامعه عنوان کرد گفت: تمام فعالیت‌های خیرین در جامعه رنگ و بوی فرهنگی داشته و این فرهنگ سالم است که جامعه عاری از آسیب‌های اجتماعی را می‌تواند رقم بزند.

وی از خیرین و سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال با هدف کاهش آلام خانواده‌های به خاطر مشکلات معیشتی دعوت کرد و گفت: دستگاه‌های حمایتی با ارائه تسهیلات به کارآفرینان و نظارت بر اجرای دقیق برنامه‌های آنان زمینه اشتغال جوانان و سرپرستان خانواده‌ها را فراهم کنند تا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد.

دادستان مرکز استان اردبیل با اشاره به مهارت‌های زندانیان اردبیل اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از انسان‌های ماهر که به خاطر شرایط بد جامعه در زندان به سر می‌برند که انتظار داریم واحدهای تولیدی بزرگ در استان ایجاد و برای بعد از اتمام دوران محکومیت آنان اجازه ندهند مهارت‌های آنان مغفول بماند.

طباطبایی از تولید فرش‌های نفیس و صنایع دستی با ارزش توسط زندانیان خبر داد و گفت: با وجود چنین مهارت‌های می‌توان اردبیل را به عنوان قطب تولید فرش در کشور معرفی کرد.

وی در پایان از خیرین و مدیران مؤسسات خیریه خواست تا عدم همکاری دستگاه‌های خدمت رسان استان با اقدامات عام المنفعه مؤسسات را به دستگاه قضائی انتقال دهند و مطمئن باشند دادستانی به جد این مسائل را پیگیری خواهد کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزدبیرخانه فعال برای رسیدگی به مسائل موسسات خیریه اردبیل ایجاد شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.