قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
هیئت اندیشه ورز جمعیت بانوان کردستان تشکیل شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

حوزه هنری نقش مهمی در اعتلای هنر انقلاب اسلامی کشور دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


حوزه هنری نقش مهمی در اعتلای هنر انقلاب اسلامی کشور دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت الاسلام احمد حاتمیان شامگاه سه شنبه در جریان بازدید از حوزه هنری شهرستان بیجار، اظهار کرد: نقش حوزه هنری در ترویج و اعتلای هنر انقلاب اسلامی مهم و حیاتی بوده است و به همین دلیل باید این مسیر با جدیت هر چه تمام تر دنبال شود.

وی ضمن اشاره به جایگاه کنونی حوزه هنری در عرصه فرهنگ و هنر کشور، بیان کرد: در طول چهار دهه گذشته شاهد نقش آفرینی ارزنده حوزه هنری در ارتقای شاخص‌های هنر اسلامی در کشور بوده‌ایم که باید تلاش گردد تا همسو با گام دوم انقلاب این نقش آفرینی بیش از پیش تقویت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان به وضعیت فعلی حوزه هنری در این استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه امروز همزمان با دیگر نقاط کشور حوزه هنری در کردستان نیز در جایگاه ویژه ای قرار داشته و در فعالیت‌های مختلف پیشگام است.

وی ضمن اشاره به همکاری مستمر و منظم حوزه هنری و اداره کل تبلیغات اسلامی در استان کردستان، گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته تفاهم نامه همکاری بین تبلیغات اسلامی و حوزه هنری کردستان امضا شده و انتظار می‌رود که در سایه این همکاری شاهد انجام فعالیت‌های خوبی باشیم.

حجت الاسلام حاتمیان ضمن اشاره به تقویت فعالیت‌ها و برنامه‌های مشترک با حوزه هنری، افزود: تلاش برای برگزاری فعالیت‌های تأثیرگذار فرهنگی به ویژه در شهرستان بیجار در اولویت قرار دارد.

وی در ادامه به ظرفیت‌های شهرستان بیجار اشاره کرد و گفت: شهرستان بیجار از گذشته‌ای دور تاکنون مرکز فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری بوده و این مهم به برکت وجود مفاخر و چهره برجسته است و به همین دلیل باید امروز نیز نسبت به وضعیت و جایگاه این شهرستان در عرصه فرهنگ و هنر با جدیت هر چه تمام تر پیگیری صورت گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: در عصر حاضر هم شهرستان بیجار دارای ظرفیت‌ها و استعدادهای بی نظیری در عرصه فرهنگ و هنر کشور است و به همین دلیل باید از تمامی این ظرفیت‌ها در راستای کمک به توسعه و اعتلای فرهنگ و هنر شهرستان و استان بهره برداری شود.

بر نقش نیروی انسانی متخصص و ماهر در پیشبرد برنامه‌های مد نظر تأکید کرد وبا اشاره به انتصاب خضری به عنوان رئیس حوزه هنری بیجار، افزود: امید است که با تعامل و ارتباط سازنده با هنرمندان و بهره گیری از تجربیات ارزنده سالیان متمادی فعالیت در عرصه هنر و فرهنگ شاهد رونق بیش از پیش در حوزه هنری این شهرستان در تمامی عرصه‌ها به ویژه در بخش تولید آثار باشیم.

تولید محوری در اولویت فعالیت‌های حوزه هنری بیجار است

در این دیدار سید عبدالرضا خضری رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار با قدردانی از همکاری‌های بسیار خوب و ارزنده سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه‌های مختلف ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته، گفت: در طول این چند سال خوشبختانه باحمایت های بسیار خوب حوزه هنری استان کارهای ارزنده‌ای در بخش‌های مختلف در بیجار صورت گرفته است.

وی گفت: خوشبختانه از سال ۹۶ سینما آزادی در بیجار راه اندازی شده است و به دنبال استقبال خوب صورت گرفته از این مکان فرهنگی، در سال جاری طرح توسعه آن در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون افزایش دو سالن به این مجموعه در دست اجراست.

رئیس حوزه هنری بیجار افزود: خوشبختانه سینما آزادی بیجار امروز به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی فعالیت‌های فرهنگی و هنر تبدیل شده است و با اضافه کردن دو سالن به این مجموعه و همچنین وجود گالری مهر، ظرفیت‌های جدیدی در این بخش ایجاد می‌شود.

وی به دیگر فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در شهرستان بیجار اشاره کرد و یادآور شد: افتتاح گالری مهر در جنب سینما آزادی، برگزاری جشنواره استانی تئاتر وتار و ایجاد دبیرخانه دائمی این جشنواره در بیجار، مشارکت و همکاری در برگزاری سوگواره ملی عکس قاب شیدایی ویژه ایام محرم، تولید چندین عنوان کتاب از شاعران و نویسندگان بیجاری، برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی با حضور هنرمندان شاخص استان و کشور، توجه جدی به موضوع فرهنگ و مطالعات پایداری و ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان دوران انقلاب و دفاع مقدس، برگزاری چندین دوره شب خاطره و تولید چندین فیلم کوتاه و حمایت از هنرمندان بخش‌های مختلف با برگزاری نمایشگاه‌های هنری و … از دیگر اقدامات حوزه هنری در شهرستان بیجار به شمار می‌رود.

وی توجه به هنر و فرهنگ و تقویت آن را یک سرمایه گذاری بسیار مهم عنوان کرد و گفت: امیدواریم با توجه و اهتمامی که در دوره جدید فعالیتی حوزه هنری در زمینه تقویت جنبه‌های همکاری و تعامل بیشتر با سازمان تبلیغات اسلامی به وجود آمده است، شاهد شکوفایی و گسترش روز افزون هنر و فرهنگ این شهرستان هنرمند پرور باشیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزحوزه هنری نقش مهمی در اعتلای هنر انقلاب اسلامی کشور دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.