قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
حضور مسافران در استان همدان ۷۰ درصد کاهش یافت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

حضور مسافران در استان همدان ۷۰ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


حضور مسافران در استان همدان ۷۰ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

علی خاکسار در گفتگو با اقطاع نیوز با بیان اینکه شمار مسافران استان همدان قابل مقایسه با سال گذشته نیست، عنوان کرد: سال گذشته به ویژه در شهریورماه شاهد ضریب اشغال ۸۰ درصدی هتل‌های همدان بودیم اما در حال حاضر این میزان به شدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه این شرایط متأثر از وضعیت شیوع ویروس کرونا است، گفت: ضریب اشغال تخت در برخی از هتل‌های همدان شاید به ۲۰ درصد برسد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اضافه کرد: طبق بررسی‌ها در فصل بهار و تابستان در استان همدان با کاهش ۷۰ درصدی مسافران روبرو بوده‌ایم.

برگزاری جشنواره‌های ملی استان همدان قطعی نشده است

خاکسار در خصوص برگزاری جشنواره‌های ملی چون جشنواره شیره پزی «مانیزان» نیز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، هنوز برگزار شدن یا نشدن این جشنواره‌ها قطعی نشده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با تاکید بر اینکه در این زمینه ستاد مقابله با کرونا در شهرستان‌های مربوطه باید تصمیم نهایی را بگیرند، عنوان کرد: مجموعه میراث فرهنگی در برگزاری این جشنواره‌ها متولی نیست و جامعه محلی برگزار کننده این جشنواره‌ها است و وظیفه ما در این مسیر، تنها هدایت و حمایت جامعه محلی است و برنامه‌های تبلیغاتی آنها را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه از مسئولین ادارات میراث فرهنگی شهرستان‌های همدان درخواست شده تا پیگیر امر باشند، عنوان کرد: در صورت نیاز به هماهنگی برای برگزاری بخشی محدود از جشنواره همچون برپایی بازارچه‌های مربوط به آن آمادگی وجود دارد.

خاکسار با بیان اینکه برنامه‌های اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و غیره با رعایت شرایط خاص برگزار می‌شود، عنوان کرد: سفرها هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است و می‌توان جشنواره‌های ملی استان همدان را نیز به صورت محدود و با رعایت این موارد برگزار کرد اما هنوز در این زمینه تصمیم گیری نهایی به عمل نیامده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های ملی در استان همدان موجب شده تا جوامع محلی پویاتر بوده و محصولات باغی خود را در خلال این جشنواره‌ها به صورت مستقیم عرضه کنند و نشاط اجتماعی که این روزها به آن نیاز داریم مهیّا شود بر همین اساس باید در خصوص برگزاری این جشنواره‌ها رایزنی‌ها مورد نیاز صورت گیرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزحضور مسافران در استان همدان ۷۰ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.