قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
خیلی دیر !

خیلی دیر ! – اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خیلی دیر ! – اقطاع نیوز

در این مطلب که روز جمعه در اختیار اقطاع نیوز قرار گرفت ،آمده است : در آن زمان(اواخر اسفند ۹۸) تعداد مبتلایان کرونا در ایران حدود ۲۰ هزار نفر بود و آمار کل فوتی ها نیز به ۱۷۰۰ نفر نمی رسید!
چند ماه گذشت و در بر همان پاشنه چرخید. در آخر خرداد ۹۹ با ذکر خاطره ای از مدیرکل وقت بازرسی استانداری کرمان که معاونش را برای برپایی ۱۵ پست قرنطینه اعزام نموده و از میانه راه، طبق دستور مقامات کشوری بازگشته بود، برای آقای استاندار پیام فرستادم که اگر استان، برای قرنطینه به تصمیم رسیده، محکم روی حرف خود بایستید و در برابر ابلاغیه های مرکز مقاومت کنید. 
روز ۳۱ خرداد مجددا یادداشتی با این عنوان نوشتم که : کار را به مردم بسپارید، ضرر نمی کنید!
در این یادداشت هم که در اقطاع نیوز منتشر شد، تاکید شده بود که جز در حوزه دفاعی باید قوانین منطقه ای و ‌متناسب با مقتضیات فرهنگی، اجتماعی، اقلیمی داشته باشیم و خوب است نسخه های کلیشه ای که از مرکز ابلاغ می شوند، بومی سازی شوند و طرح مجالس منطقه ای را هم پیشنهاد کردم.
در آن یادداشت، ضمن استقبال از طرح فاصله گذاری پویا نوشتم که این تصمیم را می شد زودتر گرفت. آمار مبتلایان در آن تاریخ از ۲۰ هزار نفر به ۲۰۰ هزار نفر افزایش یافته بود!
حالا، در آستانه پایان ماه مهر و به دلیل تعطیلات ناشی از رحلت پیامبر اکرم و شهادت امام مجتبی و امام رضا علیهم السلام، ستاد ملی کرونا ۵ شهر کشور را قرنطینه و تردد را به آنها ممنوع نموده است. 
 اما حالا آمار مبتلایان به کرونا در کشور به بیش از ۵۱۷۰۰۰ نفر رسیده است! 
ناگزیرم که دوباره و چند باره این جمله طلایی را تکرار کنم که تاریخ همه شکست ها را در دو کلمه می توان خلاصه نمود: خیلی دیر!
اگر در اسفند ۹۸ به فرماندهان صحنه اعتماد شده بود و کار به استانها واگذار می شد، اگر مدیران استان روی تصمیم خود می ایستادند و پست های قرنطینه را در محورهای مواصلاتی دایر می کردند و ترددهای غیر ضروری، با اقتدار و با جدیت کنترل می شد، اگر تصمیم مهر ماه ۹۹ ستاد مقابله با کرونا در فروردین اتخاذ می شد و اگرهای دیگر، آمار ۲۰ هزار نفری به ۵۰۰ هزار نفر نمی رسید، کشور این همه هزینه نمی داد، نظام بهداشت و درمان به آستانه ی کنونی نمی رسید که نیروهای مسلح به فرمان حضرت آقا مجبور به ورود شوند و آمار فوتی ها از ۱۷۰۰ نفر به ۲۹۰۰۰ نفر نمی رسید! 
مفهوم دیگر این آمار آن است که اگر متولیان امر، زودتر تصمیم می گرفتند، تلفاتی معادل سقوط ۱۳۰ هواپیما را نداشتیم!آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزخیلی دیر ! – اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.