قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

خودداری هند از فروش واکسن کرونا به ایران/ رنگ‌بندی جدید شهر‌ها سه شنبه اعلام می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خودداری هند از فروش واکسن کرونا به ایران/ رنگ‌بندی جدید شهر‌ها سه شنبه اعلام می‌شود

blank

به گزارش گروه اجتماعی اقطاع نیوز، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه کشور در شرایط خاص واکسیناسیون قرار دارد اظهار داشت: قرار بود از کشور هند واکسن کرونا خریداری کنیم و همه مراحل خرید واکسن از سفارش تا هماهنگی پرواز صورت گرفته بود، اما در آخرین لحظه کشور هند از ارسال واکسن به کشور ما خودداری کرد.

وی اظهار داشت: مقامات هندی اعلام کرده‌اند که شیوع بیماری در کشورشان افزایش یافته و اولویت تزریق واکسن با مردم هند است و پس از آن اجازه صادرات واکسن را خواهند داد.

رییسی با بیان اینکه ۷۰ درصد واکسن‌های دنیا در ۱۰ کشور مصرف می‌شوند اظهار داشت: اگر محققان ما و شرکت‌های دانش بنیان پای کار نمی‌آمدند تهیه واکسن برای ما دشوار بود و حتی کشور‌های خارجی نیز واکسن به ما نمیفروختند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه از خرداد سال جاری واکسیناسیون و تولید انبوه واکسن در کشور ما آغاز می‌شود اظهار داشت: اگر کشور ما اقدام به تولید واکسن نمی‌کرد کشور‌های اروپایی از این ماجرا سواستفاده می‌کردند و به ما واکسن نمی‌فروختند، کانادا سه برابر نیاز خود واکسن خریداری کرده است.

وی عنوان کرد: دشمن زمانی که می‌بیند ایرانی‌ها روی پای خود ایستادند و ممکن است صادرات واکسن داشته باشند اقدام به فروش واکسن کردند، تولید داخل یک افتخار ملی است و در سال ۱۴۰۰ همه گروه هدف واکسینه می‌شوند.

رییسی با بیان اینکه ویروس کرونا جهش‌های مختلفی داشته است گفت: بعید نیست که ویروس در کشور ما نیز همانند سایر کشور‌ها جهش پیدا کند، اغلب جهش‌های ویروس تهاجمی بوده است، اما خوشبختانه جهش‌های ویروس در کشور ما تهاجمی نبوده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه پایان روز سه شنبه رنگ بندی جدید شهر‌ها اعلام می‌شود اظهار داشت: بسیاری از شهرستان‌ها در مرز نارنجی شدن قرار دارند و ممکن است این روند ادامه پیدا کند و ۶ شهرسان دیگر دروضعیت نارنجی قرار بگیرند، تعدادی از شهر‌ها در مرز قرمز شدن هستند که امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این روند کنترل شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزخودداری هند از فروش واکسن کرونا به ایران/ رنگ‌بندی جدید شهر‌ها سه شنبه اعلام می‌شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.