قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
خام فروشی نفت بزرگترین اشتباه در مدیریت اقتصادی کشور است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خام فروشی نفت بزرگترین اشتباه در مدیریت اقتصادی کشور است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


خام فروشی نفت بزرگترین اشتباه در مدیریت اقتصادی کشور است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، لطف الله سیاهکلی رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین روز دوشنبه در بازدید از تأسیسات و انبارهای شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان بر ضرورت ایمن سازی تأسیسات نفتی و تأمین گاز مایع مورد نیاز روستاهای استان تاکید کرد.

سیاهکلی در نشست تخصصی با کارشناسان این شرکت گفت: قزوین به عنوان یک استان مهم در ترانزیت کالا و مسافر و صنعتی بودن نیازمند ذخیره سازی مناسب سوخت مورد نیاز است تا مشکلی در خدمت رسانی ایجاد نشود.

خام فروشی نفت ممنوع

وی بیان کرد: یکی از مشکلات ما خام فروشی نفت است که موجب شده در شرایطی که سالهاست نفت را فروخته ایم اما همچنان با مشکلات اقتصادی مواجهیم و هنوز وابستگی به نفت داریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین تصریح کرد: در صنعت نفت باید از خام فروشی رها شویم و با جذب سرمایه گذار و ساخت پالایشگاه به اشتغال و تولید کشور کمک کنیم.

وی اظهار داشت: یک بیماری در بودجه داریم و در شرایطی که ۱۴.۵ درصد فروش نفت در اختیار وزارت نفت است این رویکرد موجب شده که اجازه فروش به بخش خصوصی داده نشود.

سیاهکلی گفت: باید فروش نفت را تعطیل کنیم و به فکر فرآوری. محصولات نفتی در داخل کشور باشیم و به صادرات هم فکر کنیم و از این وضعیت خارج شویم.

وی گفت: تا زمانی که وزیر نفت مسئول فروش نفت است و وزارتخانه نفت می‌فروشد و بخش خصوصی اختیاری ندارد باید شاهد رانت و مشکلات اقتصادی در کشور باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین تصریح کرد: ساده‌ترین حرف این است که خام فروشی نفت اشتباه بزرگی است که در گذشته مرتکب شده ایم در حالی که باید به فکر فرآوری مشتقات نفتی باشیم و از انحصار فروش نفت خارج شده و فروش نفت در داخل را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا با ایجاد رقابت به کیفی شدن کار کمک شود.

blank

توزیع گاز مایع در روستاهای الموت را ساماندهی کنید

وی اظهار داشت: مردم در منطقه الموت با کمبود گاز مایع مواجهند و باید نسبت به حل این مشکل با هماهنگی فرمانداران و بخشداران و هماهنگی در توزیع گاز مایع اقدام شود.

سیاهکلی بیان کرد: گزارش مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان نشان می‌دهد کمبودی در زمینه تأمین گاز مایع و کپسولی در استان نداریم اما نیازمند نظارت بر توزیع و ساماندهی بهتر آن هستیم تا مشکل مردم برطرف شود.

در این نشست ابراهیم دژ رفتار مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین گزارشی از ذخیره سازی فرآورده‌های نفتی، اقدامات ایمنی در انبارهای نفتی و توزیع سوخت مورد نیاز استان گزارشی ارائه کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزخام فروشی نفت بزرگترین اشتباه در مدیریت اقتصادی کشور است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.