قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

خبر ثبت‌نام سالمندان برای واکسن کرونا جعلی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خبر ثبت‌نام سالمندان برای واکسن کرونا جعلی است

اقطاع نیوز – گروه جامعه: معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت که اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ثبت‌نام سالمندان در سامانه‌ی «سیب» برای واکسیناسیون کرونا جعلی است.

به گفته‌ی وی، روند واکسیناسیون بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا انجام می‌شود و فاز دوم واکسیناسیون کرونا که شامل سالمندان بالای ۶۵ سال است احتمالا اواخر اردیبهشت شروع می‌شود.

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز سراسری، شهنام عرشی ۳۱ فروردین‌ماه با بیان این‌که اخبار منتشر شده درباره‌ی ثبت‌نام سالمندان برای واکسن کرونا جعلی است، بیان کرد: «چنین موضوعی که سالمندان و افراد بالای ۶۰ سال، بیماران خاص یا بیماران قلبی و غیره برای دریافت واکسن به سامانه‌ی سیب یا هر سامانه‌ی دیگر وزارت بهداشت مراجعه و ثبت‌نام کنند، وجود ندارد به خصوص این که اکثر مردم عادی دسترسی و امکانات لازم برای ثبت‌نام در سامانه‌های اینترنتی را ندارند و این خبر که در آن عکس سامانه‌ی سیب را هم قرار داده‌اند، واقعی نیست».

وی گفت: «روند واکسیناسیون کرونا به این شکل است که دانشگاه‌های علوم‌پزشکی بر اساس برنامه و سند ملی واکسیناسیون کرونا که وزارت بهداشت تدوین و ابلاغ کرده، افراد مشمول و اولویت‌دار واکسیناسیون را اعلام می‌کنند و این افراد برای دریافت واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه می‌کنند».

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: «اکنون در فاز اول واکسیناسیون کرونا فقط کارکنان بخش بهداشت و درمان مشمول دریافت واکسن هستند که در بخش دولتی در بیمارستان‌ها و در بخش خصوصی از طریق نظام پزشکی و نظام پرستاری با شناسایی افراد مشمول واکسیناسیون به مراکز وزارت بهداشت معرفی می‌شوند».

وی گفت: «گروه دیگری که در فاز اول واکسیناسیون کرونا در اولویت هستند، بیماران خاص، جانبازان بالای ۵۰ درصد، بیماران مبتلا به سرطان هستند، مردم می‌توانند در تماس با معاونت بهداشت یا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی منطقه‌ی خودشان درباره‌ی جزئیات زمان واکسیناسیون این گروه‌ها سوال کنند و افرادی هم که از طریق سازمان‌های خاصی مشمول واکسیناسیون قرار می‌گیرند مانند بنیاد جانبازان، سازمان نظام پزشکی یا نظام پرستاری می‌توانند از طریق این سازمان‌ها موضوع را پیگیری کنند».

عرشی افزود: «فاز دوم واکسیناسیون کرونا احتمالا اواخر اردیبهشت شروع می‌شود و طبق سند ملی واکسیناسیون سالمندان بالای ۶۵ سال مشمول فاز دوم هستند که البته به تدریج به صورت پله‌ای ابتدا سالمندان بالای ۸۰ سال، بعد بالای ۷۵ سال، بعد بالای ۷۰ سال و بعد بالای ۶۵ سال برای دریافت واکسن فراخوان می‌شوند».

وزارت بهداشت همچنین طی پیامی در کانال تلگرامی وبدا ضمن هشدار به شهروندان درباره‌ی اخبار جعلی ثبت‌نام برای واکسن کرونا اعلام کرد که برای دریافت واکسن و ثبت پرونده‌ی سلامت نباید وارد هیچ سایت و لینکی شوند و مراقب باشند.خبر ثبت‌نام سالمندان برای واکسن کرونا جعلی استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.