قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کارایی و اثربخشی سازمان‌های مردم‌نهاد استان بوشهر افزایش یابد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خودکشی ۲ نوجوان در جنوب استان بوشهر نگران‌کننده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خودکشی ۲ نوجوان در جنوب استان بوشهر نگران‌کننده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، مجید خورشیدی در نشست بررسی علت بروز آسیب‌های اجتماعی در بین قشر کودک و نوجوان با بیان اینکه در همه وقایع و حوادث مسئولان باید پاسخگو باشند، اظهار داشت: خودکشی دو کودک و نوجوان در شهرهای جنوبی استان بوشهر در کمتر از یک هفته موضوع بزرگی است و نگرانی‌هایی را در جامعه ایجاد کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اظهار تأسف از خودکشی نوجوان ۱۵ ساله ساکن کنگان افزود: وقتی یک پدیده اجتماعی رخ می‌دهد متأسفانه احتمال الگوسازی و تسری به دیگران را نیز به دنبال خود دارد.

وی بر نقش رسانه‌های گروهی و متخصصان امور تربیتی و مشاوره در ارتقای مهارت‌های زندگی و تاب آوری در مقابله با بحران‌های وارده بر خانواده‌ها تاکید کرد.

وی، با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر از طریق دستگاه‌های حمایتی و انجمن‌های حمایت از خانواده‌های زندانیان، تصریح کرد: سازمان‌های مددکاری باید با همکاری خیرین، پروژه حمایت از خانواده زندانیان و بررسی آسیب‌های اجتماعی این خانواده‌ها را با جدیت بیشتری دنبال کنند تا شاهد بروز آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها در این خانواده‌ها نباشیم.

خورشیدی با تاکید بر ضرورت بررسی اداره کل آموزش و پرورش از علت ترک تحصیل این نوجوان و دیگر کودکان و نوجوانان ترک تحصیل کرده و ایجاد بانک اطلاعاتی از آنان، گفت: باید توجه ویژه‌ای به کودکان کار شود تا از بروز آسیب‌ها در این قشر جلوگیری شود.

خورشیدی همچنین به سازمان بهزیستی مأموریت داد تا بررسی و اقدامات حمایتی و مشاوره‌ای را در مورد خانواده‌هایی که اعضای آنها در گذشته سابقه اقدام به خودکشی داشته‌اند، به مورد اجرا گذارد.



آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز



خودکشی ۲ نوجوان در جنوب استان بوشهر نگران‌کننده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان



نمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.