قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

خبرگزاری آریا – چرا تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به پای آمریکا و اروپا نمی‌رسد؟ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری آریا – چرا تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به پای آمریکا و اروپا نمی‌رسد؟

چرا تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به پای آمریکا و اروپا نمی‌رسد؟

اقطاع نیوز- با وجود تعداد تست روزانه پایین‌تر در ایران، حتی با یکسان شدن شدت شیوع، هیچ‌گاه شمار روزانه مبتلایان در ایران به رکوردهای ثبت شده در کشورهای توسعه یافته نزدیک نخواهد شد.
به گزارش اقطاع نیوز به نقل از یورونیوز،شمار آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۰ هزار و ۹۵۴ نفر رسید که بالاترین سطح روزانه از ابتدای شیوع بیماری کووید-۱۹ به شمار می‌رود؛ اما این که این رقم همچنان با رکورد ۳۰۸ هزار نفری آمریکا در هشتم ژانویه گذشته و اوج ۸۸ هزار نفری فرانسه در هفتم نوامبر گذشته فاصله زیادی دارد، می‌تواند نشانه پایین بودن میزان شیوع ویروس در ایران باشد؟
ثبت ۲۰ هزار و ۹۵۴ مبتلای جدید به بیماری کووید-۱۹ در ایران بر پایه انجام ۷۴ هزار و ۴۰۹ تست کرونا یا آزمایش تشخیص این ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است. یعنی با فرض دقت بالای تست‌های تشخیص بیش از ۲۸ درصد افراد مشکوکی که آزمایش شده‌اند، ابتلای قطعی آنها مسلم شده است.
این در شرایطی است که با وجود روند نزولی ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا روز گذشته ابتلای ۶۲ هزار و ۲۸۳ تَن گزارش شد. اما این نتیجه حاصل انجام یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۸۷ تست بوده است. یعنی ۵ درصد آمریکایی‌هایی که دارای علائم بیماری کووید-۱۹ بوده‌اند و تحت تست کرونا قرار گرفته‌اند(با فرض دقت ۱۰۰ درصدی تست)، مبتلای واقعی بوده‌اند.
البته لزوما بین تعداد تست و شمار نتایج مثبت رابطه خطی برقرار نیست؛ بدین معنا که اگر تعداد تست‌ها در ایران برای برابری در آمریکا ۱۶٫۵ برابر شود، تعداد مبتلایان قطعی نیز به همین نسبت بالا نمی‌رود و به ۳۴۵ هزار نفر نمی‌رسد. ولی در شرایط اوج‌گیری شیوع ویروس، تعداد پایین انجام تست روزانه کرونا(به ویژه با دقت پایین) می‌تواند موجب کم‌شماری و اعلام ارقامی شود که فاصله بیشتری از واقعیت موجود دارد؛ رخدادی که می‌تواند موجب پایین نگاه داشتن کاذب سطح نگرانی عمومی نسبت به شدت شیوع ویروس شود.
در واقع انجام تست بیشتر و فراگیرتر که به معنای افزایش تعداد نمونه آماری مورد بررسی است، داده‌هایی نزدیک‌تر به واقعیت گستردگی شیوع ویروس ارائه می‌دهد. پس اگر شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در کشورهایی همچون آمریکا، فرانسه و بریتانیا چندین برابر ایران است ولی این تعداد بر پایه انجام چند ده برابر تست بیشتر حاصل شده است. بنابراین داده‌های مربوط به شدت شیوع ویروس کرونا با اقطاع نیوز بالاتری نسبت به واقعیت در اختیار سیاستگذاران این کشورها قرار می‌گیرد و شاید این داده‌ها جامعه را نیز نسبت به لزوم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی حساس‌تر کند

جانز هاپکینز: ۲۶۰۰ آمریکایی دیگر در یک شبانه‌روز قربانی کرونا شدند
جدیدترین آمار دانشگاه «جان هاپکینز» حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۵۹۹ مورد جدید، شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۵۵۹ هزار نفر عبور کرد.
 طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جان هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۵۹۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۵۵۹ هزار و ۱۰۵ نفر افزایش یافت.
این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۷۵ هزار و ۹۴۴ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۳۰ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.
مقایسه آمار جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار قربانیان کرونا و مبتلایان به این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً افزایش داشته است
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ مترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۳۱ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۲۴۳ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۵۷۲ هزار و ۸۴۹ نفر گزارش کرده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۲ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۵۵۸ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۶۰۵ هزار و ۹۵۰ نفر می‌رسد.
این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا با سه میلیون و ۶۸۵ هزار و ۴۵ مورد ابتلا و ۵۹ هزار و ۸۸۷ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با دو میلیون و ۸۱۱ هزار و ۴۶۰ مورد ابتلا و ۴۸ هزار و ۸۱۵ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۹۱۸ هزار و ۴۳۷ مورد ابتلا و ۵۰ هزار و ۷۵۱ مورد فوتی در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.
طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مرگ و میر مرتبط با کرونا در ایالت کالیفرنیا به اندازه‌ای به سرعت رو به افزایش است که هم‌اکنون این ایالت  بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.
وضعیت شیوع کرونا در ایالات آمریکا نگرانی‌هایی را در میان مقام‌های بهداشت این کشور برانگیخته است و اخیراً  «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی هشدار داد که که آمریکا به زودی شاهد موج چهارم ابتلا به ویروس کرونا خواهد بود.
از طرف دیگر، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا اخیراً طی سخنرانی تصریح کرد که مجموع قربانیان کرونا از مجموع کشته‌های دو جنگ جهانی، جنگ ویتنام و ۱۱ سپتامبر بیشتر بوده است.
با این حال، «راشل والنسکی» مدیر مراکز کنترل و پیشگری از بیماری آمریکا طی یک کنفرانس خبری تصریح کرد که یک پنجم از شهروندان ایالات متحده تاکنون به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده‌اند که به مفهوم آن است که هر دو دوز واکسن مشترک «فایزر-بیون‌تک» یا «مدرنا» را دریافت کرده‌اند.
با این وجود، علی‌رغم ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.
طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۳۲ میلیون و ۹۵۲ هزار و ۳۸۱ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان دو میلیون و ۸۸۶ هزار و ۲۴۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۷۵ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۳۳۶ نفر بهبود یافته‌اند.
آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن برزیل با ۱۳ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۳۱ مورد ابتلا و ۳۴۱ هزار و ۹۷ مورد فوتی و هند با ۱۲ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۶۱ مورد ابتلا و ۱۶۶ هزار و ۸۹۲ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 آمار روزانه قربانیان کرونا از ۴۰۰۰ نفر فراتر رفت
شمار مرگ و میر روزانه در برزیل از چهار هزار نفر فراتر رفت و انتظار می رود که این کشور به زودی با پیشی گرفتن از آمریکا به اولین کشور از نظر شمار قربانیان در سطح جهان تبدیل شود.
به گزارش رویترز، دانشمندان پیش بینی می کنند که میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در برزیل به زودی حتی از بدترین موج بیماری که ایالات متحده در ماه میلادی ژانویه تجربه کرد نیز فراتر رود.
این در حالی است که دیروز سه شنبه، شمار فوتی های روزانه در این کشور آمریکای لاتین، برای اولین بار، بالغ بر چهار هزار نفر بود.
بعد از آمریکا با رقم بیش از ۵۵۵ هزار فوتی در اثر ابتلا به کووید ۱۹، برزیل با حدود ۳۳۷ هزار قربانی، صدرنشین آمار تلفات کرونا در سطح جهانی است.
اما پیش بینی می شود که با توجه به آنکه نظام درمانی برزیل در آستانه فروپاشی قرار دارد؛ آمار قربانیان به زودی از آمریکا فراتر رود حال آنکه جمعیت این کشور دو سوم جمعیت ایالات متحده است.
شدت فاجعه به حدی است که آن را با انفجار در تاسیسات هسته ای فوکوشیمای ژاپن مقایسه کرده و از آن به «فوکوشیمای بیولوژیکی» تعبیر می کنند.آرشیو اقطاع نیوز | سرویس خبری اقطاع نیوزخبرگزاری آریا – چرا تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به پای آمریکا و اروپا نمی‌رسد؟نمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.