قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تلاش قوه قضائیه تفسیر قوانین با رویکرد حمایتی است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تلاش قوه قضائیه تفسیر قوانین با رویکرد حمایتی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تلاش قوه قضائیه تفسیر قوانین با رویکرد حمایتی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام محمد مصدق روز یکشنبه در آئین اختتامیه کارگاه نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان، اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم تا قوانین را با رویکرد حمایتی تفسیر کنیم و در این رابطه تفسیر قضات در کنار تفسیر مجلس از قوانین عادی و قانون اساسی که توسط شورای نگهبان انجام می‌شود، تفسیر معتبری است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: در حال حاضر قوانین بسیار خوبی در کشور داریم و موارد مطرح شده در قانون مجازات در راستای موضوعات مربوط به اطفال و نوجوانان، مواد قانونی مدرنی وجود دارد و قوه قضائیه با کمک قضات و کارشناسان امر رویکرد مثبتی را در این زمینه در دست اجرا دارد.

مصدق از برگزاری تعداد ۳۰ کارگاه آموزشی و توجیهی در ۳۰ استان کشور در موضوع حقوق کودک و نوجوان تا پایان سال جاری خبر داد و اضافه کرد: با توجه به استقبال همکاران قضائی از برگزاری این کارگاه‌ها، امیدواریم با همکاری شرکت کنندگان این موضوع به خوبی عملیاتی شود.

وی اظهار داشت: ترویج حمایتی از افراد زیر ۱۸ سال جزو برنامه‌های اساسی قوه قضائیه بوده و معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه در این خصوص برنامه‌های بسیار متنوعی از جمله برگزاری چنین کارگاه‌هایی را پیش بینی کرده است.

مصدق هدف از برگزاری این کارگاه‌ها را گذر از مسیر سنتی و حرکت در مسیر مدرنیزاسیون بر اساس آموزه‌های دینی و اسلامی در کنار موازین بین المللی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه بیشتر مسائلی که در موازین بین المللی مطرح شده برگرفته از مسائل دینی و اسلامی است، یادآور شد: در حوزه عمل به چنین قوانینی باید بر اساس موافقت‌نامه های بین المللی عمل کنیم اما در جایی که با دین و شریعت منافات داشته باشد، آنها را اجرا نخواهیم کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتلاش قوه قضائیه تفسیر قوانین با رویکرد حمایتی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.