قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
جزییات دیدار وزیر امور خارجۀ امریکا با هیئت حکومت افغانستان و طالبان

جزییات دیدار وزیر امور خارجۀ امریکا با هیئت حکومت افغانستان و طالبان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


جزییات دیدار وزیر امور خارجۀ امریکا با هیئت حکومت افغانستان و طالبان

اقطاع نیوز: مایک پومپیو وزیر امور خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا در جریان مسافرتش به قطر با طالبان و مذاکره کنندگان حکومت افغانستان دیدار کرده‌است…

وزیر امور خارجۀ امریکا به طور جداگانه با طالبان و مذاکره کنندگان حکومت افغانستان در قطر دیدار کرده‌است.

مایک پومپیو وزیر امور خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا در جریان مسافرتش به قطر، شام گذشته (۲۱ نوومبر) در شهر دوحه پایتخت این کشور بعد از ملاقات با اعضای هیئت مذاکره کنندۀ حکومت افغانستان گفت، بسیار علاقه‌مند است که نظر آن‌ها را در مورد احتمال نتیجۀ موفقیت‌آمیز گفت‌وگوها، بشنود.

در این دیدار آقای پومپیو همچنان گفت که ایالات متحدۀ امریکا تا حد ممکن در مذاکرات صلح افغانستان همکاری خواهد کرد.

فوزیه کوفی، یکی از اعضای تیم مذاکره کنندۀ حکومت افغانستان گفت که در این دیدار آن‌ها بر لزوم آتش‌بس در افغانستان تأکید کرده‌اند.

در این حال، محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر شام دیروز از طریق تویتر نوشت که در ملاقات نمایندگان طالبان با وزیر خارجۀ ایالات متحده، اهمیت توافق بین امریکا و طالبان، حذف نام‌های طالبان از لیست سیاه و آزادی زندانیان باقی‌مانده این گروه مورد بحث قرار گرفته است.

مایک پومپیو که بعد از انتخابات ریاست جمهوری امریکا مصروف مسافرت به هفت کشور اروپایی و شرق میانه است، همچنان با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار کرده‌است.

هیئت مذاکره کنندۀ حکومت افغانستان و نمایندگان طالبان از ۱۲ سپتمبر تا اکنون در شهر دوحه پایتخت قطر مذاکره می‌کنند، اما تا هنوز هم بحث‌ها در مورد روش و اجندای مذاکرات اصلی ادامه دارد.

 آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزجزییات دیدار وزیر امور خارجۀ امریکا با هیئت حکومت افغانستان و طالباننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.