قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
خسارت بیش از 2 هزار میلیارد تومانی سرما به کشاورزی جنوب کرمان

خسارت بیش از 2 هزار میلیارد تومانی سرما به کشاورزی جنوب کرمان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خسارت بیش از 2 هزار میلیارد تومانی سرما به کشاورزی جنوب کرمان

به گزارش اقطاع نیوز از عنبرآباد، علی زینی‌وند استاندار کرمان امروز به اتفاق اعظمی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین عنبرآباد از مزارع خسارت دیده بر اثر سرمازدگی در روستاهای ده‌رضا جهادآباد این شهرستان بازدید کرد.

استاندار کرمان در حاشیه بازدید از مزارع خسارت دیده عنبرآباد گفت: سرمازدگی چند روز گذشته آسیب جدی و گسترده‌ای را به مزارع کشاورزی مردم در حوزه جنوب وارد کرد که واقعیت غیرقابل تصور بود.

وی گفت: بسیار گسترده‌تر از آنچیزی است که گزارش شده هم مزارع سیب زمینی، مرکبات و … را سرما از بین برده به‌خصوص سیب‌زمینی که محصول نیمه‌تمام را خشک کرده و دیگر سوددهی ندارد.

زینی‌وند اظهار کرد: بلافاصله برآورد خسارت انجام شده هم جهاد کشاورزی، فرمانداران و ستاد بحران فعال شدند و به‌صورت گسترده از خسارتی که وارد شده گزارشات انجام شده است.

وی بیان کرد: طبق برآورد اولیه بیش از 2 هزار میلیارد تومان به کشاورزان جنوب استان خسارت وارد شده است و خسارت بسیار سنگینی است و حتما تمام توانمان را به کار می‌گیرم و پیگیری خواهم کرد.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: بعید است بتوانیم تمام خسارت کشاورزان را پرداخت کنیم اما بخشی از خسارت وارده را جبران خواهیم کرد و پیگیری خواهیم کرد ضمن استهمال، تسهیلات سود وام‌های کشاورزی بخشیده شود.

زینی‌وند در حاشیه بازدید از بیمارستان نیمه‌کاره 120 تختوابی شهرستان عنبرآباد گفت: بیمارستان عنبرآباد چند سال شروع شده و پیشرفت قابل توجهی نداشته و اعتبارات کمی تخصیص یافته و باید حتما جزء اعتبارات ملی قرار بگیرد.

وی افزود: پیگیر هستیم از طریق وزارت بهداشت بتوانیم بیمارستان نیمه‌تمام را پیوست بودجه سال  1400 اضافه کنیم که هم از اعتبارات استانی و اعتبارات ملی تامین شود.

استاندار کرمان گفت: بیش از 90 میلیارد تومان طبق گزارشی که داده شده جهت تکمیل بیمارستان عنبرآباد نیاز است و ما از مسئولین بیمارستان تقاضا کردیم این پروژه را فازبندی و اورژانس را راه‌اندازی کنند.

وی با اشاره به اینکه پروژه بیمارستان عنبرآباد از این پس فعال خواهد شد و از ظرفیت‌های قانونی که وجود دارد پیمانکار می‌تواند استفاده کند، افزود: بیمارستان خواسته به‌حق مردم شهرستان عنبرآباد است که امیدوارم در یک فرآیند قابل قبول به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/80005/ق
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزخسارت بیش از 2 هزار میلیارد تومانی سرما به کشاورزی جنوب کرماننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.