قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کرونا در جهان؛ تمدید محدودیت ها در اسپانیا/ افزایش شمار مبتلایان در بغداد/ بازگشایی صحن مسجدالاقصی و درهای مسجدالنبی (ص)

خبرگزاری آریا – کرونا در جهان؛ تمدید محدودیت ها در اسپانیا/ افزایش شمار مبتلایان در بغداد/ بازگشایی صحن مسجدالاقصی و درهای مسجدالنبی (ص) – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

کرونا در جهان؛ تمدید محدودیت ها در اسپانیا/ افزایش شمار مبتلایان در بغداد/ بازگشایی صحن مسجدالاقصی و درهای مسجدالنبی (ص)

اقطاع نیوز- تاکنون ۶ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۶۲۲ نفر در جهان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری  اقطاع نیوز به نقل از سازمان جهانی بهداشت تاکنون شش میلیون و یکصد و هشتاد و چهار هزار و ششصد و بیست و دو نفر در جهان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد سیصد و هفتاد و یک هزار و سیصد و هشتاد و سه نفر جان باخته اند. و دو میلیون و هفتصد و پنجاه و  چهار هزار و ششصد و نه نفر نیز بهبود یافته اند.
 بنابر اعلام رسانه های معتبر از آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا ( کووید ۱۹) در جهان، آمریکا همچنان با بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مبتلا و همچنین شمار کشته های بیش از ۱۰۵ هزار نفر، در صدر کشورهای دنیا به لحاظ شمار متبلایان و کشته های ناشی از کرونا قرار دارد.

کشورهای دارای بیشترین آمار کرونا
طبق گزارش های منتشر شده در خصوص کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا، آمریکا با همچنان با یک میلیون و ۸۱۶ هزار و ۸۹۷ نفر مبتلا و همچنین شمار انبوه جانباختگان که به رقم ۱۰۵ هزار و ۵۵۷ نفر رسیده است در صدر کشورهای دارای بیشترین مبتلایان و جانباختگان قرار دارد که البته از مجموع مبتلایان در این کشور نیز تعداد ۳۵۳ هزار و ۲۳۸ نفر نیز بهبود یافته اند.
پس از آمریکا، کشور برزیل با ۴۹۹ هزار و ۹۶۶ نفر مبتلا دومین کشور جهان به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا است در این کشور شمار فوت شدگان به ۲۸ هزار و ۸۴۹ نفر و شمار بهبود یافتگان نیز به ۲۰۵ هزار و ۳۷۱ نفر رسیده است.
پس از برزیل، کشور روسیه با ۴۰۵ هزار و ۸۴۳ نفر مبتلا در رده سوم کشورهای جهان به لحاظ تعداد مبتلایان قرار دارد که از این تعداد ۴ هزار و ۹۶۳ نفر جان خود را از دست داده اند و ۱۷۱ هزار و ۸۸۳ نفر نیز بهبود یافته اند.
وضعیت دیگر کشورهایی که شمار قابل توجهی از مردمشان دچار این ویروس شده اند نیز به ترتیب عبارتند از اسپانیا با ۲۸۶ هزار و ۳۰۸ نفر مبتلا، شمار کشته ها ۲۷ هزار و ۱۲۵ نفر و شمار بهبودیافتگان نیز ۱۹۶ هزار و ۹۵۸ نفر، انگلستان با ۲۷۲ هزار و ۸۲۶ نفر مبتلا و شمار فوت شدگان ۳۸ هزار و ۳۷۶ نفر، کشور ایتالیا با ۲۳۲ هزار و ۶۶۴ مبتلا، تعداد فوت شدگان ۳۳ هزار و ۳۴۰ نفر و شمار بهبودیافتگان ۱۵۵ هزار و ۶۳۳ نفر، فرانسه با ۱۸۸ هزار و ۶۲۵ نفر مبتلا، شمار بهبودیافتگان ۶۸ هزار و ۲۶۸ نفر و تعداد فوت شدگان ۲۸ هزار و ۷۷۱ نفر، آلمان با ۱۸۳ هزار و ۲۹۴ نفر مبتلا، شمار فوت شدگان ۸ هزار و ۶۰۰ و تعداد و بهبودیافتگان ۱۶۴ هزار و ۹۰۰ نفر به ترتیب درجایگاه چهارم تا هشتم دنیا قرار دارند.

ترتیب کشورهای دارای بیشترین جانباختگان کرونا
بالاترین کشورهای دنیا به لحاظ شمار مرگ ومیر ناشی از کرونا نیز به ترتیب آمریکا با شمار سرسام آور ۱۰۵ هزار و ۵۵۷ کشته، انگلستان ۳۸ هزار و ۳۷۶ نفر، ایتالیا ۳۳ هزار و ۳۴۰ نفر، برزیل ۲۸ هزار و ۸۴۹ نفر، فرانسه ۲۸ هزار و ۷۷۱ نفر، اسپانیا با ۲۷ هزار و ۱۲۵ نفر می باشد که آمریکا به عنوان پیشرفته ترین کشور دنیا به طرز معناداری به لحاظ مرگ و میر ناشی از کرونا وضعیت معنادار و تاسف بارتری نسبت سایر کشورهای دنیا دارد که تعداد کشته های آن بیش از ۶۰ هزار نفر بیشتر از انگلستان به عنوان دومین کشور جهان به لحاظ شمار جانباختگان کرونا است.

اسپانیا محدودیت‌های مرتبط با کرونا را تمدید می‌کند
رسانه‌ها از تمدید محدودیت‌های مرتبط با کرونا در اسپانیا خبر می‌دهند.
به گزارش رویترز، روزنامه اسپانیایی «ال پائیس» نوشت نخست‌وزیر اسپانیا روز یکشنبه اعلام کرد از پارلمان می‌خواهد با تمدید دو هفته‌ای محدودیت‌های مرتبط با کرونا تا ۲۱ ژوئن (یکشنبه ۱ تیر) موافقت کند. پس از آن تاریخ، دولت اسپانیا دیگر محدودیتی برای سفرهای شهروندانش اعمال نخواهد کرد.
پدرو سانچز در قالب یک کنفرانس ویدیویی به رهبران دولت‌های محلی گفت با توجه به کاهش چشمگیر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در اسپانیا، این آخرین تمدید محدودیت‌های مرتبط با کرونا خواهد بود.
در ۲۴ ساعت گذشته بر تعداد قربانیان کووید-۱۹ در اسپانیا ۴ نفر افزوده شد و آمار مرگ و میر را به ۲۷ هزار و ۱۲۵ نفر رساند. همچنین بنا بر اعلام وزارت بهداشت اسپانیا، با ابتلای ۲۷۱ نفر به کووید-۱۹، آمار مبتلایان اسپانیا به ۲۳۹ هزار و ۲۲۸ نفر افزایش یافت.
قرنطینه و محدودیت‌های سخت‌گیرانه در اسپانیا از ۱۴ مارس (شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸) آغاز شد.

هشدار وزارت بهداشت در خصوص افزایش شمار مبتلایان در بغداد
وزارت بهداشت عراق تاکید کرد در صورت عبور شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بغداد به بیش از پنج هزار تن، اوضاع از کنترل خارج خواهد شد.
به گزارش شبکه تلویزیونی الاتجاه، وزارت بهداشت عراق در خصوص از دست رفتن کنترل اوضاع در بغداد در صورت رسیدن شمار مبتلایان در این شهر به بیش از پنج هزار تن هشدار داد.
ریاض عبدالامیر مدیر بهداشت عمومی در وزارت بهداشت این کشور گفت میانگین ابتلا به کرونا در بغداد به چهل تن از هر صد هزار تن رسیده است و این موضوع نگران کننده است.
عبدالامیر افزود بیمارستان‌های بغداد ده هزار تخت دارند و امکان افزایش تخت‌های بیمارستانی وجود ندارد.

لغو یک هفته‌ای همه پرواز‌های داخلی و خارجی در عراق
سازمان هواپیمائی عراق در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تا هفته اینده هیچ پرواز داخلی، خارجی و حتی استثنائی در فرودگاه‌های عراق انجام نخواهد گرفت. هدف از این تصمیم، بررسی آخرین راهکار دولت عراق برای مقابله با کرونا اعلام شده است.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان از مرز ۱۵ هزار تن عبور کرد
مسئولان بهداشتی افغانستان اعلام کردند تاکنون ۱۵ هزار و ۲۰۵ تن در ولایات مختلف این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد در یک شبانه‌روز گذشته ۶۸۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در این کشور شناسایی کرده است.
با ثبت این رقم، شمار بیماران کووید – ۱۹ در افغانستان به ۱۵ هزار و ۲۰۵ تن افزایش یافت.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت افغانستان، در یک شبانه‌روز گذشته یک هزار و ۱۱۲ مورد مشکوک به ویروس کرونا از ۱۳ ولایت کشور در آزمایشگاه‌ها بررسی شده است.
از این میان، ابتلای ۳۷۱ تن در کابل، ۱۱۱ تن در هرات، ۷۵ تن در بلخ، ۳۳ تن در سمنگان، ۲۲ تن در تخار، ۲۱ تن در ننگرهار، ۱۸ تن در لغمان، ۱۱ تن در بغلان، هفت تن در لوگر، شش تن در کنر، در ولایت‌های بامیان و میدان‌وردک دو – دو تن و در ولایت دایکندی یک تن به ویروس کرونا تثبیت شده است.
همچنین در یک شبانه‌روز گذشته هشت مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نیز ثبت شده است. سه نفر در بغلان، دو نفر در هرات، دو نفر در کنر و یک نفر در بلخ در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. با ثبت این رقم، شمار قربانیان ویروس کرونا در افغانستان به ۲۵۷ تن افزایش یافته است.
همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار کووید–۱۹ بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به یک هزار و ۳۲۸ تن افزایش یافته است.
 
۵۷ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در مالزی
به گزارش خبرگزاری رویترز از کوالالامپور به نقل از وزارت بهداشت مالزی، مالزی روز یکشنبه از ۵۷ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در این کشور خبر داد. به این ترتیب، شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در مالزی به هفت هزار و ۸۱۹ مورد رسید.
تعداد کل موارد مرگ بر اثر ویروس کرونا در مالزی نیز ۱۱۵ مورد اعلام شده است.
 
بسیج بیمارستان‌های خصوصی و دولتی یمن برای مقابله با کرونا
با وجود ادامه تجاوزگری ائتلاف متجاوز سعودی و شرایط محاصره در یمن، بسیج کادر پزشکی برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور ادامه دارد.
وزیر بهداشت یمن از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی خواست همه بیماران مبتلا به کرونا را بپذیرند و آن‌ها را تحت درمان قرار دهند.
وی در دیدار با مدیران و کادر‌های پزشکی در صنعا، خواستار تجهیز بیمارستان‌ها به امکانات لازم برای مقابله با کرونا و فراهم کردن لوازم پیشگیری برای همه کارکنان بیمارستان‌ها شد.
شیوع کرونا در یمن به سبب تجاوزگری و محاصره در حال گسترش است و اتهاماتی درباره انتقال ویروس در استان‌های مختلف، علیه کشور‌های متجاوز مطرح می‌شود.
امه الصبور نجم الدین خبرنگار این شبکه گزارش داد: وزیر بهداشت یمن در دیدار با مدیران و کادر‌های پزشکی برای مقابله با شیوع کرونا، از افزایش دستکم ۲۰ تخت برای اتاق‌های قرنطینه و پنج تخت برای بخش مراقبت‌های ویژه خبر داد.
طه المتوکل وزیر بهداشت یمن گفت «قدرت مهمی که برای قدرت مقابله با این ویروس در اختیار داریم، بخش پزشکی است. بخش پزشکی و نیروی انسانی مهم‌ترین قدرت برای مقابله با این خطر است.»
گزارشگر این شبکه افزود: با توجه به فروپاشی بخش بهداشتی یمن، ناتوانی کامل در فراهم کردن تجهیزات پزشکی و دارو به سبب محاصره یمن به دست کشور‌های ائتلاف متجاوز سعودی و شانه خالی کردن موسسات سازمان ملل در ارائه کمک، میزان ابتلا به کرونا در مناطق مختلف این کشور افزایش یافت.
امین الجنید مدیر کل بیمارستان الکویت گفت: «ویروس وارد یمن شد؛ آن هم در حالی که هیچ پروازی به این کشور انجام نمی‌شود و تحت محاصره است. سازمان جهانی بهداشت باید با ارائه تجهیزات و لوازم پیشگیری و دارو، از یمن حمایت می‌کرد؛ اما متأسفانه هیچ نقشی در این زمینه ایفا نکرد. به دستگاه‌های تنفس مصنوعی و بسیاری از دارو‌ها نیاز داریم.»
خبرنگار این شبکه در ادامه گفت: کمیته عالی مقابله با بیماری‌ها با اشاره به اقدام عمدی کشور‌های متجاوز برای شیوع کرونا در مناطق بیشتر، اجازه آن‌ها برای بازگشت برخی مردم یمن به این کشور بدون اتخاذ هیچ نوع اقدامات پیشگیرانه را محکوم و اعلام کرد این اقدامات یمن را با چالش‌های گسترده تری مواجه می‌کند.
امه الصبور نجم الدین در پایان گفت: بخش پزشکی به شکل رسمی برای مقابله با کرونا و پذیرفتن بیماران مبتلا به کرونا بسیج شد و بر بالا بردن سطح پیشگیری در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی تاکید دارد؛ آن هم در حالی که به سبب ادامه تجاوزگری و محاصره یمن در بیش از شش سال گذشته، این کشور با مشکلات زیادی مواجه است.
 
موارد ابتلا در پرو از ۱۵۵ هزار نفر گذشت
مقامات پرو، دومین کشور آمریکای لاتین با بالاترین موارد ابتلا به «کووید-۱۹»، اعلام کردند با هفت هزار و ۳۸۶ مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته، موارد تایید شده ابتلا در این کشور از مرز ۱۵۵ هزار نفر گذشت.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از لیما، مارتین ویزکارا، رئیس جمهور پرو در هفتاد و ششمین روز قرنطینه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور، گفت: «از ششم مارس که نخستین مورد ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد، از بیش از یک میلیون نفر آزمایش گرفته شده که از این تعداد جواب تست ۱۵۵ هزار و ۶۷۱ نفر مثبت اعلام شده است.»
بنا بر اعلام وزارت بهداشت پرو، شمار تلفات ناشی از «کووید-۱۹» در این کشور ۳۳ میلیون نفری به چهار هزار و ۳۷۱ نفر رسیده است که از افزایش ۱۴۱ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته حکایت دارد.
این افزایش موارد ابتلا و موارد فوتی در حالی روی داده است که پرو ادعا می‌کند موفق به تثبیت پیشرفت بیماری شده است.
رئیس جمهور پرو گفت: «چالشی که کشورمان با آن روبروست، بسیار بزرگ است. ما در حال مهار بیماری و از سرگیری تدریجی فعالیت‌ها هستیم.»
 
۷۰۰ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا
به گزارش خبرگزاری رویترز از جاکارتا، یک مقام وزارت بهداشت اندونزی روز یکشنبه از ۷۰۰ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.
به این ترتیب، شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در اندونزی به ۲۶ هزار و ۴۷۳ مورد رسید.
اندونزی همچنین از ۴۰ مورد جدید مرگ بر اثر ویروس کرونا در این کشور خبر داد. به این ترتیب، شمار موارد مرگ بر اثر ویروس کرونا در اندونزی به یک هزار و ۶۱۳ مورد رسید.
در عین حال، شمار افرادی که از بیماری کووید-۱۹ در اندونزی بهبود یافته اند به هفت هزار و ۳۰۸ نفر رسید.

تشکیل کمیسیون اقتصادی بررسی دوران پسا کرونا در فرانسه
رئیس جمهور فرانسه برای دوران پسا کرونا کمیسیون اقتصادی متشکل از ۲۶ اقتصاددان فرانسوی و بین المللی تشکیل داد.
به گزارش روزنامه لزاکو چاپ پاریس، کاخ الیزه اعلام کرد امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، عصر روز جمعه در یک کنفرانس ویدئویی کمیسیونی متشکل از ۲۶ اقتصاددان فرانسوی و بین المللی را تشکیل داد که قرار است در مورد سه چالش عمده اقتصادی جهانی در دوران پسا کرونا یعنی آب و هوا، نابرابری و جمعیت شناسی بیندیشند.
این کمیسیون قرار است توصیه‌هایی برای موثر سازی سیاست‌های اقتصادی ارائه دهند. اولیویه بلانشار رئیس سابق اقتصاددانان صندوق بین المللی پول و ژان تیرول برنده جایزه نوبل اقتصاد سال ۲۰۱۴ مسئولان این کمیسیون هستند. انتظار می‌رود گزارش نهایی این کمیسیون در دسامبر سال ۲۰۲۰ منتشر شود.
به طور قطع طرح احیای اقتصادی فرانسه تا پایان سال امضا شده است و پاسخ اروپا هم داده شده است.
همچنین در آن زمان کمتر از یک سال به آغاز کارزار انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است که تقریبا زمانی برای اصلاحات عمده باقی نمی‌گذارد.
بیست تن از اقتصاددانان این کمیسیون هر هفته با برونو لومر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه دیدار می‌کنند. ۱۵ روز پیش امانوئل مکرون با گروهی از اقتصاددانان دیدار کرد که تعدادی از آن‌ها عضو این کمیسیون هم هستند.
در این دیدار دو ساعت مشکلات کلیدی که اقتصاد فرانسه در هفته‌های آتی با آن رو به رو خواهد بود مطرح شد. یکی از شرکت کنندگان در این دیدار گفت دولت از اختلاف نظر‌های گسترده در قلب منطقه یورو در زمان خروج از بحران نگران است.
اما کمیسیون جدید به سرپرستی ژان تیرول و اولیویه بلانشار در همان راستا نیست. بنابر اعلام کاخ الیزه این بازتاب گسترده تری نسبت به یک برنامه احیای ساده است و چشم انداز آن تنها فرانسه نیست بلکه چشم اندازی اروپایی و بین المللی دارد.
در مورد آب و هوا، برابری و جمعیت شناسی رئیس جمهور معتقد است که راه حل‌های جدید به ویژه برای اقتصاد‌هایی که از بحران کووید ضربه خورده اند ضروریست.
در واقع امانوئل مکرون از اقداماتی که نیکلا سارکوزی رئیس جمهور اسبق فرانسه پس از بحران مالی بزرگ ۲۰۰۸ انجام داد الهام گرفته است. امانوئل مکرون امیدوار است کمیسیون وی با محوریت آینده کشور‌های توسعه یافته بتواند به توصیه‌های عملیاتی منجر شود. توصیه‌هایی که می‌تواند توسط همه سران اروپایی به کار گرفته شود.

پنجمین مرحله قرنطینه در هند
مرحله چهارم قرنطینه در هند امروز به پایان می‌رسد و از فردا به مدت یک ماه پنجمین مرحله آغاز می‌شود.
 ۶۸ روز است که هند در قرنطینه کامل به سر می‌برد. مرحله چهارم این قرنطینه امروز به پایان می‌رسد و از فردا به مدت یک ماه پنجمین مرحله آغاز می‌شود. البته در این مرحله و در مناطق بی خطر مجوز برخی فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی داده می‌شود.
به گفته کارشناسان اگر قرنطینه سراسری در هند اجرا نمی‌شد تعداد مبتلایان بسیار بیشتر از این میزان بود.
تا صبح امروز بیش از ۱۸۲ هزار مبتلای به کرونا در هند شناسایی شدند.
هند اکنون در رده نهم جدول جهانی ابتلا به کرونا است، اما فردا با پست سر گذاشتن دو کشور دیگر، هفتمین کشور جهان از لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا خواهد بود.

شناسایی ۸۳۸۰ مبتلای جدید در هند
بیش از ۸ هزار و ۳۸۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در هند در شبانه روز گذشته شناسایی شدند.
تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در هند تا کنون به یکصد و هشتاد و دو هزار و یکصد و چهل و سه (۱۸۲۱۴۳) نفر افزایش یافت. از این تعداد هشتاد و شش هزار و نهصد و هشتاد و چهار (۸۶۹۸۴) نفر از بیمارستان مرخص شدند. پنج هزار و یکصد و شصت و چهار (۵۱۶۴) نفر نیز جان باختند.

بازگشایی صحن مسجدالاقصی
صحن مسجدالاقصی بامداد امروز پس از دو ماه تعطیلی به علت شیوع ویروس کرونا بازگشایی شد.
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، صحن مسجدالاقصی بامداد امروز پس از دو ماه تعطیلی به علت شیوع ویروس کرونا بازگشایی شد. قبه الصخره و مسجدالاقصی از صبح یکشنبه بازگشایی شد.
مقامات فلسطین اواسط ماه مارس با آغاز بحران «کووید-۱۹» در سرزمین‌های فلسطینی و فلسطین اشغالی در چارچوب اقدامات قرنطینه‌ای با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهر قدس، مسجدالاقصی، سومین مکان مقدس مسلمانان را بستند. در فلسطین اشغالی با حدود ۹ میلیون نفر جمعیت بیش از ۱۷ هزار مورد ابتلا به «کووید-۱۹» و ۲۸۴ مورد مرگ ناشی از این بیماری ثبت شده است. در فلسطین نیز با حدود پنج میلیون نفر جمعیت، کمتر از ۵۰۰ مورد ابتلا در کرانه باختری و غزه و سه مورد مرگ اعلام شده است. طی ده هفته گذشته و و حتی در ماه مبارک رمضان، مقامات مذهبی از مردم خواسته بودند در خانه هایشان نماز بخوانند.
هر چند که صحن مسجدالاقصی و قبه الصخره از امروز بازگشایی شده است، اما مقامات همچنان تلاش می‌کنند تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند. استفاده از ماسک در داخل صحن اجباری است و کارکنان به کسانی که ماسک ندارند، ماسک می‌دهند و دمای بدن آن‌ها پیش از ورود به صحن سنجش می‌شود. روی فرش‌ها نیز نوار‌های سفید رنگی به منظور حفظ فاصله اجتماعی چسبانده شده است.

درهای مسجدالنبی (ص) به روی نمازگزاران باز شد
مسجدالنبی (ص) واقع در شهر مدینه عربستان صبح روز یکشنبه پس از ۲ ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا بر روی نمازگزاران باز شد.
بنابر اعلام حساب ریاست امور حرمین شریفین (مسجد الحرام و مسجد النبی) در توییتر، درهای مسجدالنبی (ص) بر روی نمازگزاران برای اقامه نماز صبح باز شد.
بر اساس این گزارش، تنها آستان‌های جدید مسجدالنبی باز شدند و همچنان حرم قدیم و روضه شریفه بسته خواهند بود.
پیش‌تر مسؤولان و متولیان مسجدالنبی (ص) از بازگشایی تدریجی این مسجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داده بودند.
مقرر شده است تنها به اندازه ۴۰ درصد ظرفیت مسجد نمازگزاران در این مسجد حضور داشته باشند.
در پی شیوع ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن، مسجد النبی (ص) و مسجدالحرام بیش از دو ماه است که تعطیل شده بودند و میزبان نمازگزاران نبودند.
بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت عربستان سعودی تاکنون ۸۳ هزار و ۳۸۴ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند و ۴۸۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

تمدید شرایط قرنطینه در جمهوری آذربایجان
وضع قرنطینه‌ در جمهوری آذربایجان برای مقابله با شیوع کرونا با برخی تغییرات از امروز به مدت دو هفته دیگر تمدید شد.
براساس تصمیم جدید هئیت وزیران در مرحله جدید قرنطینه که از امروز اجرا می‌شود ورود و خروج از جمهوری آذربایجان به غیر از حرکت کامیون‌ها و حمل و نقل ترانزیتی، برگزاری مراسم عروسی و عزاداری و تجمع با حضور بیش از ۱۰ نفر در اماکن عمومی ممنوع و دانشگاه‌ها، مدارس و مهد کودک‌ها، سالن‌های سینما و تئاتر و نیز سالن‌های ورزشی در سراسر این کشور همچنان تعطیل خواهد بود.
محدودیت‌های مربوط به ورود و خروج از شهر‌های باکو، گنجه، سومقایت، لنکران هم همچنان تا دو هفته دیگر ممنوع است.
بر اساس تصمیم هیئت دولت، استفاده از ماسک در داخل وسائط نقلیه عمومی، بازار‌ها، مراکز تجاری و خدماتی، نهاد‌های دولتی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و در تمامی اماکن عمومی و همچنین رعایت فاصله اجتماعی ۱/۵ تا ۲ متری شهروندان در محل‌های عمومی و پررفت و آمد از امروز یازدهم خرداد ماه اجباری بوده و شهروندان در صورت عدم رعایت این مقررات جریمه می‌شوند.
براساس تصمیم جدید هیئت دولت جمهوری آذربایجان برخی از محدودیت‌های به کار گرفته شده از چهاردهم اسفند ماه سال گذشته هم لغو شد در این راستا فعالیت مراکز تجاری بزرگ از امروز از سرگرفته شد و برگزاری مسابقات ورزشی در فضای باز بدون حضور تماشاگربلا مانع اعلام شد.
روند ابتلا به ویروس کرونا برخلاف ماه گذشته میلادی در یک ماه اخیر هر هفته سیر صعودی به خود گرفته و دیروز بیشترین آمار ابتلا روزانه به تعداد ۲۵۷ نفر در تابلوی مبتلایان این کشور ثبت شد.
قرارگاه مبارزه با کرونا این روند صعودی را نگران کننده دانست و شهروندان را به رعایت مقررات و توصیه‌های بهداشتی فراخواند
تاکنون در مجموع ۵۲۴۶ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۶۱ نفر جان باخته و ۳۳۲۷ نفر هم بهبود یافته اند

افزایش شدید شمار مبتلایان به کرونا در فلسطین اشغالی
به گزارش پایگاه خبری العهد لبنان، رژیم صهیونیستی از افزایش شدید شمار مبتلایان به کرونا خبر داد و اعلام کرد شمار مبتلایان به این ویرس طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۱۵ مورد رسیده است و از دوم ماه مه، این نخستین بار است که شمار مبتلایان به کرونا در فلسطین اشغالی طی ۲۴ ساعت از صد نفر فراتر می‌رود.
«موشه بار سیمونتاو» مدیر کل وزارت بهداشت اسرائیل ضمن انتقاد از عدم پایبندی شهرک نشینان به لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت، به طور کلی، مدارس که از ماه جاری باز شده اند، بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را ثبت کرده اند.
ابتلای ۱۱۵ مورد به ویروس کرونا طی بیست و چهار ساعت گذشته در حالی است که وزارت بهداشت اسرائیل روز پنجشنبه از ابتلای ۷۹ نفر به کرونا خبر داده بود و به مدت چند هفته، شمار مبتلایان به کرونا در اسرائیلی روزانه ۲۰ نفر بود.
به گزارش کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل، ۷۸ نفر از کسانی که طی دو روز گذشته به کرونا مبتلا شده اند از دانش آموزان و اعضای کادر آموزشی یک مدرسه یعنی ۶۳ دانش آموز و ۱۴ معلم هستند.
وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی افزایش شمار مبتلایان را به علت «عدم پیروی اسرائیلی‌ها از دستوراتی نظیر زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حفظ بهداشت شخصی» دانست و گفت: «متاسفانه این بیماری هنوز وجود دارد و گرما و رطوبت باعث ناپدید شدن آن نشده است، در نتیجه اقدامات ما برای مقابله با این بیماری همچنان ادامه دارد».
 
شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در تایلند به ۳۰۸۱ مورد رسید
به گزارش خبرگزاری رویترز از بانکوک، تایلند روز یکشنبه از چهار مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.
به این ترتیب، شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در تایلند به سه هزار و ۸۱ مورد رسید.
از آغاز شیوع ویروس کرونا در تایلند تاکنون, ۵۷ نفر در این کشور بر اثر این ویروس جان باخته اند.

ثبت دو مورد ابتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته در چین
مقامات بهداشتی چین روز یکشنبه اعلام کردند در بیست و چهار ساعت گذشته دو مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در چین به ثبت رسید.
به گزارش خبرگزاری رویترز از پکن‏، کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین ابتلای سه مورد جدید به بیماری کووید-۱۹ بدون داشتن هیچگونه علامت بیماری را در ۲۴ ساعت گذشته تأیید کرد. با این حال در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری در چین به ثبت نرسیده است.
بر اساس این گزارش، شیوع بیماری کووید-۱۹ در چین تاکنون به جان باختن ۴ هزار و ۶۳۴ نفر منجر شده است و ۸۳ هزار و یک نفر نیز به این ویروس آلوده شده اند.

۲۸۶ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در آلمان
به گزارش خبرگزاری رویترز، موسسه روبرت کخ روز یکشنبه اعلام کرد شمار موارد تایید شده آلودگی به ویروس کرونا در آلمان با ۲۸۶ مورد افزایش به ۱۸۱ هزار و ۴۸۲ مورد رسید.
این موسسه همچنین اعلام کرد شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا در آلمان با ۱۱ نفر افزایش به هشت هزار و ۵۰۰ نفر رسید.

 ۲۸۸۵ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در مکزیک
به گزارش خبرگزاری رویترز از مکزیکو سیتی، مقامات بخش بهداشت مکزیک روز شنبه از دو هزار و ۸۸۵ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در این کشور خبر دادند. به این ترتیب، شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در مکزیک به ۸۷ هزار و ۵۱۲ مورد رسید.
مقامات بخش بهداشت مکزیک همچنین روز شنبه از ۳۶۴ مورد جدید مرگ بر اثر ویروس کرونا در این کشور خبر دادند. به این ترتیب، شمار موارد مرگ بر اثر ویروس کرونا در مکزیک به ۹ هزار و ۷۷۹ مورد رسید.

احتمال از سرگیری تدریجی پرواز‌های بین المللی در مصر
نادر سعد سخنگوی شورای وزیران مصر از بررسی احتمال از سرگیری پرواز‌های بین المللی در نشست آتی شورای وزیران خبر داد.
سعد گفت احتمالاً از اوایل ماه جولای پرواز‌های بین المللی با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه کرونا به تدریج از سر گرفته شوند.

افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در مصر
وزارت بهداشت مصر روز شنبه از ثبت ۱۳۶۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا که بیشترین تعداد روزانه مبتلایان از زمان شیوع این ویروس در مصر است، خبر داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از قاهره، خالد مجاهد سخنگوی وزارت بهداشت مصر گفت: در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۳۶۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد.
مجاهد افزود: این بیشترین تعداد روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در مصر از زمان شیوع این ویروس در کشور است. وزارت بهداشت مصر روز جمعه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را ۱۲۸۹ مورد اعلام کرده بود.
خالد مجاهد همچنین از ثبت ۳۴ مورد جدید مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد که بیشترین تعداد روزانه قربانیان کرونا در کشور تا به امروز است.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: مجموع موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور تا روز شنبه به بیست و سه هزار و ۴۴۹ مورد رسیده است و تا به امروز ۵۶۹۳ نفر از مبتلایان بهبود یافتند.
خالد مجاهد همچنین آمار کل قربانیان ویروس کرونا در مصر را ۹۱۳ تن اعلام کرد.
مصر در راستای تلاش برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، از ماه مارس گذشته تدابیر پیشگیرانه‌ای را شامل تعطیلی مدارس، دانشگاه ها‏، مسابقات ورزشی، کافی شاپ‌ها ومراکز بزرگ تجمعات افراد اتخاذ و مقررات محدود منع رفت و آمد در کشور اعمال کرد.

شمار مبتلایان به کرونا در برزیل به ۵۰۰ هزار نفر نزدیک شد
خبرگزاری رویترز گزارش داد: برزیل روز شنبه ۳۳ هزار و ۲۷۴ مورد تازه از ابتلا به بیماری کرونا را ثبت کرد که رقم بی سابقه‌ای است.
به این ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۴۹۸ هزار و ۴۴۰ نفر رسید.
تلفات کرونا در این کشور نیز با ۹۵۶ فوتی تازه در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۸ هزار و ۸۳۴ نفر رسید.

خبرگزاری آریا – کرونا در جهان؛ تمدید محدودیت ها در اسپانیا/ افزایش شمار مبتلایان در بغداد/ بازگشایی صحن مسجدالاقصی و درهای مسجدالنبی (ص):۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.