قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تعداد جانباختگان تصادفات در کردستان ۱۲ درصد کاهش یافت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تعداد جانباختگان تصادفات در کردستان ۱۲ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #کردستان


سرهنگ عباس مسعودی در گفت و گو با اقطاع نیوز، با بیان اینکه امروز موضوع ترافیک از مهمترین و چالش برانگیزترین موضوعات شهری محسوب می شود، اظهار داشت: هدف پلیس، انضباط ترافیکی و برنامه ریزی برای روانسازی و تسهیل در عبور و مرور شهری و جاده ای است.

وی افزود: بهترین راه برای پیشگیری از بروز سوانح ناگوار ترافیکی، آموزش رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است که اگر آموزش از دوران کودکی آغاز شود در آینده شاهد بسیاری از مشکلات در بحث حوادث دلخراش ترافیکی نخواهیم بود.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان ادامه داد: کاهش تصادفات یک بسته ترکیبی شامل مهندسی ترافیک، آموزش، فرهنگ سازی و اجرای مقررات بوده و هر یک دارای اهمیت ویژه ای است.

سرهنگ مسعودی یادآور شد: افزایش قانون مداری و نهادینه شدن فرهنگ ترافیکی مطلوب در اجتماع از رویکردهای محوری و اولویت های فرهنگی پلیس در ارتقاء ایمنی محیط ترافیکی است که با آموزش همگانی دنبال می شود.

وی بیان کرد: پلیس در سال های اخیر با رویکرد اولویت بخشی به مسائل فرهنگی و جذب مشارکت‌های دستگاه‌های مختلف گام‌های موثری در زمینه کاهش تصادفات برداشته است.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به اینکه کاهش حوادث رانندگی و افزایش فرهنگ ترافیکی با نهادینه کردن روح قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در بین اقشار مردم امکان پذیر است، گفت: تصادف امری اجتناب ناپذیر است که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می توان آن را کاهش داد.

سرهنگ مسعودی اظهار داشت: ارتقاء فرهنگ ترافیک کم هزینه ترین راهکار برای کاهش تصادفات است از این رو آموزش همگانی و ارتقا فرهنگ ترافیک به صورت مداوم در همه رده ها از نکات مهمی است که می تواند در کاهش سوانح رانندگی کارساز باشد.

وی از کاهش ۱۴ درصدی جانباختگان تصادفات درون شهری و ۱۲ درصدص جانباختگان تصادفات برون شهری در استان در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال گذشته تعداد جانباختگان تصادفات در استان کردستان ۴۵ نفر کمتر از سال ۹۷ بوده که در مقایسه آماری در مجموع ۱۲ درصد کاهش داشته است.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان با تاکید بر توجه به اهمیت برنامه های آموزش همگانی در فرهنگ سازی ترافیک، ادامه داد: ارتقاء فرهنگ ترافیک بسترساز کاهش حوادث رانندگی است.

سرهنگ مسعودی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه فرهنگ ترافیکی بر رفتار ما در رانندگی حاکم شده است، یادآور شد: در دهه اخیر نیروی انتظامی اقدامات گسترده ای در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیک انجام داده که تایید گر این موضوع کاهش چشمگیر حوادث و تلفات جاده ای است.

وی با تاکید بر اینکه همراهی مردم با پلیس باعث حاکمیت فرهنگ ترافیک در جامعه می شود، بیان کرد: احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی باید به عنوان یکی مهارت زندگی اجتماعی به آن توجه کرد.


تعداد جانباختگان تصادفات در کردستان ۱۲ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۴-۰۲ ۱۵:۱۳:۲۴

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.