قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ظرفیت عمل‌آوری ۷ هزار تن میگوی در گلستان وجود دارد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تولید سالانه ۷۸ میلیون قطعه بچه ماهی در گلستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تولید سالانه ۷۸ میلیون قطعه بچه ماهی در گلستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

سید جواد قدس علوی در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: شرایط استان برای تولید ماهیان گرمابی مساعد است و سالانه بیش از حدود ۱۸ هزار تن ماهی گرمابی در استان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸ حدود شش هزار تن به ظرفیت تولید ماهیان گرمابی استان اضافه شده است، افزود: تولید ماهیان گرمابی استان طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸ حدود ۴۲ درصد افزایش داشته و از ۱۷ هزار و ۶۰۵ تن در سال ۹۲ به ۱۸ هزار و ۳۵۴ تن در سال ۹۸ رسیده است.

مدیرکل شیلات استان گلستان به ظرفیت‌های استان در تولید ماهیان سردابی هم اشاره کرد و ادامه داد: تولید ماهیان سردابی استان هم طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸ با ۸۲ درصد افزایش از ۵۲۳ تن در سال ۹۲ به ۹۵۲ تن در سال گذشته رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای پایداری صید و صیادی، تکثیر ماهیان خاویاری و استخوانی به عنوان یک راهبرد در مجموعه شیلات استان گلستان انتخاب و انجام شده است، توضیح داد: طی سال‌های دولت یازدهم و دوازدهم ظرفیت تولید بچه ماهی در استان بیش از ۱۰۳ درصد افزایش یافته است.

قدس علوی اضافه کرد: ظرفیت تولید بچه ماهی استان از ۳۸ میلیون و پنج هزار قطعه در سال ۹۲ به ۷۸ میلیون قطعه در سال ۹۸ افزایش یافته است که سهم قابل توجهی در توجه به ذخایر آبزیان در دریای خزر و بازسازی و حمایت از این ذخایر انجام شده است.

وی به تکثیر ماهیان زینتی در استان هم اشاره و تصریح کرد: تکثیر ماهیان زینتی یکی از نیازهای اجتماعی و فرهنگی جامعه است و طی سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید میزان تولید و تکثیر آن با ۱۱ درصد رشد از دو هزار و ۸۷۳ قطعه در سال ۹۲ به سه هزار و ۲۴۰ قطعه در سال گذشته رسیده است.

وی از اجرای طرح سه ساله نهضت جهش تولید ماهی در گلستان در قالب قرارگاه امنیت غذایی شهید ساجدی سپاه نینوا گلستان به تعداد هزار و ۶۸ استخر با استفاده از آب چاه‌های کشاورزی مجاز خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح دو هزار و ۱۳۶ تن ماهی در کنار چاه‌های مجاز استان تولید می‌شود و برای هزار و ۶۸ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتولید سالانه ۷۸ میلیون قطعه بچه ماهی در گلستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.