قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تولید سالانه ۸۰۰هزارتن محصولات مرغوب گلخانه ای در استان تهران

تولید سالانه ۸۰۰هزارتن محصولات مرغوب گلخانه ای در استان تهران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تولید سالانه ۸۰۰هزارتن محصولات مرغوب گلخانه ای در استان تهران

به گزارش اقطاع نیوز در استان تهران، ذوالفقاری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در مراسم افتتاح همزمان برنامه آموزشی ” تربیت نیروی کار ماهر گلخانه در ۹ استان کشور با تاکید بر مهارت افزایی و ایجاد اشتغال” که به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون وزیر و رییس مرکز تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی و روسای جهاد کشاورزی ۹ استان مجری این طرح برگزار شد، گفت: استان تهران به عنوان سردم دار توسعه کشت های گلخانه ای در کشور جزو یکی از استان های انتخاب شده برای اجرای پایلوت طرح است.

وی با اشاره به رتبه نخست استان تهران در توسعه گلخانه ها در سطح کشور افزود: از بدو تاسیس گلخانه در استان تهران تا سال ۹۳ میزان ۲۶۰۰هکتار گلخانه ایجاد شده است که در ۵ سال اخیر به ۴هزارهکتار سطح گلخانه های استان افزایش یافته است که به طور میانگین عملکرد ۱.۳ هکتار را در اختیار داریم.

ذوالفقاری اضافه کرد: بیش از ۳۱۲۴نفر بهره بردار در بخش گلخانه استان تهران قعالیت دارند که در این بین گلخانه دارانی در سطح استان داریم که به تنهایی ۱۲۰هکتار گلخانه را مدیریت می کنند و با استفاده از تکنولوژی های روز و تولید محصولات مرغوب علی رغم تحریم و کرونا، به صادرات محصولات خود نیز مشغول هستند.

وی از تولید سالانه بالغ بر ۸۰۰هزارتن محصولات گلخانه ای درجه یک در استان تهران خبر داد و افزود: بخش قابل توجهی از این تولیدات به واسطه نزدیکی به فرودگاه به سایر کشورها صادر می شود.

ذوالفقاری در این جلسه با اشاره به رویکرد دولت و وزارت جهادکشاورزی برای توسعه کشت های گلخانه ای با هدف افزایش بهره وری از منابع آب وخاک کشاورزی و افزایش سطح گلخانه ها گفت: یکی ازمهمترین الزامات توسعه گلخانه ها، تامین نیروی ماهر گلخانه ای است که لیست ۵۳۰نفر از گلخانه داران پس از احصای رئوس دروس با همکاری نظام مهندسی کشاورزی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان و نیز اتحادیه گل و گیاه استان تهران تحت آموزش قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۳۲۵ نفر گلخانه داران قدیمی شاغل در واحدهای گلخانه ای و قارچ خوراکی و ۲۰۸نفر از کسانی که در مرحله دریافت پروانه و اجرای کار هستند، شناسایی شده اند.

گفتنی است استان تهران در کنار استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، جنوب کرمان، خراسان رضوی، فارس، لرستان، مرکزی و یزد به عنوان پایلوت اجرای برنامه آموزشی ” تربیت نیروی کار ماهر گلخانه در ۹ استان کشور با تاکید بر مهارت افزایی و ایجاد اشتغال” توسط وزارت جهاد کشاورزی انتخاب شده است.

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتولید سالانه ۸۰۰هزارتن محصولات مرغوب گلخانه ای در استان تهراننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.