قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تولد ۵ قلوهای قوچ افشار در زنجان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تولد ۵ قلوهای قوچ افشار در زنجان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تولد ۵ قلوهای قوچ افشار در زنجان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، جواد تاراسی گفت: در سال‌های گذشته در زنجان که پیشتاز اصلاح نژاد گوسفندی است تا چهار قلوزایی انجام شده بود ولی برای نخستین‌بار در کشور، قوچ‌های افشار پنج قلو نیز به دنیا آمدند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۵۰ هزار رأس گوسفند در قالب طرح اصلاح نژاد ژن‌دار شده‌اند، افزود: بیش از ۱۲ درصد از برنامه‌های سازمان جهادکشاورزی استان در خصوص با ژن‌دار کردن گوسفند افشاری در استان زنجان عملیاتی شده است.

تاراسی با بیان اینکه در حال حاضر اصلاح نژاد دام سبک در ۱۳۲ دامداری روستاهای زنجان انجام می‌شود، ادامه داد: اجرای این طرح افزایش تولید گوشت در استان زنجان را به همراه داشته و در تأمین گوشت قرمز کشور نیز مؤثر واقع شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه ایران جزو هشت کشور دارنده فناوری چندقلوزایی بوده و در زمینه اصلاح نژاد گوسفند افشاری نیز بسیار موفق بوده است، خاطرنشان کرد: طرح اصلاح‌نژاد گوسفند افشاری از سال ۸۵ با مشارکت سازمان جهادکشاورزی و دانشگاه زنجان با وارد کردن سلول‌های جنسی گوسفند نژاد برولامرینو از کشور نیوزیلند آغاز شده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتولد ۵ قلوهای قوچ افشار در زنجان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.