قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
سارقان زورگیر درسنندج دستگیر شدند/کشف خودرو خارجی قاچاق در مریوان

توسعه مکان‌های ورزشی عاملی در کاهش و پیشگیری از اعتیاد است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز و به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان، سردار علی آزادی اظهار داشت: متأسفانه با وجود تلاش‌های مسئولان، اعتیاد به مواد مخدر در میان جامعه ایرانی خصوصاً قشر نوجوان و جوان ما در حال افزایش است که یکی از دلایل گرایش به مصرف مواد کمبود مکان‌های ورزشی و به تبع آن تبلیغات فریبنده با ظاهر زیبای مافیای مواد مخدر است که با بکارگیری شیوه‌های نرم تبلیغاتی آن‌ها را به سوی مواد سوق می‌دهند.

وی افزود: یکی از سیاست‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور حمایت از فرهنگ پیشگیری مبتنی بر ورزش است که می‌طلبد مسئولان استانی و شهرستانی گام‌های بیشتری در این زمینه بردارند تا نقشه‌های شوم سوداگران مرگ به واقعیت نرسد.

دبیر شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان ادامه داد: خوشبختانه کردستان از لحاظ گرایش به اعتیاد جزو استان‌های پاک کشور است اما متأسفانه نسبت به آمار چند سال قبل شاهد افزایش مصرف در میان اعضای جامعه خصوصاً جوانان و نوجوان هستیم.

سردار آزادی یادآور شد: از آنجایی که کردستان از استان‌های محروم کشور است و سرانه مکان‌های ورزشی در سطح استان بسیار ناچیز است، می‌طلبد که مسئولان کشوری و استانی راه حل های اساسی در مورد توسعه و افزایش این مکان داشته باشند تا جوانان و نوجوانان اوقات فراغت خود را به ورزش اختصاص دهند تا زمینه گرایش به سوی مواد مخدر را از بین ببریم.

وی بیان کرد: اعتیاد به مواد مخدر از آفت‌های جامعه ایرانی است و همانطور که تمام کارشناسان تاکید کرده اند دشمن شماره یک اعتیاد، ورزش است که جا دارد در مورد توسعه و افزایش مکان‌های ورزشی و حمایت‌های دولتی در این زمینه با توجه به وضعیت اقتصادی منطقه تدابیری اتخاذ شود تا جوانان و نوجوانان راحت تر بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

توسعه مکان‌های ورزشی عاملی در کاهش و پیشگیری از اعتیاد است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۵:۴۶:۱۴

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.