قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
افزایش 41 درصدی سپرده‌ها و 46 درصدی تسهیلات بانکی

خبرگزاری آریا – افزایش ۴۱ درصدی سپرده‌ها و ۴۶ درصدی تسهیلات بانکی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری آریا – افزایش ۴۱ درصدی سپرده‌ها و ۴۶ درصدی تسهیلات بانکی

افزایش 41 درصدی سپرده‌ها و 46 درصدی تسهیلات بانکی

اقطاع نیوز – آمارهای بانک مرکزی از افزایش ۴۱٫۶ درصدی مانده سپرده‌ها و ۴۶٫۸ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان آبان ماه ۹۹ نسبت به مقطع مشابه سال قبل حکایت دارد.
به گزارش اقطاع نیوز ، گزارش وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان آبان‌ماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که مانده کل سپرده‌ها بالغ بر ۳۳۳۲۳٫۵ هزار میلیارد ریال گردیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱۰۰۸۱ هزار میلیارد ریال (۴۱٫۶ درصد) و نسبت به پایان سال قبل معادل ۷۱۶۰٫۶ هزار میلیارد ریال (۲۶٫۴ درصد) افزایش نشان می‌دهد. بالاترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۸۵۷۲٫۹ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۸۴٫۸ هزار میلیارد ریال است.
مانده کل تسهیلات بالغ بر ۲۵۱۳۷٫۷ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۸۰۰۹٫۱ هزار میلیارد ریال (۴۶٫۸ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۵۷۸۱٫۹ هزار میلیارد ریال (۲۹٫۹ درصد) افزایش داشته است. بیش‌ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۱۶۱۸۰٫۹ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۸۴٫۳ هزار میلیارد ریال است.
blank
شایان ذکر است که نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱٫۳ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۲٫۵ و ۱٫۹ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. نسبت مذکور در استان تهران ۹۵٫۶ درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۲ درصد است.
بانک مرکزی اعلام کرده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.
blank
–>آرشیو اقطاع نیوز | سرویس خبری اقطاع نیوزخبرگزاری آریا – افزایش ۴۱ درصدی سپرده‌ها و ۴۶ درصدی تسهیلات بانکینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.