قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
برگزیدگان مسابقه خانوادگی «من محمد(ص) را دوست دارم» معرفی شدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تعداد روحانیون مستقر در روستاهای کردستان افزایش می یابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


تعداد روحانیون مستقر در روستاهای کردستان افزایش می یابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه تبلیغ استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: پایگاه مردمی روحانیون و اعتماد عمومی نسبت به این قشر از سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه بوده و باید زمینه فعالیت این قشر و ارتباط همیشگی مردم با روحانیون فراهم شود.

وی افزود: هم اکنون ۴۵ روحانی مستقر در روستاهای استان مشغول فعالیت فرهنگی و دینی هستند و با توجه به درخواست‌های متعدد از سوی اهالی روستاهای مختلف استان در نظر داریم تعداد این روحانیون را افزایش دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان خاطرنشان کرد: ساماندهی و تجهیز خانه‌های عالم ظرفیتی مؤثر برای توسعه و ترویج فرهنگ دینی در مناطق روستایی است و با استقرار روحانیون در مناطق روستایی می‌توان شاهد توسعه فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی در روستاها شد.

حجت الاسلام حاتمیان افزود: باید از توان و ظرفیت روحانیون در راستای تبلیغ دین مبین اسلام و جلب اعتماد مردمی برای ترویج مباحث دینی و قرآنی استفاده شود لذا رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی باید با شناسایی و استفاده از توان روحانیون مستقر زمینه تبلیغ دین در مناطق محتلف استان را فراهم کنند.

وی تأکید کرد: ساماندهی و تجهیز خانه‌های عالم در استان کردستان باید مدنظر باشد چرا که این امر از نیازهای اولیه در مسیر نقش آفرینی دینی و تبلیغی روحانیون در روستاهاست.

در این جلسه اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص ساماندهی روحانیون مستقر، تجهیز خانه‌های عالم و به کارگیری ظرفیت روحانیون مستقر جدید در مناطق مورد نیاز اعلام کردند و بر اساس اعلام شهرستان‌ها و نیازسنجی آنها در خصوص روحانیون مستقر جدید تصمیم گیری شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزتعداد روحانیون مستقر در روستاهای کردستان افزایش می یابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.