قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
طالبان 1 - خشم طالبان از اظهارات مقامات شورای اتحادیه اروپا درباره صلح افغانستان

خشم طالبان از اظهارات مقامات شورای اتحادیه اروپا درباره صلح افغانستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان

اقطاع نیوز: گروه طالبان با نشر اعلامیه ای از حمایت اتحادیه اروپا از تلاش‌های صلح در افغانستان استقبال کرده اما اظهارات مقامات شورای اتحادیه اروپا درباره عدم پذیرفتن امارت اسلامی را در تضاد با حق حاکمیت و استقلال افغانستان خوانده است…

گروه طالبان در واکنش به اظهارات مقامات شورای اتحادیه اروپا درباره عدم پذیرفتن امارت اسلامی، آن را در تضاد با حق حاکمیت و استقلال افغانستان خوانده است.

طالبان با نشر اعلامیه‌ای از حمایت شورای اتحادیه اروپا از تلاش‌های صلح در افغانستان استقبال کرده اما گفته است که در این اعلامیه برخی از نکات، در تضاد با حق استقلال افغان‌ها است.

در اعلامیه طالبان آمده است که بر اساس توافقنامه امضا شده با امریکا، متحدان امریکا نیز متعهدند که در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند.

این گروه بیان کرده که در باره نظام آینده، خود افغان‌ها در مذاکرات تصمیم می‌گیرند و این حق مشروع مردم افغانستان است.

مقامات کشورهای اروپایی در اظهاراتی، برقراری آتش‌بس در سه روز عید را نخستین گام تشویق‌کننده برای تامین صلح در افغانستان دانسته و از طرف‌های درگیر خواسته‌اند که برای آتش‌بس دایمی به توافق برسند.

اروپایی‌ها افزوده اند که این گونه اقدامات با هدف اعتمادسازی‌ میان حکومت افغانستان و طالبان می‌تواند مسیر صلح پایدار در کشور را هموار کند.

آن‌ها تاکید کرده بودند، در صورتی به همکاری با افغانستان ادامه خواهند داد که دستاوردهای ۱۹ سال گذشته حفظ، حقوق زنان و نهادهای مدنی تأمین و از ایجاد امارات اسلامی جلوگیری و مذاکرات بین افغانی در نزدیکترین فرصت آغاز شود.
خشم طالبان از اظهارات مقامات شورای اتحادیه اروپا درباره صلح افغانستان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۰۶:۰۰:۴۱

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.