سه‌شنبه , 30 نوامبر 2021
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

حضرت آیت الله علوی گرگانی: مراقب باشیم هواهای نفسانی و دنیا طلبی ما را آلوده نسازد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


حضرت آیت الله علوی گرگانی: مراقب باشیم هواهای نفسانی و دنیا طلبی ما را آلوده نسازد

blank

اقطاع نیوز- حضرت آیت الله علوی گرگانی بیان کردند: باید خیلی مراقبت کنیم که خدای ناکرده هواهای نفسانی و دنیا طلبی ما را آلوده نسازد و تنها در جهت کسب رضایت الهی قدم برداریم.

به گزارش اقطاع نیوز، حضرت آیت الله محمدعلی علوی گرگانی امروز در دیدار سردار موحدی کیا فرمانده تیپ مکانیزه ۲۰ رمضان و هیات همراه، با اشاره به اهمیت خودسازی و تهذیب نفس گفتند: پیامبر گرامی اسلام(ص) در یکی از جنگ های بسیار مهم که لشکر اسلام شهدای زیادی تقدیم کرده بود موقع برگشت به اصحاب خود فرمودند که خدا رحمت کند قومی را که از جهاد اصغر فارغ شدند و جهاد اکبر را در پیش رو دارند؛ سوال شد یا رسول الله جهاد اکبر چیست؟ پیامبر فرمودند یعنی جهاد با نفس و هواهای نفسانی.

ایشان خاطرنشان ساختند: انسان همیشه گرفتار نفس خویش می باشد، چرا که نفس همواره با انسان است، اما دشمن خارجی گهگاهی ممکن است حمله کند، ولی نفس انسان دائما در حال جنگ با نفس قرار دارد و مومن باید با او مبارزه کند و گرفتار هواهای نفسانی خویش نشود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه پیروزی بر هوای نفس هنر بزرگی است، گفتند: باید خیلی مراقبت کنیم که خدای ناکرده هواهای نفسانی و دنیا طلبی ما را آلوده نسازد و تنها در جهت کسب رضایت الهی قدم برداریم.

ایشان با اشاره به توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب علیه مردم به ویژه جوانان گفتند: امروزه به برکت خون شهدا مملکت از آرامش و امنیت خوبی برخوردار است، ولی باید دقت کرد زیرا که هیچ گاه دشمن از دشمنی خویش دست بر نمی دارد و هر لحظه که بتواند دست به حمله می زند، لذا باید دائم مراقب حملات دشمن در همه عرصه ها و مکر آنان بود.

خبر قبلیورود بیش از ۱۵۰۰۰ زائر اربعین به فرودگاه نجف اشرفآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزحضرت آیت الله علوی گرگانی: مراقب باشیم هواهای نفسانی و دنیا طلبی ما را آلوده نسازدنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 9 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.