قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در چهارمحال و بختیاری حمایت می شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در چهارمحال و بختیاری حمایت می شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حفیظ الله فاضل ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان به مناسبت پانزدهمین سالگرد تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، اظهار داشت: در دو سال گذشته ۵۰۰ تا ۵۵۰ درصد کاهش اعتصابات و اعتراض کارگران صورت گرفته و اعتراض‌هایی هم که صورت گرفت، خواسته‌هایی مطرح بود که در قانون راهکاری برای آن وجود نداشت.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در هیئت‌های نظارت اختلافات کارگر و کارفرما مطرح می‌شود، افزود: با نظارت از بیش از ۲۰۰ نفر ساعت رفت و آمد به این هیئت‌ها جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه در سال اخیر مشکلاتی در بنگاه‌های اقتصادی کشور پیش آمد، گفت: این مشکلات در استان بسیار کمتر بود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: اکنون حدود ۱۰ درصد بیمه بیکاری نسبت به سال ۹۶ اضافه شده است و این نشان می‌دهد از بیکاری کارگران و اخراج آنها جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه اشتغال‌های پنهان نیز پیگیری شده که ۵۸۸ نفر شناسایی شده که از دولت مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کردند و در عین حال در جای دیگر نیز اشتغال داشتند که در نهایت ۹۴ میلیارد تومان برای دولت صرفه‌جویی شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی حمایت می‌شود، گفت: نسبت به سنوات گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش ایجاد تشکلات کارگری صورت گرفته است.

وی در خصوص مشکلات کارخانه فشفشه سازی گفت: این امر توسط بازرسان مشخص و شناسایی شد و تذکر کتبی داده شده که در نهایت کارفرما محکوم شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: در هیئت‌های حل اختلاف حدود ۶۴ درصد اعتراضات کاهش یافت و در پایان سال گذشته میزان نقض آرا هیئت‌های نظارت با دیوان محاسبات به سه درصد رسید که گواهی خوبی برای کیفیت دعاوی است.

تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در چهارمحال و بختیاری حمایت می شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۴:۵۵:۳۸

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.