قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های کرمان توزیع می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

دادگستری آذربایجان‌شرقی توزیع واکسن آنفلوانزا را رصد می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


دادگستری آذربایجان‌شرقی توزیع واکسن آنفلوانزا را رصد می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، احمد موقری روز پنج شنبه در جلسه پایش برنامه‌های واکسیناسیون پیشگیرانه بر علیه بیماری آنفلوانزا با حضور نمایندگان ادارات و نهادهای مربوطه با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوانزا به ترتیب اولویت گروه‌های هدف در برنامه کاری شبکه بهداشت و درمان آذربایجان شرقی انجام می‌شود، افزود: دادگستری کل استان بر تمامی مراحل توزیع و تزریق این واکسن نظارت کامل می‌کند.

وی اظهار داشت: به منظور پیشگیری و برخورد با افرادی که در اندیشه سو استفاده از وضعیت پیش آمده بوده و از هم اکنون برای ایجاد بازار سیاه و توزیع واکسن تقلبی یا قاچاق آن به خارج از کشور برنامه ریزی می‌کنند، دادگستری آذربایجان شرقی تمهیداتی اندیشیده است.

موقری ادامه داد: امسال با توجه به وجود بیماری کرونا و همچنین در معرض آسیب قرار داشتن افرادی که در رده‌های سنی بالای ۶۵ سال و پایین‌تر از پنج سال می‌باشند و نیز افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای شامل گروه‌های پرخطر هستند، تزریق واکسن آنفلوانزا لازم و ضروری است.

وی با بیان این نکته که تزریق این واکسن هیچ تأثیری در بهبود یا پیشگیری از سرایت ویروس کرونا ندارد، یادآور شد: مردم اطمینان داشته باشند ساز و کار لازم برای شناسایی و اختصاص واکسن به تمامی گروه‌های مورد نیاز و هدف و نظارت کامل بر آن پیش بینی شده است.

موقری اضافه کرد: باید توجه دشت که واکسن آنفلوانزا به همان اندازه که برای افراد یاد شده ضروری است به همان میزان برای افرادی که از سلامت جسمی برخوردارند غیرضرور و حتی در مواردی با توجه به عوارض این دارو می‌تواند مضر نیز باشد.

وی با تأکید بر اهمیت برنامه ریزی برای واکسینه کردن افراد اولویت دار نسبت به بیماری‌های فصلی، تاکید کرد: به سبب احتمال وجود برخی داروهای تقلبی، دستگاه‌های مسؤول مکلف به نظارت بر نحوه پخش، قیمت و کنترل داروهای موجود در بازار هستند.

موقری گفت: با رعایت بهداشت فردی و استفاده از طب سنتی اسلامی می‌توان به سادگی از سرایت و آلودگی به ویروس آنفلوانزا جلوگیری و از شیوع بیماری کرونا نیز پیشگیری کرد.

این مقام مسئول ضمن هشدار به سو استفاده کنندگان از وضعیت موجود برای احتکار و ایجاد بازار سیاه دارو، تاکید کرد: دستگاه قضائی آذربایجان شرقی با ایجاد کنندگان بازار سیاه، احتکار کنندگان واکسن و همچنین واردکنندگان و فروشندگان واکسن‌های تقلبی برخورد جدی و قانونی خواهد کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزدادگستری آذربایجان‌شرقی توزیع واکسن آنفلوانزا را رصد می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.