قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بررسی مشکلات حوزه قضائی فهرج با حضور رئیس کل دادگستری کرمان

جلوگیری از بیکاری ۹ هزار کارگر با حمایت دستگاه قضائی در کرمان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


جلوگیری از بیکاری ۹ هزار کارگر با حمایت دستگاه قضائی در کرمان

یدالله موحد در گفت‌و‌گو با اقطاع نیوز در کرمان اظهار داشت: به منظور تحقق فرامین مقام معظم رهبری و اجرایی کردن برنامه‌ها و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از مهر ماه سال ۱۳۹۷ تا کنون ۲۲۶ پرونده در دبیرخانه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی برای پیگیری مشکلات فعالان اقتصادی استان و کشور تشکیل شده و با تلاش‌ها و پیگیری‌های به‌عمل آمده و حمایت‌های دستگاه قضایی استان از بیکاری افزون بر ۹ هزار نفر نیروی متخصص و کارگر جلوگیری به‌عمل آمده است.

وی ادامه داد: همچنین طی بررسی گزارش عملکرد شش ماهه اول سال گذشته ستادهای استانی کشور، ستاد استانی اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کرمان حائز رتبه برتر شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه سخنان خود به مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: پرداخت مطالبات ۵۵۶ نفر از کارگران کارخانه قند بردسیر از جمله اقدامات است و سعی دستگاه قضایی بر آن بود که سایت کارخانه به‌فروش نرود.

موحد همچنین حل مشکل تامین سوخت مازوت برای واحدهای صنعتی و اخذ همکاری شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان کرمان با مجموعه قطعه گستر را از دیگر اقدامات برشمرد.

وی تصریح کرد: حل مشکل شرکت روغن نباتی گلناز در ارتباط با اداره آب منطقه‌ای و رفع انسداد از حساب‌های شرکت، پیگیری تخصیص مواد اولیه و راه‌اندازی کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه قضایی، اداره اطلاعات، سازمان بازرسی، صنعت معدن و تجارت و اتاق بازرگانی برای راه‌اندازی مجدد کارخانه روغن نباتی گلناز و لزوم حمایت از سرمایه‌گذار در راستای تولید ماهانه ۱۰ هزار تن روغن نباتی نیز انجام شده است.

موحد از پیگیری راه‌اندازی شرکت کاشی و سرامیک آماتیس شهربابک و تلاش برای اخذ مجوز تنفس شش ماهه تسهیلات اخذ شده توسط شرکت خودروسازان بم برای راه‌اندازی خط جدید تولید لیفان در بم و ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: اخذ انشعابات برق و گاز به‌صورت موقت برای دامداران منطقه خلیل‌آباد ماهان برای ادامه فعالیت واحدها با تعداد یک هزار کارگر و راه‌اندازی کارگروهی متشکل از نمایندگان نظام مهندسی، جهاد کشاورزی، نظام دامپزشکی، راه و شهرسازی، آب منطقه‌ای و محیط زیست با محوریت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در راستای رفع مشکل و اخذ موافقت نامه اصولی برای صدور پروانه تاسیس دامپروری در منطقه پیگیری شده است.

این مقام ارشد قضایی ابراز داشت: پیگیری راه‌اندازی مجدد کارخانه ولتا کابل با همکاری بانک سپه استان کرمان که این بانک پس از اخذ مجوزات لازم طی توافق‌نامه محل اجرای طرح را به مدت ۱۰ سال با حداقل نرخ به سرمایه‌گذار اجاره دهند و همچنین سرمایه‌گذار متعهد شد طی یک سال آینده اقدامات لازم برای راه‌اندازی کارخانه و ایجاد اشتغال ۵۰ نفر را انجام دهد.

موحد همچنین پیگیری راه‌اندازی مجدد شرکت معدن جویان فولاد اقطاع نیوز (معدن طلای زرترشت) واقع در منطقه جنوب استان کرمان و فراهم کردن زمینه اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر در شرکت کوروش موتور اقطاع نیوز  واقع در منطقه بم را از دیگر اقدامات صورت گرفته بیان کرد.

وی اضافه کرد: بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی کشور از باب احقاق حقوق مودیان موضوع رعایت مفاد ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم و نیز نحوه اجرای ماده ۲۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده، حمایت حقوقی و قضایی از شرکت‌های دانش‌بنیان و تعامل و همکاری با پارک علم و فناوری و  پیگیری راه‌اندازی شرکت صنایع غذایی فرد سیرجان با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان نیز انجام شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان همچنین از بررسی مشکلات پروژه کارخانجات صنایع مفتول بکسل پارس، حل مشکل گروه صنایع سیمان کرمان مبنی بر اخذ مجوز ترخیص آجر نسوز در گمرک، پیگیری راه‌اندازی واحدهای صنفی و تولیدی تملیک شده توسط بانک‌های استان و پیگیری درخواست شرکت طرح‌های صنعتی راد نیرو در راستای تامین تسهیلات و رفع موانع چک‌های برگشتی از طریق شورای تامین استان خبر داد.

موحد خاطرنشان کرد: پیگیری درخواست شرکت تابنده گستر و حل مشکلات آن در حوزه‌های بانک، مالیات و تامین اجتماعی از دیگر اقدامات دستگاه قضایی طی ۱۰ ماهه سال جاری است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه سخنان خود به مهمترین اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: رفع مشکل شرکت جهان فولاد سیرجان در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی و جلوگیری از بیکاری ۵ هزار نفر از جمله این اقدامات است.

موحد تصریح کرد: رفع مشکل و ادامه فعالیت اجرای پروژه احداث مجتمع اداری، فرهنگی، تجاری و تفریحی صاروج‌پارس واقع در مجاورت بافت تاریخی شهر کرمان که با احداث آن حدود یک هزار و ۸۵۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود که از این تعداد بیش از یک هزار نفر در زون یک مشغول به کار خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: رفع مشکل شرکت معدن فتح جنوب‌شرق در ارتباط با اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان و جلوگیری از بیکاری ۲۷۰ نفر در سیرجان و بررسی درخواست شرکت مجتمع صنعتی اروندچرخ، دراج رفسنجان، کاشفان کویر، چوبسازان کویر در ارتباط با بانک ملی که با هماهنگی صورت گرفته و توافق ایجاد شده ما بین طرفین دادخواست‌های اجرایی بانک مسترد و از حساب‌ها و اموال شرکت رفع توقیف و از بیکاری ۲۰۰ نفر کارگر جلوگیری به‌عمل آمد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان همچنین از جلوگیری از تعطیلی کارخانه فرآوری زیتون و خیارشور در شهرک صنعتی جیرفت و بیکار شدن یک هزار و ۳۰۰ نفر کارگر و سرپرست خانواده و جلوگیری از تعطیلی شرکت تولیدی و توزیعی ویس جیرفت و بیکار شدن ۱۵۲ نفر کارگر و سرپرست خانواده خبر داد.

موحد با اشاره به بازدید از شهرک صنعتی سدید صانع و رفع مشکلات آن با دستگاه‌های اجرایی استان کرمان یادآور شد: برگزاری جلسات متعدد با مسئولان شهرستانی و همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از تعدیل نیرو در کارخانجات کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی از رفع مشکل شرکت خودروسازان بم در ارتباط با بانک کشاورزی و خروج شرکت از لیست مطالبات مشکوک‌الوصول بانک مرکزی و جلوگیری از بیکاری بالغ بر ۳۰۰ نفر از کارگران خبر داد و تصمیم‌گیری در زمینه غیرفعال بودن طولانی مدت جایگاه‌های سی‌ان‌جی سطح استان کرمان را از دیگر اقدامات برشمرد.

موحد همچنین پیشگیری از حوادث کارگری و بررسی مشکلات شرکت معدنجو، معادن شرکت ذغالسنگ، شرکت فولاد ایرانیان شرکت فولاد تکنیک، شرکت کک و پالایش قطران شهرستان زرند و پیشگیری از تجمع اعتراض‌آمیز کارگران و بررسی مشکلات و رفع اختلافات بدون مراجعه به دادگستری و تشکیل پرونده شرکت‌های تهران جنوب و قائم رضا و پیگیری مطالبات کارگری و تجمعات اعتراض‌آمیزو کاهش تنش‌ها در شهرستان زرند را از دیگر اقدامات ذکر کرد.

وی اظهار داشت: بررسی وضعیت قرارداد فی‌مابین شرکت تاریر و میدکو مستقر در زرند و پیشگیری از حوادث ناشی از کار در بحث ایمنی معدن باب نیزوی زرند و آغاز به‌کار معدن مذکور و مشکلات معادن شهرستان زرند جهت برداشت شن و ماسه بادی و راهکارهای پیشگیرانه جلوگیری از برداشت غیرمجاز نیز صورت گرفته است.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ق/ی
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزجلوگیری از بیکاری ۹ هزار کارگر با حمایت دستگاه قضائی در کرماننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.