قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به کشاورزی لرستان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به کشاورزی لرستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به کشاورزی لرستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، اسفندیار حسنی مقدم شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: ۳۷ ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی در حال ساخت داریم که با تکمیل آنها حدود ١١ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آبی می‌شود.

وجود ۶۴ هکتار گلخانه در لرستان

وی، عنوان کرد: قبل از انقلاب تولید محصولات کشاورزی در لرستان ۴۵۰ هزار تن بوده، اما این میزان اکنون به سه میلیون تن یعنی شش برابر افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: ۸۵ درصد نیاز غذایی کشور در داخل تولید می‌شود و تنها ۱۵ درصد وارد می‌شود که در دنیا هم همه نیاز کشورها از داخل تأمین نمی‌شود.

حسنی مقدم، گفت: قبل از انقلاب میزان آبیاری تحت فشار عددی نبود اما اکنون ۵۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آبیاری تحت فشار است که ۳۰ هزار هکتار آن در دولت تدبیر و امید بوده است.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب ما حتی یک هکتار گلخانه نداشتیم، عنوان کرد: اما اکنون ۶۴ هکتار گلخانه در استان وجود دارد و محصولات تولید شده آن مانند گوجه، خیار و فلفل دلمه‌ی صادر می‌شود.

۴۵ هزار فرصت شغلی در حوزه گیاهان دارویی ایجاد می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به کشت گیاهان دارویی نیز اشاره کرد و گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی یکی از اولویت‌های ما است در حالی که قبل از انقلاب این موضوع اصلاً مورد توجه نبود.

حسنی مقدم، افزود: در حال حاضر سطح زیر کشت گیاهان دارویی سه هزار و ۳۰۰ هکتار است که بنا داریم طی ۱۰ سال این عدد را به ۱۸ هزار هکتار برسانیم و در صورت تحقق آن ۴۵ هزار شغل ایجاد می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان در گذشته رقمی نبود، عنوان کرد: این رقم اکنون ١. ٧ دهم اسب بخار در هر هکتار است، در حال حاضر ۲۱ هزار تراکتور در اختیار بهره‌برداران بخش کشاورزی قرار دارد، همین امسال ۵۰۰ دستگاه تراکتور نیز اضافه کرده‌ایم.

پرداخت ۱۲۰ میلیارد کمک بلاعوض به کشاورزان سیل‌زده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به سیلاب ۹۸ اشاره کرد و گفت: در جریان سیل ۹۸، هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های بخش کشاورزی استان وارد شد.

حسنی مقدم، ادامه داد: در این رابطه ۳۱ هزار پرونده تشکیل شد و ۱۲۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزانی که متحمل خسارت شده بودند پرداخت شد، همچنین ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شد.

وی، افزود: ۱۱۱ میلیارد تومان نیز برای زیر ساخت‌های بخش کشاورزی مانند ایستگاه پمپاژ، جاده بین مزارع و کانال‌های آب بر تخصیص داده شد، همچنین ۱۶۰ میلیارد تومان جریمه دیرکرد سود وام را استمهال کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، تاکید کرد: همه این فعالیت‌ها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محقق شده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزخسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به کشاورزی لرستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.