قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تداوم اجرای مانورهای دور میزی در مناطق 22 گانه

خبرگزاری آريا – تداوم اجرای مانورهای دور میزی در مناطق 22 گانه – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری آريا – تداوم اجرای مانورهای دور میزی در مناطق 22 گانه

تداوم اجرای مانورهای دور میزی در مناطق 22 گانه

اقطاع نیوز – نشست توجیهی- آموزشی سناریو نویسی برای مانورهای آمادگی ویژه کارشناسان ستادهای مدیریت بحران مناطق 22 گانه برگزار شد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، مانورهای آمادگی ستادهای مدیریت بحران مناطق هر سال بر اساس طرح های مدیریت بحران شهر تهران به منظور ارتقای آمادگی شهروندان و ایجاد هماهنگی بین مدیران شهری با سازمان های دخیل در امر مدیریت بحران با هدف ارتقای توان آمادگی و مقابله با سوانح در سطح مناطق برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، برگزاری مانورهای آمادگی در حوزه مدیریت بحران موجب تمرین و منجر به افزایش میزان آمادگی ستادهای مدیریت بحران مناطق در برابر حوادث احتمالی خواهد شد. اما امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا مانورها بیشتر به صورت دورمیزی برگزار می شود که طی آن فرآیندهای پاسخگویی و سلسله مراتب فرماندهی تمرین خواهد شد. مانورهای دورمیزی سبب ایجاد یکپارچگی و هماهنگی بین سازمان ها و نهادهای مختلف می شوند و با هزینه کم قابلیت اجرایی دارند.
در این نشست آموزشی که هدف ارتقای کیفیت سناریونویسی بود موضوعاتی همچون مدیریت بحران، انواع بحرانها، الزامات سناریو نویسی، تهیه دستورالعمل برگزاری مانور و تعیین سطح حادثه برای حاضران تشریح شد.
همچنین تشریح دستورالعمل تعیین سطح حوادث به منظور پیش بینی خسارات و تلفات سناریو در محدوده وظایف سازمان و در ابعاد مختلف محله ای، ناحیه ای و منطقه ای، آشنایی با روش های ارزیابی مانور و تشریح فرم های ارزیابی موجود در دستورالعمل مانور، تشریح ساختار عمومی ستاد مدیریت بحران مناطق و جایگاه و نقش افراد بر اساس دستورالعمل تشکیل ستاد عمومی مدیریت بحران مناطق به منظور مواجهه با سوانح احتمالی از دیگر مباحث این نشست آموزشی بود.
الزام مناطق به تهیه سناریوی مانورها بر اساس عوامل بحران زا و بحران زدای سطح منطقه و پیامدهای متأثر از آن و تشریح روند اجرایی مانور سراسری دورمیزی زلزله شهر تهران و اقدامات و هماهنگی های مورد نیاز توسط مناطق منتخب نیز در این نشست آموزشی مطرح شد.آرشیو اقطاع نیوز | سرویس خبری اقطاع نیوزخبرگزاری آريا – تداوم اجرای مانورهای دور میزی در مناطق 22 گانهنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.