قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
مانی قربانی شبکه شاد شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تناقض در ادعای تعقیب و گریز کولبر شمشیری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تناقض در ادعای تعقیب و گریز کولبر شمشیری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز – گروه استان‌ها: مانی هاشمی کولبر ۱۴ ساله اهل روستای شمشیر از توابع پاوه است که مادرش سرپرستی او و خواهر کوچکش را بر عهده دارد. او مجبور است برای مخارج زندگی‌اش کولبری کند، مجوز این کار را نیز از فرماندار پاوه گرفته و به شهر دیاله عراق رفت و آمد می‌کند.

مانی اخیراً دچار حادثه سقوط شده که او را به درمانگاه آیت الله طالقانی نودشه می‌برند. مداوای اولیه مانی انجام گرفته و مانی ترخیص می‌شود و پس از پیگیری فرماندار پاوه، او به بیمارستان طالقانی کرمانشاه انتقال می‌یابد.

مادر مانی روایت‌های متناقضی از ماجرای سقوط نقل می‌کند. مادر مانی یک بار عوامل مرزبانی را تعقیب کننده مانی می‌خواند بار دیگر عوامل نیروی انتظامی و مدعی می‌شود که تعقیب با خودرو سواری انجام گرفته است.

از ساعت دقیق حادثه نیز اطلاع دقیقی در دست نیست و چند ساعت مختلف در یک روز عنوان شده که هیچکدام از زمان‌ها با ساعت مراجعه به درمانگاه همخوانی ندارد.

اخبار سقوط و مصدومیت مانی به سرعت در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود و رئیس کمیته امداد کشور پای کار آمده و اعلام می‌کند کلیه هزینه‌های انتقال و درمان را می‌پذیرد.

مانی برای انجام عمل جراحی بر روی چشمانش راهی تهران می‌شود و مراحل درمان را با هزینه کمیته امداد سپری می‌کند.

تعقیب و گریز مانی توسط مرزبانان صحت ندارد

فرماندار پاوه در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: اصل سقوط و حادثه برای مانی ۱۴ ساله مورد تأیید است اما ادعای تعقیب و گریز نیروهای مرزبانی را با قاطعیت تکذیب می‌کنیم.

وی افزود: خانم رستمی از پنج سال پیش با مراجعه به خود بنده مجوز کولبری محلی را دریافت کرده و روزانه اقلامی را تهیه و برای فروش به دیاله عراق می‌برد.

پرویز ایده‌پور ادامه داد: اصل این مسئله که مانی در لحظه سقوط در حال کولبری بوده یا خیر جای بحث دارد؛ زیرا مانی به همراه مادرش به کولبری می‌رفته و دلیلی نیست که تنها مورد تعقیب و گریز قرار گیرد.

وی ادامه داد: پس از بررسی ادعای خانواده مانی هاشمی در شورای تأمین شهرستان پاوه به این نتیجه رسیدیم که در ایامی که مدعی سقوط از ترس دستگیری هستند، توسط مرزبانان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران هیچ مورد تعقیب و گریزی نداشتیم و مساله فرار مانی از دست مرزبانان و در نهایت سقوط وی به این دلیل از اساس تکذیب می‌گردد.

فرماندار پاوه تصریح کرد: گفته شده با خودروی سواری تعقیب و گریز صورت گرفته در حالی که با توجه به شرایط و وضعیت جغرافیایی منطقه، امکان تعقیب و گریز با خودرو سواری ممکن نیست.

گفتنی است، خانواده مانی با شروع بحران کرونا تحت پوشش خدمات معیشتی سپاه قرار گرفته و در سال نیز جدید چندین بار با بسته‌های معیشتی و نقدی از طرف سپاه پاسداران منطقه، مورد حمایت قرار گرفته است.

خواهان پیگیری مجلس برای طرح ساماندهی کولبران هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر پاوه در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: بنده در زمان وقوع حادثه در شهر پاوه نبودم اما بعد از پرس و جو از افراد مورد اطمینان تعقیب و گریز مرززبانان که ادعای خانواده مانی هست را تأیید نمی‌کنم.

وی در ادامه خواستار اجرای طرح ساماندهی مناسب و در شأن ایران اسلامی برای کولبران شد و افزود: به واقع وجود کولبری برای فرار از فقر مطلق در منطقه‌های محروم مرزنشین برای کشور نکته منفی به حساب می‌آید و تا حل کامل مشکلات اقتصادی مرزنشینان، لازم است با ساز و کار مناسب ساماندهی کولبران انجام گیرد تا از اتفاقات ناگوار مرز جلوگیری شود.

دستور رسیدگی فوری و دقیق ماجرای سقوط مانی هاشمی صادر شد

در همین راستا رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به دادستان پاوه برای رسیدگی فوری به موضوع چگونگی مجروح شدن نوجوان کولبر پاوه‌ای دستور داد.

پرویز توسلی زاده به دادستان پاوه دستور رسیدگی مجدانه و دقیق در خصوص واقعه‌ی منتهی به مصدومیت کولبر نوجوان به نام مانی هاشمی ۱۴ ساله از اهالی روستای شمشیر شهرستان پاوه صادر کرد که پس از سقوط از ارتفاع از ناحیه سر و صورت مجروح شد و تاکید کرد: تا روشن شدن وضعیت نهایی این نوجوان موضوع مورد پیگیری قرار بگیرد.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به دامن زدن رسانه‌های ضدانقلاب و موج سواری آنها در فضای مجازی برای رسیدن به منافع و مقاصد شوم خود و به قصد تحریک افکار عمومی به داستان شهرستان پاوه، تاکید کرد: ضرورت دارد ضمن حفظ کرامت انسانی و دلجویی از خانواده مصدوم، اقدامات لازم برای شناسایی زوایای حقوقی، قضائی و انتظامی موضوع صورت بگیرد و نتیجه را اعلام کند.

پیگیری‌های اقطاع نیوز برای به نتیجه رساندن گزارش و یافتن روایت ثابتی از ماجرا از قول خانواده مانی بی نتیجه ماند و باید منتظر بررسی دستگاه قضائی برای روشن شدن علت حادثه بود.

اقطاع نیوز همچنان پیگیر وضعیت مانی و مشکلات مرزنشینان

اما آنچه که به راحتی نمی‌توان از کنار آن گذشت جریان کولبری است که فقر و محرومیت در مناطق مرزنشین به ساکنین نواحی مرزی را برای گذران روزگار خود مجبور کرده جان شیرین را کف دست گرفته و خطر کولبری را که بعضاً به قیمت جانشان تمام می‌شود در کنار وعده‌های اجرا نشده مسئولین در بیمه کولبران و… به جان بخرند.

استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که می‌تواند یک ظرفیت بسیار خوب در راستای توسعه مبادلات مرزی به حساب آید، اما نه تنها بالاترین مرز کشور برای کرمانشاه حاصلی نداشته بلکه معضلاتی همچون کولبری را برای مردم رقم زده است.

اقطاع نیوز در پایان این گزارش این قول را به مخاطبان می‌دهد تا روشن شدن زوایای مختلف این حادثه پیگیر مساله مانی می‌باشد و از همین امروز پیگیری حقوق ضایع شده مرزنشینان علی‌الخصوص کولبران شده و طرح ساماندهی آنان جهت حل گوشه‌ای از مشکلات این مردم مظلوم را دنبال خواهد کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتناقض در ادعای تعقیب و گریز کولبر شمشیری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.