قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به صورت مجازی برگزار می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به صورت مجازی برگزار می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به صورت مجازی برگزار می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، احمد تجری صبح یکشنبه در خصوص برگزاری مجازی جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در استان گلستان اظهارکرد: جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به عنوان یک برند و برنامه فاخر فرهنگی استان گلستان در سطح ملی و بین المللی مطرح است.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا و به جهت اهمیت این جشنواره، جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در سال جاری به صورت مجازی و با تاکید بر تولید محتوا از برنامه های اجرایی ادوار گذشته این جشنواره برگزار می شود.

تجری بیان کرد: تولید محتوای مناسب در انواع مختلف، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی مرتبط، برگزاری مسابقات آنلاین از جمله برنامه های این دوره از جشنواره است.

وی با بیان اینکه پوستر جدید جشنواره اقوام به زودی طراحی و رونمایی خواهد شد، گفت: کارگاه های فضای مجازی که در زمان شیوع کرونا ویروس شکل گرفته فرصت و ظرفیت بسیار خوبی است و حتماً از آن در این دوره از جشنواره استفاده خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان بیان کرد: با شکل گیری کارگروه فضای مجازی گردشگری استان گلستان باید از ظرفیت این کارگروه و کمیته های تخصصی آن در این دوره از جشنواره استفاده شود.

گفتنی است جشنواره فرهنگ اقوام در گلستان نخستین بار در سال ۱۳۸۴ برگزار و پس از آن در تقویم مناسبت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سابق به نام استان گلستان ثبت و درج شد و با توجه به استقبال بی سابقه مردم و مسئولین تاکنون در سیزده دوره برگزار شده است.

این جشنواره در این ادوار با حضور مهمانان خارجی، سفرا و کارداران کشورهای مختلف، خبرنگاران داخلی و خارجی در بخش هایی نظیر حضور و معرفی فرهنگ های مختلف ایران زمین و اجرای برنامه های بومی محلی شامل موسیقی آیینی اقوام، سرودهای فولکلوریک، آداب و رسوم، برپایی غرفه های صنایع دستی و سوغات، ایجاد سیاه چادر عشایر و اقوام، برپایی سازه های سنتی روستایی، برگزاری مسابقات و برنامه های علمی برگزار شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزجشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به صورت مجازی برگزار می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.