قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

جمع آوری زکات در کشور دارای زیرساخت‌های مستحکم و اثرگذار است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


جمع آوری زکات در کشور دارای زیرساخت‌های مستحکم و اثرگذار است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز فاطمه محمد بیگی در جلسه شورای زکات استان قزوین که صبح چهارشنبه با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در مسجد شیخ الاسلام برگزار شد اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که کمیته امداد در ماه‌های اخیر به صورت ویژه به آن پرداخته است بحث اشتغالزایی و توانمندسازی به خصوص توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است، این موضوع در استان قزوین کاملاً قابل لمس است.

وی افزود: رفع مشکل معیشت در خانواده‌های دارای مشکل اقتصادی در شرایط حال حاضر جامعه که کرونا آسیب‌های بیش از پیشی را متوجه معیشت مردم کرده یک مسئله قابل تقدیر است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دستورات اکید دین مبین اسلام مسئله زکات است که ۳۲ بار به روشنی در قرآن کریم به آن اشاره شده است، ما پیروان امیر مؤمنان هستیم که در حال رکوع هم زکات دادند.

وی با اشاره به قوانین کشور در خصوص زکات بیان کرد: تا سال ۱۳۸۴ قوانین زکات صرفاً به شکل نهادهای مردمی و با توجهات علما و ائمه جمعه جمع آوری می‌شد و در آن سال پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی داده می‌شود و قریب به شش سال طول می‌کشد که این موضوع در سال ۱۳۹۰ تبدیل به قانونی ۶ ماده‌ای شود.

نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز در ایران و ۱۰ کشور مسلمان دیگر در جهان زکات دارای قوانین و ضابطه است که به شکل حقوقی بررسی می‌شود و برای اجرا ابلاغ می‌گردد.

محمدبیگی افزود: پژوهش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد وضعیت پرداخت و صرف زکات در کشور ما جایگاه خوبی دارد و این نشان می‌دهد که با قانون شدن زکات زیرساخت‌های این امر محکم شده و از زمانی که این وظیفه در قانون به کمیته امداد سپرده شده، این سازمان با جدیت این مسئله را پیگیری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم یکی از ارکان حکومت اسلامی را نام ببریم قطعاً باید به زکات اشاره داشته باشیم که هم باعث برکت و هم سبب تزکیه روح صاحب مال می‌شود و اگر در کشورمان بین مردم زکات را ترویج کنیم سنت و برکت الهی و پوشش نعمت‌های الهی بیش از پیش خواهد بود.


 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزجمع آوری زکات در کشور دارای زیرساخت‌های مستحکم و اثرگذار است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.