قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
خطر افزایش وزن دانش آموزان را در شرایط کرونا تهدید می‌کند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خطر افزایش وزن دانش آموزان را در شرایط کرونا تهدید می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خطر افزایش وزن دانش آموزان را در شرایط کرونا تهدید می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، مهرزاد حمیدی عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران با موضوع رونمایی از بسته تحولی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم که با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد اظهار داشت: خطر افزایش وزن برای دانش‌آموزان ما وجود دارد و در این شرایط باید تلاش کنیم نسل خود را از چاقی نجات دهیم و نگذاریم فاصله‌های فعلی منجر به خطر افتادن نسل آینده شود.

حمیدی با بیان اینکه ۹.۷ درصد دانش‌آموزان ما چاق هستند گفت: قبل از کرونا در مدرسه بیشتر حضور فیزیکی دانش‌آموز را داشتیم و همکاری خانواده کم بود، در ایام کرونا همکاری فعال خانواده افزایش پیدا کرد و ارتباطات مجازی شکل گرفت اما در پسا کرونا تعادل ایجاد می‌شود و خانواده‌ها بیشتر مداخله می‌کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش عنوان داشت: پروژه کنترل وزن و چاقی با دو بال خانواده و مدرسه حرکت می‌کند و این طرح شهریور به مدارس ابلاغ شده و ماه مهر آموزش منابع به والدین انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۶۰ درصد جمعیت ما دچار اضافه‌وزن هستند و این فاجعه است افزود: آبان تا بهمن راهنمایی و مشاوره در خصوص کنترل وزن انجام می‌شود و اسفندماه غربالگری ثانویه انجام خواهد شد.

حمیدی گفت: نتایج تا آخر اسفندماه بررسی می‌شود و در روز درختکاری به شکرانه موفقیت در این پروژه درخت می‌کاریم و در فروردین غربالگری و تقدیر انجام خواهد شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزخطر افزایش وزن دانش آموزان را در شرایط کرونا تهدید می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.