قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تعداد مبتلایان به ام اس در کرمانشاه ۳۰۰۰ نفر است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تعداد مبتلایان به ام اس در کرمانشاه ۳۰۰۰ نفر است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تعداد مبتلایان به ام اس در کرمانشاه ۳۰۰۰ نفر است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

بهنام روندی صبح امروز در گفتگو با اقطاع نیوز با بیان اینکه تعداد مبتلایان به ام اس در استان کرمانشاه سه هزار نفر است، اظهار کرد: با توجه به عدم تمایل برخی از مبتلایان نسبت به ثبت اطلاعات در سایت وزارت بهداشت، هم اکنون مبتلایان به ام اس استان کرمانشاه در سایت وزارت بهداشت یک هزار و ۸۰۰ نفر است.

وی افزود: با توجه به لزوم استفاده و مراجعه منظم مبتلایان به ام اس از خدمات کلینیکی، پا را کلینیکی و دارویی بسته‌های خدماتی به‌صورت ماهانه و سالانه برای مبتلایان به ام اس به استان‌ها تخصیص داده می‌شود.

مسئول بیماری‌های خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر به منظور کاهش فشار اقتصادی بر مبتلایان به ام اس، هفت داروی اصلی و مؤثر در روند بیماری این افراد در بسته حمایتی وزارت بهداشت قرار گرفته که با توجه به نیاز بیمار و مقدار داروی تجویزی از طرف پزشک متخصص مراکز دولتی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مبتلایان به ام اس سالانه ۱۲ بار می‌توانند به متخصص مغز و اعصاب به صورت رایگان مراجعه کنند، تصریح کرد: از دیگر خدمات رایگان، سالانه ۲ ویزیت چشم، یک ویزیت متخصص زنان، عفونی، خونی و گوارشی، کلیه و مجاری ادراری، قلب و عروق و چهار نوبت آزمایشات خونی ساده است.

روندی با اشاره به خدمات دندان‌پزشکی رایگان تا سقف یک میلیون تومان به صورت سالانه افزود: تمامی خدمات موجود در بسته حمایتی مشروط به مراجعه به مراکز دولتی رایگان است، تجویز داروهای مکمل و تقویتی مشمول این قانون نمی‌شود.

مسئول بیماری‌های خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: بیماری ام اس جز بیماری‌های خاص بوده که هرساله لیست بیماری‌های خاص توسط وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌شود، هم اکنون یازده بیماری ازجمله ام اس، تالاسمی، هموفیلی، بال پروانه‌ای، دیالیزی، اوتیسم و بیماری‌های متابولیکی جز این لیست هستند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتعداد مبتلایان به ام اس در کرمانشاه ۳۰۰۰ نفر است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.