قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
خرید تضمینی گندم از مرز 2 میلیون تن گذشت

خرید تضمینی گندم از مرز ۲ میلیون تن گذشت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، شرکت بازرگانی دولتی ایران در گزارش امروز خود اعلام کرد: در کمتر از ۲ ماه از آغاز خرید گندم در کشور مقدار خرید تاکنون به بیش از ۲ میلیون تن رسیده که این آمار نوید سالی پر بار را در خرید تضمینی گندم دارد. 

این مقدار گندم در ۲۴ استان و در قالب بیش از ۳۱۴ هزار محموله از ۱۰۲ هزار و ۷۶۴ کشاورز گندم‌کار که محموله‌های خود را به مراکز خرید تحویل داده‌اند، خریداری شده است و خوزستان با خرید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن، فارس با ۲۸۴ هزار تن و ایلام را با ۱۷۵ هزار تن از استان‌های پیشتاز در خرید تضمینی گندم تا این تاریخ بوده‌اند. 

بر اساس نتایج سنجش مرکز پژوهش‌های غلات، افزایش کیفیت گندم‌های خریداری شده‌ی امسال – به لحاظ کاهش سن‌زدگی و بهبود وضعیت افت مفید و غیر مفید – از ویژگی خرید تضمینی است.

طی هفته گذشته ۱۸۵ هزار و ۶۸۴  تن گندم و ۱۴۵ هزار و ۴۲۵ تن آرد نانوایی یارانه‌ای، آزادپز و صنف و صنعت از طریق سامانه‌های شرکت به فروش رفته است. 

در این گزارش، میزان خرید تضمینی دانه‌ روغنی کلزا در کشور ۱۶۲ هزار تن اعلام شده که ارزش این مقدار دانه‌ی خریداری شده ۷۵۶۱ میلیارد ریال است و به صورت نقدی به کشاورزان پرداخت می‌شود. 

این محصول در حال حاضر در ۱۶ استان خریداری می‌شود که استان خوزستان با ۶۳ هزار تن، گلستان ۵۱ هزار تن و ایلام با ۱۶ هزار تن پیشتاز خرید  کلزا در کشور هستند و استان گلستان قطب تولیداین محصول حدود یک هفته‌ای است که وارد عملیات خرید شده است.

 

خرید تضمینی گندم از مرز ۲ میلیون تن گذشت:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۶:۰۵:۵۲

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.