قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تمهیدات برای آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سمنان/ واکسن وارد شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تمهیدات برای آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سمنان/ واکسن وارد شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تمهیدات برای آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سمنان/ واکسن وارد شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

حمیدرضا حسینی در گفتگو با اقطاع نیوز، ضمن بیان اینکه تمهیدات لازم برای مبارزه با آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان اندیشیده شده است، بیان کرد: خوشبختانه این استان از لحاظ شیوع، یکی از استان‌های پاک کشور محسوب می‌شود اما با این حال تمهیدات لازم از جمله آگاهی رسانی، آموزش، درمان، پیشگیری و… صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه این بیماری در فصل سرد سال اوج می‌گیرد، ابراز کرد: رعایت نکات بهداشتی خطر ابتلاء به این بیماری را کاهش می‌دهد از سوی دیگر در مناطق آلوده باید از هر گونه تماس با پرندگان اجتناب شود که البته در این استان خوشبختانه شرایط پاک است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه این استان یکی از قطب‌های تولیدی داروهای دامی کشور است، بیان کرد: در هفته گذشته واکسن مورد نیاز برای مقابله با آنفولانزای فوق حاد پرندگان به منظور تأمین بخشی از نیاز کشور وارد استان سمنان شده تا سپس به سایر نقاط کشور توزیع شود.

حسینی با بیان اینکه در کنار این واردات تولیدات خوبی نیز در سطح استان صورت می‌گیرد، ابراز کرد: حدود ۵۰ درصد داروهای دامپزشکی مورد نیاز کشور در استان سمنان تولید می‌شود که نشان‌دهنده توانمندی این استان در حوزه داروهای دام و طیور است.

وی با بیان اینکه مقابله با آنفولانزا نیازمند عزم همگانی است، گفت: طیور داران در صورت مشاهده موارد آنفولانزا، مراتب را فوراً گزارش دهند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتمهیدات برای آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سمنان/ واکسن وارد شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.