سه‌شنبه , 30 نوامبر 2021
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

جوجه‌ریزی ۴ میلیون قطعه‌ای در دو ماه گذشته در اردبیل – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


جوجه‌ریزی ۴ میلیون قطعه‌ای در دو ماه گذشته در اردبیل – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

نوبخت اژدری در گفت‌وگو با اقطاع نیوز، اظهار کرد: با تلاش و پیگیری‌های سازمان جهاد کشاورزی و همراهی وزارتخانه با تلاش مرغداری‌ها، جوجه‌ریزی در مرداد و شهریور به اندازه کافی انجام شده و هیچ مشکلی در تأمین مرغ مورد نیاز بازار وجود ندارد.

وی تصریح کرد: روزانه ۱۳۰ تا ۱۴۰ تن کشتار مرغ در مرغداری‌های استان انجام شده و مرغ با قیمت مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان وارد چرخه مصرف می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با رد هرگونه شایعه افزایش قیمت مرغ در نیمه دوم سال گفت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی حمایت از مرغداری‌هاست اما به هیچ عنوان افزایش قیمت مرغ در کمیسیون‌ها و کارگروه‌های وزارتی و استانی مطرح نشده است.

اژدری در مورد تأمین نهاده‌های یارانه‌دار برای مرغداری‌های استان افزود: در دو ماه پایانی تابستان بیش از ۱۴ هزار و ۷۰۰ تن ذرت و هفت هزار تن کنجاله سویا به شکل یارانه‌دار در بین مرغداری‌های استان توزیع شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از طریق سامانه بازارگاه خرید نهاده‌های دامی انجام شده و قرار است در نیمه دوم سال نیز به مقدار کافی نهاده‌های دامی یارانه‌دار به استان حمل شده و در بین مرغداری‌ها توزیع شود.

اژدری اضافه کرد: گشت‌های مشترک تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت و بهداشت به صورت مستمر بر قیمت‌ها و عرضه بهداشتی مرغ نظارت دارند و به هیچ وجه از کنار تخلفات و کوتاهی‌های احتمالی به راحتی رد نمی‌شوند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا با جوجه‌ریزی مرداد و شهریورماه به اندازه کافی مرغ مورد نیاز در نیمه دوم سال وارد بازار شده و با تأمین نهاده‌ها کمک کار تولیدکنندگان این بخش باشیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزجوجه‌ریزی ۴ میلیون قطعه‌ای در دو ماه گذشته در اردبیل – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.