قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
صادرات برخی اقلام پزشکی مبارزه با کرونا تسهیل می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

جزئیات تولید قلم انسولین در ایران/۷۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


جزئیات تولید قلم انسولین در ایران/۷۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمدرضا شانه ساز، روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین در ایران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: کنترل دیابت به عنوان یک بیماری پیش رونده، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طوری که انسولین به شکل قلم می‌تواند به عنوان یک شیوه و روش جدید کنترل دیابت تلقی شود.

وی با اشاره به اهمیت تشخیص و کنترل بیماری دیابت در کشور، افزود: بعد از اجرای برنامه کنترل فشار خون، در نظر داشتیم که طرح سنجش قند خون را در کشور اجرا کنیم که به دلیل شیوع کرونا به تأخیر افتاد. اما، یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت است که حتماً اجرا خواهد شد.

شانه ساز با اشاره به نیاز کشور به انسولین، گفت: تأمین انسولین بیماران دیابتی، ارزبری بالایی برای کشور دارد که در شرایط سخت تحریم‌ها، با دشواری‌هایی همراه است.

رئیس سازمان غذا و دارو، با اعلام اینکه ماهانه ۸۰۰ هزار قلم انسولین نیاز کشور است، افزود: با افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین، شرکت دانمارکی قول داده در سال اول ۲۵ میلیون یورو و در سال دوم نیز ۴۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی برای ما حاصل کند.

وی ادامه داد: انتظار ما این است که ایران به عنوان سایت تولید قلم انسولین در منطقه بتواند صادر کننده این محصول باشد تا از این طریق، تراز مثبت حاصل شود.

شانه ساز گفت: تعامل ما با شرکت دانمارکی، به شکل همکاری برد-برد خواهد بود. زیرا، هزینه تولید در ایران بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای منطقه خواهد بود.

وی افزود: هیچ کشوری به لحاظ نیروهای داروسازی، غنای ایران را ندارد.

شانه ساز گفت: انسولین قلمی از پوشش ۹۰ درصدی بیمه برخوردار است.آرشیو اخبار سلامت سرویس خبری اقطاع نیوزجزئیات تولید قلم انسولین در ایران/۷۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.