خانه | سایر استان ها | آذربایجان غربی | خیزش فضای مجازی آذربایجان غربی در حمایت از قدس/اتحاد رمز پیروزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
Palestine, 41 years after Quds Day

خیزش فضای مجازی آذربایجان غربی در حمایت از قدس/اتحاد رمز پیروزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اقطاع نیوز، گروه استان‌ها- سکینه اسمی: خیزش عمومی مردم ایران و مسلمانان در فضای مجازی در حمایت از قدس شریف و فلسطین در روزهایی که ویروس کرونا دنیا را تحت تأثیر قرار داده نشان داد ماهیت پلید استکبار جهانی و اسرائیل غاصب رنگ باخته و روز آزادی قدس شریف نزدیک است.

هزاران هشتک در حمایت از قدس شریف و فلسطین در فضای مجازی به خصوص در آذربایجان غربی امروز نشان داد این خیزش مردمی و خودجوش کمتر از برگزاری راهپیمایی حضوری نیست و مردم آزادی خواه ایران و دنیا با اتحاد و همدلی تا آزادی قدس در کنار همدیگر هستند.

بیان سخنان حکمیانه مقام معظم رهبری، به همراه انتشار میلیون‌ها پیام و اعلام انزجار از رژیم غاصب اسرائیل و حمایت از قدس و فلسطین با آذین به تصاویر و سخنان سردار دل‌ها قاسم سلیمانی در فضای مجازی آذربایجان غربی و کشور نشان داد مسلمانان دنیا در همه حال پشتیبان هم بوده و تا آزادی قدس شریف از پای نخواهند نشست.

از روز گذشته صدور پیام‌های متعدد حمایت از مردم فلسطین و اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار در پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی از سوی مسئولان و گروه‌های مختلف در آذربایجان غربی ارسال شده و ارسال این پیام‌ها ادامه دارد.

نگاهی به فضای شهر ارومیه و شهرهای آذربایجان غربی نشان می‌دهد نه تنها فضای مجازی بلکه منظر شهرهای آذربایجان غربی نیز به بنرهای مرتبط با قدس و فلسطین مزین شده، بنرهایی که نشان از اهمیت بالای حمایت از قدس شریف دارد.

جمعی از شاعران و هنرمندان آذربایجان غربی با انتشار شعرخوانی مرتبط با قدس شریف و نیز انتشار موشن گرافیک با مضامین سخنان مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی در خصوص قدس شریف از سوی برخی ادارات و دانشگاه‌های آذربایجان غربی از دیگر اقداماتی است که امسال در بزرگداشت روز قدس شریف در آذربایجان غربی برنامه ریزی شده است.

برنامه ریزی مسابقات فرهنگی و هنری، عکاسی از راهپیمایی‌های روز قدس در سال‌های گذشته، تدارک مسابقه نقاشی کودکان با محوریت روز قدس و فلسطین از دیگر برنامه‌هایی است که امسال به دلیل شرایط ویژه در استان در حال برگزاری است.

امسال مسلمانان فریاد آزادی خواهی را رساتر از همیشه به گوش جهانیان می‌رسانند

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان غربی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قدس پیام مشترکی صادر کردند که در بخشی از این پیام آمده است: گرچه روز جهانی قدس امسال در ایران اسلامی و سایر کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا همانند سال‌های گذشته برگزار نشد ولیکن آزادی خواهان و عدالت طلبان عالم در همه حال فریاد انزجار و نفرت خود را از ظلم و استکبار صهیونیست و ایادی آنان، بلند تر و رساتر از همیشه به گوش جهانیان خواهند رساند.

در ادامه پیام حجت الاسلام سیدمهدی قریشی و محمدمهدی شهریاری آمده است: روز جهانی قدس یادگار ارزشمند و تاریخی حضرت امام خمینی و بیانگر عمق و بُرد نگاه آن پیر فرزانه نسبت به مسائل جهانی و بین‌المللی بود که هم اکنون در بیشتر نقاط جهان به ویژه در کشورهای اسلامی به عنوان روز بین المللی مبارزه با نظام سلطه و صهیونیسم جهانی، مورد توجه و احترام است و به عنوان نماد حمایت از مظلوم پررنگ‌تر شده و با حضور گسترده روزه داران عالم تجلی بیشتری می‌یابد.

blank

اهمیت روز قدس را باید به جهان مخابره کنیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در گفتگو با اقطاع نیوز با اشاره به اهمیت توجه به روز قدس گفت: اهمیت روز قدس را باید به خوبی تبلیغ و به دنیا مخابره کنیم.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی با بیان اینکه استفاده از نمادهای مقاومت و روز قدس به ویژه تمثال شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان شهید قدس و انتشار آنها در فضای مجاز می‌تواند تأثیرگذار باشد افزود: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و هجمه دشمنان برای تحت تأثیر قرار دادن روز قدس، گرامیداشت این روز مهم با قدرت و قوت در کشور و استان در حال برگزاری است.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: حمایت از روز قدس به عنوان حمایت از مستضعفان یکی از وظایف شرعی همه مسلمانان جهان و عمل به آموزه‌های قرآنی و دینی است.

یوسف رحیمی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز در خصوص برگزاری آئین‌های روز قدس گفت: امسال دنیا خیال می‌کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا آئین‌های بزرگداشت روز قدس تحت تأثیر قرار گیرد اما بسیج همگانی مردم ایران و همه مسلمانان از طریق فضای مجازی به دنیا نشان داد اتحاد رمز پیروزی است و این اتحاد تا آزادی قدس شریف ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از چند روز گذشته انتشار تصاویر و پیام‌های مزین به سردار سلیمانی در فضای مجازی و نیز انتشار سخنانی از مقام معظم رهبری در حمایت از قدس شریف بیانگر پی بردن مردم آزادی خواه جهان به مسئله فلسطین است گفت: این اقدامات نباید محدود به روز قدس شود بلکه در طول سال می‌توان با خیزش در فضای مجازی آزادی قدس را به یک مطالبه جهانی تبدیل کرد.

blank

روز قدس نماد استکبار ستیزی آزادیخواهان عالم است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: روز قدس، روز حیات مجدد اسلام و روز فریاد رسای مسلمانان علیه رژیم جعلی، کودک کش و غاصب اسرائیل و نماد استکبار ستیزی است.

حجت‌الاسلام محمد داداش زاده در گفتگو با اقطاع نیوز اظهارکرد: روز قدس نماد صف بندی حق در مقابل باطل و مظهر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در برابر سیاست‌های خباثت آلود صهیونیسم جهانی برای فراموش شدن مسئله فلسطین است.

وی افزود: روز جهانی قدس، یادگار ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) برای همه مسلمانان جهان است که در آن زمان با تدبیر و دوراندیشی این موضوع را مطرح فرمودند. رهبر فرزانه انقلاب نیز می‌فرمایند، «روز جهانی قدس روز فریاد و مقاومت امت اسلامی در مقابل سیاست‌های تفرقه انگیز است».

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: امروزه و در این برهه حساس دشمن شناسی اولویت نخست ملت‌های مسلمان منطقه است و هر فرد آزاده ای نیک می‌داند که حکام مرتجع عرب حامیان اصلی تروریسم و رژیم جعلی اسرائیل هستند.

حجت‌الاسلام داداش زاده اظهارکرد: طبق آموزه‌های دینی اگر مسلمانی ندای یاری خواهی مسلمانی را بشنود و به کمک او نشتابد مسلمان نیست و تنها نامی از مسلمانی را یدک می‌کشد، بنابراین بر تک تک ما مسلمانان واجب است امسال نیز شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» همچنین حمایت از مردم مظلوم فلسطین را با توجه به شیوع ویروس کرونا نه در خیابان‌ها بلکه در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی فریاد بزنیم تا دشمنان بدانند هیچ عاملی موجب نمی‌شود تا مسلمین جهان دست از حمایت فلسطین این پاره تن اسلام بردارند.

وی یادآور شد: حمایت پرتعداد مسلمانان در رسانه‌های جمعی بخصوص فضای مجازی در روز جهانی قدس موجب دلگرمی برادران و خواهران فلسطینی شده و انزجار همگانی از رژیم جعلی اسرائیل را به دنبال خواهد داشت و به حول و قوه الهی و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده مضمحل شده و وجود نخواهد داشت.


خیزش فضای مجازی آذربایجان غربی در حمایت از قدس/اتحاد رمز پیروزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۲ ۱۴:۰۹:۳۵

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.