قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
جامعه انقلابی به اندیشه عاشورایی نیازمند است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

جامعه انقلابی به اندیشه عاشورایی نیازمند است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


جامعه انقلابی به اندیشه عاشورایی نیازمند است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در مراسم عاشورا با اشاره به عبارت «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا»، اظهار کرد: باید بدانیم در کربلا چه اتفاقاتی افتاد و چه جریانی در مقابل چه جریانی قرار گرفت که باعث شد هرکسی در هر زمینی که زندگی می‌کند آنجا را کربلا بداند و اگر لازم شد عاشورایی عمل کند.

وی بابیان اینکه امام حسین علیه‌السلام در مقابل جریان ظلم قرار گرفت، گفت: امام حسین علیه‌السلام در مقابل شخص یزید نایستاد بلکه در مقابل جبهه ظلم قرار گرفت و فرمود: «مِثْلِی لا یُبایِعُ لِمِثْلِهِ» یعنی هرکسی مثل حسین فکر می‌کند با مثل یزید بیعت نمی‌کند.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه عبارت «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا» به این معنی است که همه افراد باید هرروز جلوی استکبار بایستند، گفت: اگر این حرف زنده شود کسانی که تلاش می‌کنند با دشمنان ما و استکبار رابطه برقرار کرده و حرف از تسلیم در مقابل ظالم می‌زنند معلوم می‌شود که آنان در مکتب امام حسین علیه‌السلام درس نیاموختند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه مذاکره با آمریکا یعنی تن دادن به ذلت، گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما با همه دنیا ارتباط برقرار کرده و اهل تعامل و مذاکره هستیم اما با آمریکا نه و در این رابطه فرمودند: «مذاکره آمریکا با ایران یعنی نفوذ و آن‌ها می‌خواهند راه را برای تحمیل باز کنند، مذاکره با این‌ها یعنی راه باز کردن، مذاکره‌ی با این‌ها یعنی راه را باز کردن برای اینکه بتوانند، هم درزمینه‌ی اقتصادی، هم درزمینه‌ی فرهنگی، هم در زمینه‌های سیاسی و امنیّتیِ کشور نفوذ کنند.» که امروز رگه‌های نفوذ دشمن را در فرهنگ می‌توان دید.

وی در ادامه با اشاره به تاریخ صدر اسلام، افزود: بعد از پیروزی پیامبر اسلام کفار زمانی که دیدند با جنگ سخت نمی‌توانند کار از پیش ببرند، پروژه نفوذ را شروع کردند و بعد از آن نوبت به مرحله استحاله رسید و بعد از پنجاه سالی که از اسلام گذشت امام حسین علیه‌السلام قیام کردند و گفتند می‌خواهم اسلام را برگردانم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه دشمن قصد دارد نفوذ را با افراد فریب‌خورده و بی‌بصیرت انجام دهد، گفت: دشمن این روش را در برخی از کشورهای مرتجع منطقه انجام داد و سیاست و فرهنگشان از بین رفت و دیگر دوست و دشمن را تشخیص نداده و هر آنچه را آمریکا امر می‌کند انجام می‌دهند.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به این‌که آمریکا برنامه نفوذ در ایران را داشته و خواهد داشت، گفت: آن‌ها خودشان نمی‌توانند نفوذ کنند بلکه از طریق افراد و جاهای مختلف این کار را انجام می‌دهند.

وی در ادامه افزود: آمریکایی‌ها دو هدف مهم را برای بعد از برجام کلید زدند؛ یک نفوذ و دوم ماندن در منطقه و در اختیار گرفتن جریاناتی که در این منطقه مهم و استراتژیک وجود دارد که بحمدالله تا امروز موفق نشده‌اند به این هدفشان دست پیدا کنند و ان‌شاءالله تا آخر هم نمی‌توانند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه جریان حق و باطل تا ظهور حضرت حجت سلام‌الله‌علیه ادامه دارد، افزود: ما از مکتب امام حسین علیه‌السلام و قیام عاشورا یاد می‌گیریم که با دقت تمام جریانات دو جبهه حق و باطل را رصد کرده و بدانیم این جریان تا ظهور حضرت حجت ارواحنا فدا ادامه دارد و این‌طور نیست که یک مقطعی آمده و بعد قطع شود.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه حق و باطل یک هویت ثابت اما با ظواهر مختلف دارند، افزود: باید در هر زمان با توجه به شرایط آن جنگید و پیش‌نیاز دولت جهانی حضرت حجت سلام‌الله‌علیه شناخت عاشورا، کربلا و حرکت کردن در مسیر کربلایی شدن است.

وی در بخش دیگری بابیان اینکه دو جریان بر نظام اسلامی حاکم هستند، گفت: جریان نخست جریان انقلابی و ولایی است که وظیفه و رسالت آن اصالت بخشیدن به دین و حاکم کردن آموزه‌های دینی در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امثال‌ذلک است که اصول و مبنای آن بر اساس قرآن و عترت است.

امام جمعه کرج در ادامه به تشریح ویژگی‌های جریان انقلابی و ولایی پرداخت و گفت: «تأکید بر پشتوانه مردمی با راهبرد مردم‌سالاری دینی»، «همسویی با رهبری و الهام گرفتن از منویات رهبر معظم انقلاب»، «اصرار بر روحیه و غیرت عاشورایی»، «ایمان راسخ و باور به نصرت الهی»، «پایبندی به اصول و مکتب و مبانی فکری امامین انقلاب»، «الهام بخشی از آرمان‌های عاشورا»، «مجاهدت و مقاومت درراه اعتلای ارزش‌های دینی»، «ایثار و ازخودگذشتگی و تلاش بی‌وقفه و خالصانه تا رسیدن به شهادت»، «استکبارستیزی و استفاده از ظرفیت‌های جامعه» و «حمایت از مستضعفین و ملت‌های مظلوم جهان» از اصول جریان انقلابی و ولایی است.

آیت‌الله حسینی همدانی در مقابل به شمردن برخی از ویژگی‌های جریان متقابل با جریان و ارزش‌های انقلاب پرداخت و گفت: انفعال در مقابل قدرت پوشالی و فرهنگ بیگانه به‌ویژه غرب»، «ارتجاع و آرزوی بازگشت به دوران ستم‌شاهی»، «متأثر از تراوشات فلسفه غرب»، بی‌مبالاتی و عدم تعصب و غیرت بر ارزش‌های دینی ملی و انقلابی»، «دارا بودن اندیشه تکنوکراتی»، «برداشت کدخدایی از شیطان بزرگ و رعب و وحشت از او»، «عدم پایبندی به فقه، ولایت و رهبری»، «تقابل با اصول و مبانی اندیشه سیاسی اسلام و مکتب امام»، «توهم دانستن دشمن و دشمنی دشمنان قسم‌خورده» و «قرائت‌های مختلف از دین» از شاخه‌های اصلی این جریان است.

وی در خاتمه افزود: جامعه انقلابی و آرمانی که وظیفه ساز ظهور حضرت حجت سلام‌الله‌علیه است به اندیشه عاشورایی و زینبی به‌عنوان الگوی خود نیازمند است لذا ما نباید تحت هیج شرایطی از شعارها و آرمان‌های انقلابی‌مان کوتاه بیاییم و بدون کمترین ملاحظه‌ای سران استکبار و آمریکا را می‌کوبیم و در مقابلشان می‌ایستیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزجامعه انقلابی به اندیشه عاشورایی نیازمند است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.