قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا قطعی نیست – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا قطعی نیست

blank

اقطاع نیوز :

کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ (اول دی‌ماه ۱۴۰۰) دادخواستی را در رابطه با عدم رعایت برخی معیار‌ها و الزامات اجباری (A Criteria) از سوی باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر تسلیم هیات نظارت و کنترل بر ثبت تیم‌ها AFC Entry Control Body کرد. این بخش مسوول مشخص‌کردن امکان حضور باشگاه‌ها در مسابقات باشگاهی تحت نظر کنفدراسیون است.

براساس این دادخواست‌ها، مدارک ارسالی قبلی باشگاه‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰) از سوی شرکت مستقل حسابرسی به نام Ballympics بررسی شد. دادخواست‌ها و گزارش حسابرسی به صورت مستقیم برای باشگاه‌های ایرانی دریافت‌کننده مجوز حرفه‌ای ارسال شده و نواقص به هر کدام از باشگاه‌ها با ذکر جزئیات و مستندات برای آن‌ها ارسال شده است.

کاظم اولیایی عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در گفتگو با خبرنگار ورزشی اقطاع نیوز در این رابطهتوضیحات مفصلی را ارائه داد.

چطور شد استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند؟

اینکه شما می‌گویید استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند پیش داوری کرده‌اید؛ هنوز این اتفاق به صورت قطعی رخ نداده است.

اما همه شواهد و قرائن حکایت از این دارد سرخابی‌های پایتخت از آسیا حذف شدند.

تمام باشگاه‌های آسیایی برای حضور در لیگ قهرمانان مجبور به پذیرفتن الزاماتی هستند و باید به قوانینی که برای آن‌ها وضع شده، عمل کنند. حالا برای باشگاه‌ها پنجره‌ای در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا باز شده است و آن‌ها موظف هستند مدارک خود را به صورت کامل بارگذاری کنند.

نقش کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در این ماجرا چیست؟

رسیدگی بر فرآیند بارگذاری و ارسال مدارک برعهده این کمیته است.

دوشنبه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

قرار است مدارکی که از سوی باشگاه‌ها در سایت بارگذاری شده است از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد راستی‌آزمایی قرار بگیرد. از برخی مدارک ایراد گرفته شده است و تیم‌های ایرانی حاضر در این رقابت‌ها موظف هستند به طور کامل و جامع مستندات و دفاعیات خود را ارائه کنند.

به طور حتم این دفاع مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

چرا اینطور فکر می‌کنید؟

زیرا برای رفع نواقص زمان اندکی وجود دارد و به همین دلیل قابل برطرف شدن نیست.

اگر مدارک و دفاعیات قانع‌کننده باشد که نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا باقی خواهند ماند در غیر این صورت حذفی در کار نیست بلکه اتفاقی دیگر خواهد افتاد و پرونده به کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده شده و تصمیم نهایی درباره نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا در این کمیته گرفته می‌شود.

این رای چه جریمه‌هایی را شامل می‌شود؟

محرومیت، جریمه فدراسیون، باشگاه‌ها و حتی کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای.

چرا کار به اینجا کشیده شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا ورود کرد؟ مگر به باشگاه‌ها فرصت ۳ ماهه نداده بودید؟

بعد از اینکه کمیته استیناف فرصت ۳ ماهه‌ای را به باشگاه‌ها داد تا نواقص خود را برطرف و در سایت بارگذاری کنند، مصاحبه‌هایی دال بر اینکه مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها صادر شد، از سوی برخی مدیران منتشر شد.

خب این مصاحبه‌ها چه ایرادی داشت؟

ایراد این بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا را حساس کرد که چطور کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فرصت ۳ ماهه به باشگاه‌ها داده است تا ایرادات برطرف شود، اما از طرف دیگر اعلام می‌کند مجوز صادر شده است! این پرسش برای آن‌ها مطرح شده است و حالا با راستی‌آزمایی به دنبال یافتن پاسخ هستند. حالا همانطور که گفتم همه چیز بستگی به نوع دفاعی دارد که باشگاه‌ها انجام خواهند داد و اگر منطبق بر استاندارد‌های فوتبال باشد مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

به گفته داریوش مصطفوی رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای، کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعضای این کمیته اعتماد دارد و اگر آن مصاحبه‌ها وجود نداشت، این چالش‌ها شکل نمی‌گرفت؛ به نظر شما این طور نیست؟

من این حرف‌ها را قبول ندارم، اگر ایراد از مصاحبه‌هاست که اعضای کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فقط از مهلت حرف زدند، اما برخی مدیران خبر از صدور مجوز حرفه‌ای دادند و همین حساسیت‌برانگیز شد. اتفاقا من می‌گویم با مصاحبه‌هایی که صورت گرفت کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای زیر سوال رفت. ما به دنبال این بودیم تا بستر و شرایطی را فراهم کنیم تا تیم‌های ایرانی نواقص خود را برطرف کنند، اما نباید آن مصاحبه‌ها انجام می‌شد. من باز تاکید می‌کنم آن‌ها می‌گویند چطور فرصت داده شد و در عین حال مجوز هم صادر شده است.

از ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا راپورت می‌دهند؟

چه راپورتی؟ در دنیای امروز نیازی به راپورت و خبرچین نیست.

ماجرای دیدار (شهاب‌الدین عزیزی خادم) با رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا چیست؟

در جلسه‌ای که شورای استیناف روز جمعه برگزار کرد، این پیشنهاد از سوی برخی داده شد تا رییس فدراسیون فوتبال آسیا با استفاده از اختیارات خود با رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا جلسه‌ای را برگزار و از او بخواهد تا مهلت دوباره‌‎ای به تیم‌های ایرانی داده شود.آرشیو آفناب نیوز | سرویس خبری اقطاع نیوزحذف استقلال و پرسپولیس از آسیا قطعی نیستنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.