قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بذر

تولید اولین بذر هیبریدی چغندر لبویی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

برای اولین بار در کشوردانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با همکاری موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند البرز موفق به تولید بذر هیبرید چغندر لبویی و بذر چغندر علوفه ایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقطاع نیوز از کرج، با گذشت مراحل مختلف تولید بذر هیبرید در مزرعه تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و زیرنظر جمعی از اساتید مطرح رشته کشاورزی این دانشگاه و با همکاری کارشناسان موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر البرز، کشور از واردات بذر بی نیاز شده و از خروج مقادیر چشم گیری ارز جلوگیری می شود.

این تولید که برای اولین بار در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور صورت گرفته ضمن صرفه جویی ارزی، جایگاه ویژه ای در عرصه پدآفندی برای کشور دارد.

blank

نظر به اهمیت استان البرز به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور و نیاز آینده جامعه ایران به متخصصین و دانش آموختگان رشته های مرتبط با کشاورزی، سیاست کلی واحد کرج حمایت از تحقیقات علمی مبتنی بر نیاز کشور، اجرای طرح های دانش بنیان و نیز اجرای طرح های درآمدزایی و اقتصادی در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی این دانشگاه است.

از دیگر فعالیت های مهم انجام شده در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد کرج می توان به: احداث استخر دو منظوره ذخیره آب و پرورش ماهی، کشت ۱۳ هکتار جو، کشت ۲ هکتار گل محمدی ۴، کاشت ۱ هکتار نعناع، پرورش ۱۵۰ راس گوسفند و کاشت ۲ هکتار یونجه اشاره کرد.

blank

همچنین اقداماتی همچون: اجرای ۷ رساله و پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد در مزرعه تخصصی دانشکده کشاورزی واحد کرج و کاشت ۲ هکتار گل کلم و فلفل دلمه ایی در این مزرعه نیز در همین راستا در واحد کرج به انجام رسیده است.

انتهای پیام /

۲۹۸ / ۱۶۷

تولید اولین بذر هیبریدی چغندر لبویی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۲۳:۵۳

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.