قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کسب ۵ درصد فروش طرح «بهارانه کتاب ۹۹» توسط کتابفروشی های گیلان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ثبت نام ۵۵ واحد فرهنگی و هنری گیلان در سامانه کارا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ثبت نام ۵۵ واحد فرهنگی و هنری گیلان در سامانه کارا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

فیروز فاضلی در گفتگو با اقطاع نیوز، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها به ویژه در حوزه فرهنگی و هنری، اظهار کرد: تعطیلی فعالیت‌ها سبب آسیب به بخش‌های مختلف در کشور شده است.

وی با بیان اینکه در همین راستای دولت برنامه‌هایی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده پیش بینی کرده است، افزود: پرداخت تسهیلات یکی از برنامه‌های حمایتی دولت است که در همین راستای وزارت ارشاد با همکاری وزارت تعاون شرایط را برای ثبت نام از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در حوزه فرهنگ و هنر برای دریافت این تسهیلات در سامانه کارا فراهم کرده است.

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به شرایط ثبت نام فعالان فرهنگی و هنری در این سامانه، افزود: صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری گیلان که دارای کد کارگاهی بیمه هستند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارها تاکنون ۵۵ مورد در حوزه فرهنگ و هنر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند، گفت: کانون تبلیغاتی دو مورد، مؤسسه انتشاراتی هشت مورد، مؤسسه فرهنگی دو مورد، خدمات فرهنگی سه مورد، چاپ دو مورد، دفاتر امور مطبوعاتی ۹ مورد، فیلمبرداری و عکاسی ۱۶ مورد، آموزش موسیقی چهار مورد، نمایش یک مورد، ویدئو کلوپ یک مورد، بازی‌های کامپیوتری سه مورد، دارالترجمه یک مورد، تفریحی گردشگری سه مورد تاکنون ثبت نام کرده‌اند.

فاضلی با اشاره به اینکه صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری همچنان فرصت ثبت نام در این سامانه را دارند، تصریح کرد: به بزودی شرایط برای ثبت نام متقاضیان فاقد کد کارگاهی بیمه در این سامانه فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۰ بانک و مؤسسه مالی برای پرداخت تسهیلات پیش بینی شده است، افزود: فعال بودن کسب و کارها، تعدیل نکردن نیروها و عدم استفاده از بیمه بیکاری از سال گذشته تاکنون از شرایط دریافت تسهیلات است.

مدیرکل ارشاد گیلان مبلغ پرداختی تسهیلات را برای واحدهای تعطیلی اجباری ۱۶ میلیون تومان و برای واحدهای فعال تعطیل نشده ۱۲ میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: سود تسهیلات ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت پس از یک دوره تنفس، از مهر ماه سال جاری در ۲۴ قسط است.آرشیو اخبار فرهنگی سرویس خبری اقطاع نیوزثبت نام ۵۵ واحد فرهنگی و هنری گیلان در سامانه کارا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.